meningen 17 DELTA met ZeelandNet brieven cor de jonge zaterdag 15 december 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zinloos geweld Voetbal een spelletje met een bal. Gespeeld in enorme stadions en voetbalvelden. Enorme salarissen voor bobo's en spelers die nota be ne ook nog verhandeld kunnen worden. Verbale agressie door spreekkoren vol discriminatie en het toewensen van de meest enge ziektes. Rellen na de wedstrijden, beteugeld door de oproerpolitie met veel kosten en schade voor de gemeenschap. Zelfs een dode, na de wedstrijd, zoals nu pas is ge beurd. Levenslange trauma's voor nabestaanden en ook daders. Maar ook leuk amateurvoetbal, met grote inzet van vrijwilligers, die op deze manier veel jongeren van de straat houden, saamhorig heidsgevoel kweken en leren om gaan met verlies en winst. Dit alles hoort bij onze tijd, maar zo door gaan kan echt niet meer. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Rutte De onbetrouwbare charlatan Rutte en de Raspoetin Samsom hangen van leugens en bedrog aan elkaar! Hoe vaak en hoe lang gaat dit nog duren? Het is te hopen dat dit kabi net spoedig instort en dat de beide heren oprutten! De miljarden wor den aan andere landen besteed, ter wijl in ons eigen land het volk en de ouderen verkommeren. Wat zijn wij toch een gezapig volk dat wij maar alles accepteren en nooit in opstand komen. A. van de Boogaard Koudekerkseweg 2, Vlissingen Rutte 2 Rutte vindt dat hij niet door hoeft te vragen. In de kwestie Verdaas gaat het volgens Samsom 'slechts' om 800 euro fraude. Dit haantjesgedrag van beide he ren zien we ten overstaan van Eu ropa ook. Ze vragen niet verder en Europa moet sterker en socialer worden. Dit is het juiste voorbeeld, alles naar Griekenland, Spanje, Ita lië en straks Frankrijk drie van de vier grootste economieën van Euro pa. Laat de burger maar betalen. Nederland is allang niet interes sant meer. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Geweld Toen ik 25 jaar geleden op de mid delbare school zat en zat te klieren kwam de conciërge en gaf een schop onder je kont en kon je vrij dagmiddag gaan soppen. Nu zou den er 20 mafketels met een tele foon omheen staan en er een vi deo van maken. Gelijk vier poli tieauto's en de conciërge wordt af gevoerd vanwege poging tot dood slag, of toebrengen van zwaar li- chaamelijk letsel. Ook is een aula soppen not done wat dat is zware kinderarbeid. Ook als een leer kracht iets vraagt zeg je nu ge woon nee, anders bedreigt de le raar je en staan er weer 25 mafke tels met telefoontjes klaar. Politie met gillende sirenes komt eraan. Als ik 25 jaar geleden over de stoep fietste en ik kreeg een boete van 10 gulden en vertelde dat thuis, kreeg ik een draai om mijn oren. Nu zou den kinderen gelijk de telefoon pakken en je hebt zo een algemene melding kindermishandeling op je naam staan. Woorden als kanker lijer, en kankerjood zijn normaal. Een regering die het keihard wil aanpakken! Hoe? Gewoon net als vroeger wie niet horen wil moet maar voelen. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Ontpoldering Ontpoldering Perkpolder kost ruim twaalf miljoen, las ik. Van Oord Nederland BV heeft daarmee een grote opdracht binnengehaald en dat is positief, maar of onze overheid die 15 miljoen niet beter aan maatregelen in de zorg zou be steden, is een vraag met een over duidelijk antwoord. Onze overheid loopt grote financiële risico's, maar risico's gaat men niet uit de weg. De grote gezondheidsrisico's die blijken uit de vele wetenschappe lijk onderbouwde publicaties wor den weggewuifd of naar het land van stemmingmakerij verwezen. Het rapport Verbessem, nooit van gehoord, de studies van Dr. Schee- Ie, de vraagtekens in rapporten van Imares en Deltares, ach we zien wel. Totdat onze toekomstige gene raties zullen lijden onder gezond heidsklachten. Het lukt helaas niet om in een ingezonden brief van 150 woorden deze gezondheidsrisi co's te behandelen. We blijven ho pen dat onze politici nog zullen luisteren: beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg kies je voor heel snel internet tot wel 160 Mbps, nu 2 maanden gratis! Betrouwbaar en snel internet, een uitgebreide televisie ervaring en bellen tegen een voordelig tarief. Voor iedereen een abonnement op maat, dus altijd iets dat bij jou past. Ontvang tot en met 23 december 2012 elk nieuw abonnement de eerste twee maanden gratis. Kijk snel op www.zeelandnet.nl/abonnementen. landNet RoBeSlsiazuSoé} Kies nu voor internetten, bellen en televisie kijken met ZeelandNet en DELTA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17