Saiet Langliggers Veerse Meer verbannen Jaren zeventig herleven Wij pakken uitf mmm mrm% 261 zeeland Cherry Kerstboom van sloophout Nieuw Middelburg O door Annemarie Zevenbergen VEERE - Langliggers aan de openba re steigers in het Veerse Meer moe ten weer op hun tellen passen. De gemeente Veere heeft het verbod op het langer dan een etmaal inne men van een openbare ligplaats weer teruggebracht in de Algeme ne Plaatselijke Verordening. De andere Veerse Meergemeenten hebben die verordening overigens ook in hun APV staan. De zoge noemde 24-uursregeling houdt in dat schepen niet langer dan een et maal aan een openbare steiger mo gen liggen. Het gaat hier om de steigers in en aan het Veerse Meer, ankerplaatsen en ligplaatsen die in beheer zijn van het Rijk, de provin cie of gemeente. De jachthavens vallen logischerwijze niet onder de verordening. Veere had het afmeerverbod voor heen in de APV staan, maar ver wijderde dat een paar jaar geleden in het kader van haar deregule ring. Een woordvoerster van de ge meente: „Bij de laatste grote aan passing van de APV is een aantal artikelen verwijderd, ondermeer dat afmeerverbod. Maar omdat er dit jaar toch veel overtredingen ge constateerd werden bij controles SSBSSBS&Z&aiZGS&SSSSaSgSSSSSaSSES&SSSSSSöïSSSSSiXt nnsjgniimiiii, mi-u mm 1 opril grote markt 11, goes www.cherrvlin.nl zaterdag 15 december 2012 Veere neemt 24-uursregeling weer op in APV en er veel klachten waren, hebben we het weer teruggebracht in onze APV. Daarmee zitten we op een lijn met de andere gemeenten." Het Waterschap en de Veerse Meergemeente besloten in het voorjaar toch weer te controleren. Die controles waren jaren in het slop geraakt De nieuwe acties wer den ingegeven door het grote aan tal klachten van bootbezitters over het gebrek aan ligplaatsen omdat anderen met hun schip de (gratis) steigers soms maandenlang in be zit namen. Volgens het waterschap waren er zelfs steigers tot familiesteiger ge bombardeerd. Door die langliggers ontstond in het drukke seizoen 'ruimtegebrek'. Ook het aanleggen aan een ander schip, gebruikelijk in de watersport, leverde soms pro blemen op omdat een aantal boot eigenaars dat niet tolereerden. In mei dit jaar, tijdens de weekein den van Hemelvaart en Pinkste ren, werden de eerste controles ge houden. Het waterschap en de Veerse Meergemeenten gingen daarvoor gezamenlijk op stap. De rest van het seizoen werden de controles op de afmeerregeling op genomen in de jaarlijkse surveil lances. aB&SBBBBSSSSBSBSBBSG&SSSS&S&EES&BIB&SiWSKBX MIDDELBURG - In de Prins Maurits- straat in de Middelburgse wijk Nieuw Middelburg staat een bij zondere kerstboom: een boom ge bouwd van vloerdelen. Het hout komt uit de woningen, die wor den gerenoveerd. Het idee kwam van buurtbewoonster Monique Brassé. In samenspraak met wo ningbouwvereniging Woongoed en de aannemer ontstond het idee van de boom van vloerplanken. Brassé heeft nog wel één wens: dat de kinderen uit de buurt zorgen voor 'cadeautjes' voor onder de boom. zie de video op www.pzc.nl Jan Simonse fotografeerde in de jaren zeventig en begin jaren tachtig in Middelburg en Vlissingen. Een selectie van zijn foto's is bijeengebracht in twee boeken: één van Middelburg en één van Vlissingen. foto Ruben Oreel Foto's boven: links bar Tog Nog op de Vlasmarkt in Middelburg met linkson der Ted van Hoepen, zittend derde van links Harry Vandevliet, naast hem Ronnie Vasseur, daarnaast Wil Borstlap; staand in Tog Nog, links Sax Hij mans en naast hem Leo Hooftman; foto rechts: visverkoop op de Nieuwen- dijk in Vlissingen. foto's Jan Simonse door Carla van de Merbel Het Vlissingse bad- strand met de duik- toren, Plein 1940 in Middelburg met een busstation, gebou wen in beide steden die al lang zijn gesloopt, straten met slechts enkele auto's of juist een Lange Delft mét auto's en natuurlijk lan ge haren, wijde broekspijpen en Afghaanse jassen. Twee fotoboe ken van Jan Simonse brengen het Middelburg en Vlissingen van pak weg veertig jaar geleden in zwart-wit terug. Morgen, zondag, worden beide boeken gepresen teerd, in de Drukkerij in Middel burg. Duizenden foto's maakte Jan Si monse (66) in Middelburg en Vlis singen. Uit zijn collectie is een se lectie van zo'n honderd foto's per stad gemaakt, allemaal uit de jaren zeventig en begin jaren tachtig. De boeken geven een mooi en veelzij dig overzicht van die jaren in de Zeeuwse steden. I t KLOETINGE Martinus Nïjhoffln. 90 Twee-onder-een-kap woning met garage, 3 slaapkamers en zolder. Huurprijs 831.- p.m. SCHULTING n www.schulting-partners.nl LliZEE M elaarduekBedr Middelburg - Amnestylaan 71 Maat& Kuzee Makelaars WOKLVGMAKELAAS3U ES BEDRUFSHU 15VE5TD4G Luxe 2 onder 1 kapwoning met gara ge. Volop leefruimte, veel wooncom fort en fraaie tuin op het westen! Vraagprijs 289.000,- k.k. Tel: 0118-626996 www.maatenkuzee.nl Makelaars met hLennis van shaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26