Valle vertolkt Hollandse impressies ie Jandoets.nl cultuur 119 agenda zaterdag 15 december 2012 Van oorsprong Cubaanse pianist treedt met trio en Jesse van Ruller op in Porgy en Bess Ramon Valle (2e van links) met Omar Rodriguez Calvo, Jesse van Ruller en Owen Hart Jr. foto Covert de Roos van bebop tot, natuurlijk, Cubaan se invloeden. En dat in combinatie met het gitaargeluid." Het concept voor dit album had Valle al een tijdje in gedachten. Hij woont al jaren in Amsterdam en zijn indrukken van die stad vorm den de basis voor het materiaal. „Ik wilde niet per se een ander al bum maken dan mijn vorige. De inspiratie voor Flashes from Hol land kreeg ik al een hele tijd gele den. Maar ik moest mijn ideeën daarvoor uitstellen om te wachten tot het juiste moment om die te kunnen realiseren. En een nieuwe plaat is altijd een nieuwe uitdaging voor mijn muziek." Titels van de stukken op Flashes from Holland, zoals De oude Molen en Black winds, laten aan duidelijk heid niets te wensen over. Valle-* zette zijn indrukken om in zijn ei gen muzikale taal. „Enkele compo sities zijn beïnvloed door een stuk dat ik schreef voor klassieke gitaar. De rest kwam beetje bij beetje tot me terwijl ik aan de arrangemen ten werkte." Nummers van Flashes from FIol- land vormen de hoofdmoot van het optreden. „Maar ik wil die tij dens het concert proberen te com bineren met muziek van mijn an dere cd's." Hij heeft een druk programma. Nog maar net terug van een Duit se tournee vertrok hij voor het con cert in Terneuzen nog snel naar Boedapest. „Toch ben ik voor vol gend jaar al bezig met het plannen van een aantal duoconcerten met grootse muzikanten. Een daarvan is een duo met de fluitspeler Or lando 'Maraca' Valle." Ramon Valle Trio met Jesse van Ruller, morgen (zondag), Porgy en Bess, Ter- neuzen. Aanvang: 15.00 uur. door Mischa Beckers TERNEUZEN - Begin dit jaar kwam het album Flashes from Holland van jazzpianist Ramón Valle uit. Het is de muzikale vertolking van zijn Nederlandse ervaringen. Zoals verwacht mag worden van deze van oorsprong Cubaanse muzikale verhalenverteller laat hij daarbij temperamentvol en meeslepend diverse genres en stijlen versmel ten. Zondag speelt Valle in Porgy en Bess in Terneuzen. Valle komt met zijn trio naar Ter- neuzen, maar op de drumkit neemt dit keer Jaime Peet de plaats in van vaste drummer Owen Hart Jr. Het trio is boven dien uitgebreid met stergitarist Jes se van Ruller. Die drukte een be langrijk stempel op het recente al bum. Moeiteloos gaat hij mee in het gedachtegoed van Valle en met zijn kenmerkende spel weet hij de band prettig uit te dagen. „Ik wist meteen dat ik Jesse wilde voor mijn nieuwe album", zegt Valle. Op zijn vorige album Playground liet de pianist zich inspireren door onder meer spelende kinderen, de (muzikale) wereld van zijn zussen en zijn vrouw. Voor zijn nieuwe cd gebruikt hij andere thematiek en ook het totaalgeluid kreeg een nieuwe wending. „Het geluid van de composities varieert van moder ne klassieke muziek tot rock en Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM ZATERDAG 15 DECEMBER Borssele Kerstavond met muziekoptredens en samenzang. Protestantse Catharinakerk, 19.30 uur Goes Kerstconcert Seniorenorkest m.m.v. Kinder- en Tienerkoor Zeeuwse Muziek school. Gebouw De Hoogte, 14.30 uur Relatiekomedie 'Midlife' met Alfred van den Heuvel, Kiki Classen e.a. De Mythe, 20.00 uur Kloosterzande Kerstconcert van 'The Dow Singers'. Hof te Zandekerk, 20.00 uur Kortgene Jamsessie. De Graaf van Buren, 22.00 uur Krabbendijke Evi de Jean met muziekprogramma 'Melodie van een reiziger'. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Maikel Harte 'Als het aan de Maya's ligt'. Schouwburg, 20.00 uur Koninklijke Oratorium Vereniging met' Handels Messiah'. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur (uitver kocht) Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart (première). 't Spiegeltheater, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Fami lie' van Maria Goos. Minitheater, 20.30 uur Elfde editie Drum 'n bass in your face met o.m. Duits duo Neonlight. De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St. Joosland o Helmert Woudenberg solovoorstelling 'Übermensch' (Wie was Adolf Hitler?). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Jacco Ricardo's Kerstshow. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Kerstconcert Walchers Kerstkoor met samenzang. Historische Kerk, 20.00 uur Oud-Vossemeer Zangeres Esther Groenenberg brengt programma Overstroom. De Vossenkuil, 20.15 uur Ovezande Quarterlife festival met Dilemma uit Borssele; Trenches uit Goes; Jimmy Dumbbell uit Bruinisse en Capital Senti mental uit Walcheren. Podium De Klomp, 20.30 uur Renesse Kerstconcert door Schouws Kamer koor m.m.v. Marianne Boer (sopraan) en Eric van Dijk (klarinet). Jacobuskerk, 20.00 uur Terneuzen Karin Bloemen en The Young Ones, Scheldetheater, 20.00 uur Farre Mechielsen (dj Farre) cd-release- party. Café De Schelde, 22.00 uur Tholen Weihnachtsoratorium door Te Deum Laudamus m.m.v. orkest en solisten. Atrium gemeentehuis, 20.00 uur Vlissingen Inloopconcert koorgroep 'De Vlis-sin- gers'. St. Jacobskerk, 14.00-17.00 uur Terra Gotha XX. De Piek, 19.30 uur Zaamslag Champagne Charlie (uitverkocht). Podium van Zaamslag Zïerikzee Suite Sofa Festival, muziekoptredens (o.m. klassieke kerstliederen) op vier ver schillende locaties. De Aveling, Oude Haven 55, startpunt vanaf 19.45 uur Concert Juan Noguerea Band. De Rode Kamer, Havenplein 13-15, 20.00 uur Candibar Planet en Orange Sunshine. Poppodium Brogum, 20.30 uur ZONDAG 16 DECEMBER Domburg Kerstconcert door brassband Apollo m.m.v. Juliette de Visser (panfluit) en Mat ty Moens (gitaar). Zaal Schuttershof,15.30 uur Goes Popaanzee: Textures met in voorpro gramma Oostburgse metalband Tellurion. 't Beest, 16.00 uur Kloetinge Kerstconcert Brassband Excelsior. Zangsolist: Rob van der Meule. Geerteskerk, 16.00 uur Middelburg Codarts String Orchestra 'Mozart in Turkije'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur (gratis) Optreden Jan Akkerman. Schuttershof, 16.00 uur (zaal open) Nieuw-.en St. Joosland Regina Albrink kerstrecital. Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen Jeugdtheater (3+): Piet Piraat Show in 3D 'Expeditie Noordpool'. Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur. Jazzoptreden: Ramón Valle Jesse van Ruller. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Liza Ferschtman (viool) Amihai Grosz (altviool). St. Jacobskerk, 15.30 uur New York Ska-Jazz Ensemble. De Piek, 21.00 uur s Scherpe prijzen v Prettige reisafstanden Keuze en maatwerk Hotels op de beste locaties Al 31 jaar de BESTE keuze! Ga naar: www.j'andoets.nl/lasvegaswegener voor online reizen, prijzen en voorwaarden Las Vegas Freetime Inclusief Deuce Busticket1 Las Vegas Celine Dion Inclusief concert van Celine Dion Las Vegas Wedding Time Trouwen in Vegas style en verblijf in Themahotel! AutoTrip Las Vegas Loop Incl. nationale parken Bryce en Grand Canyon Gouden Staten vanuit Las Vegas Best-seller van Jan Doets! 7dgnVanaf €715 j 5 dgn Vanaf €872 5 dgn Vanaf €1042 78 dgn Vanaf €1145 16 dgn Vanaf €1242

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19