aan student zeeland i 27 Weg Back-terrein open Minder snel rijden over Oude Kaai Kraskaarten binnenstad in ijskast Gft-afval te vaak in verkeerde bak zaterdag 15 december 2012 TERNEUZEN Rommelmarkt en winterfair in Elimkerk De Elimkerk aan de Serlippenslaan in Temeuzen houdt vandaag, zater dag, een winterfair en rommel markt. Er zijn spulletjes en lekker nijen te koop. De opbrengst wordt deels gestoken in de verbouwing van de keuken van de kerk en gaat deels naar de Stichting Seamen's Christian Friend Society. Die ver spreidt bijbels in havengebieden. De markt duurt van 10.00 uur tot KIELDRECHT (B) Verzamelingen van doods- en bidprentjes De Kieldrechtse Verzamelaarsvrien den richten zich tijdens hun verza- meldag, zondag tussen 8.30 uur en 12.00 uur, op kopers en verkopers van doods-, bid- en heiligenprent- jes. Ook andere verzamelaars zijn ge woon welkom hun spullen te laten zien en te verkopen. De verzameldag wordt gehouden in feestzaal Sint-Michiel aan de Beu kenlaan in Kieldrecht. Meer info via 0032-37733324. BIERVLIET Hobbymarkt in kerk en dorpshuis Het dorpshuis en de hervormde kerk in Biervliet zijn vandaag het toneel van een hobbymarkt. Ruim twintig hobbyisten doen mee. Er is zang van De Stemmige Maat jes (11.00 uur) en muziek van de plaatselijke harmonie (14.00 uur). Er zijn ook oliebollen te koop. De markt duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. GROEDE Verwilligen vertelt Driekoningentriptiek Trees Verwilligen vertelt morgen, zondag, de Driekoningentriptiek van Felix Timmermans. Dat doet ze in huistheater De Twee Duiven in de Slijkstraat in Groede. Theatereigenaar Adrie Oosterling voorziet het verhaal van muzikale accenten. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. Toegang kost 10.00 euro. Reser veren kan via 06-50617910 of per mail: tweeduiven@zeelandnet.nl. TERNEUZEN Jazz-pianist en gitarist in Porgy Bess Pianist Ramón Valle en gitarist Jes se van Ruller geven morgen, zon dag, een concert in Porgy 8c Bess in de Noordstraat in Terneuzen. Valle speelt Cubaanse jazz, met veel eigen variatie. Hij bracht on langs een nieuwe cd uit met Van Ruller, waardoor de latinjazz van de pianist samenkomt met het rockgeluid van de gitarist. Het optreden begint om 15.00 uur. Toegang kost 15 euro. Meer info: www.porgyenbess.nl wblSfraol 197 vlissingen van der kooij |fi| HULST - De nieuwe ontsluitings- weg van de Absdaalseweg naar het Back-terrein in Hulst gaat in de drukke kerstperiode tijdelijk open in één richting. Burgemeester en wethouders willen daarmee voor komen dat het verkeer op knoop punt het Scharnier muurvast loopt De ontsluitingsweg is dicht vanwe ge de aanleg van twee rotondes op de N290. Op en om het Back-ter rein zijn vier grote supermarkten gevestigd. Nu al ontstaan er voort durend files om van het Backter rein af te komen. Dat wordt alleen maar erger, nu mensen massaal boodschappen inslaan voor de feestdagen. „Om de druk van het Scharnier en het Stationsplein af te halen, gaat op drukke tijden de ontsluitingsweg in één richting open om het verkeer af te voeren", zegt wethouder Clen de Kraker. Er worden verkeersregelaars inge zet, vooral ook om de veiligheid van de fietsers op de Absdaalse weg te waarborgen. door Eugène Verstiraetem GRAAUW - Landbouwers en bewo ners van de Oude Kaai in Graauw hebben afspraken gemaakt om de overlast in de straat te verminde ren. De boeren rijden alleen nog stapvoets over de Oude Kaai en al leen als het echt noodzakelijk is. „Het is voor hen vaak de kortste weg, dat begrijpen we", zegt be woonster Lineke Keizer. „Maar er is nu ook begrip voor onze situa tie. Het is niet prettig wonen als in drukke tijden zoveel tractoren langs onze huizen denderen. De landbouwers informeren hun col lega's over de gemaakte afspraken. Mochten we merken dat de over last toch weer toeneemt, dan kun nen we hen bellen om dat te mel den." Om de boeren aan de afspra ken te herinneren, zorgen de be woners voor borden aan het begin en het einde van de Oude Kaai. Namens bewoners en landbou wers komt er een brief naar trans portbedrijven dat er geen vrachtau to's over de Oude Kaai mogen. De afspraken gelden voor een halfjaar en dan wordt bekeken of de over last is afgenomen. Wethouder Clen de Kraker wijst er op dat de Oude Kaai volgens het Verkeersveiligheidsplan straks 30 kilometerzone wordt. HULST - Inwoners van de gemeen te Hulst gooien te vaak groente-, fruit- en tuinafafval (gft) in de ver keerde rolemmer. Uit de laatste sorteeranalyse bleek dat bijna een derde van het restafval in de grijze rolemmers bestaat uit gft-afval. Daardoor wordt de gemeente op onnodig dure verwerkingskosten gejaagd. Verbranden van restafval is namelijk veel duurder dan com- posteren van gft-afval. Als het gft-afval dat nu in de grijze rolem mers trecht komt in de groene rol emmers zou worden aangebod- den, zou dit volgens de gemeente een jaarlijkse besparing van ruim 80.000 euro opleveren. 'De liefde is voelbaar 'Ze zijn verknocht aan het vak.' Jan Jansen, auteur vacatures en nuttige tips voor solli citeren en netwerken. Op dit mo ment staan er bijvoorbeeld vacatu res van Dow Benelux en Cargill op de site. Andersom kunnen bedrij ven er zoeken in de cv's van stu denten. Rootzz is ook actief op social media als Facebook en Twitter. Studenten die de Facebook-pagina 'liken' ontvangen meldingen over vacatures, uitnodi gingen voor bijeenkomsten en an dere nieuwtjes. Rootzz organiseert ook regelmatig netwerkborrels. Daar worden niet alleen studen ten van de hogeschool en de uni versiteit voor uitgenodigd, maar ook vertegenwoordigers van Zeeuws-Vlaamse bedrijven. Zo kunnen studenten en bedrijven met elkaar in contact komen. Op zaterdag 22 december vindt de laat ste netwerkborrel van dit kalender jaar plaats. (Oud-)Studenten zijn vanaf 22.00 uur welkom in stadsca- fé Het Gerecht in Terneuzen. december is de volgende, in Het Gerecht in Terneuzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen praat maandag met de wijkraad Binnenstad over de invoering van de nieuwe parkeervergunning voor bezoekers, de kraskaart. Die moet de parkeerschijf vervangen. Het plan stuit op verzet van de wijkraad, die erdoor werd overdon derd. Van Schaik zei donderdagavond in de gemeenteraad dat hij zich op de impact van de parkeermaatre- gel had verkeken. De bewoners werden een week geleden persoon lijk per brief geïnformeerd over de kraskaart. „Maar dat hadden we misschien beter een paar maan den eerder kunnen doen." Hij wil met de wijkraad praten over een eventuele verfijning van het sys teem of een proefperiode van een halfjaar. „En wordt de kraskaart af geschoten, dan moeten we iets an ders verzinnen." In plaats van de parkeerschijf voor bezoekers (maximum parkeertijd drie uur) kunnen de bewoners maximaal 60 kraskaarten bestellen bij de gemeente. Kosten: 6,30 euro. Van Schaik maakte de raad duide lijk dat aan de keuze voor het kaar- tensysteem uitgebreid onderzoek vooraf was gegaan. De verkeersdes- kundigen staken onder meer hun licht óp in Goes. Daar werkt het systeem prima. Peter Clijsen (GroenLinks) en Frank van Oor schot (PvdA) vreesden dat het maximum van 60 kraskaarten veel Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl bewoners voor problemen zal stel len. De parkeerschijf voor bezoe kers kon het hele jaar door wor den gebruikt; zijn de kaarten op dan moeten de bewoners zelf an dere oplossingen zoeken. Volgens Clijsen worden ze daardoor op kos ten gejaagd. De raad maakte zich ook zorgen over mogelijke proble men voor medewerkers van de Thuiszorg, die dagelijks bij men sen langskomen. Van Schaik nam die zorg weg. Voor de Thuiszorg is er een speciale kaart. Ellen de Neef (TOP/GB) bepleitte een beter communicatie over het totale parkeerbeleid. Uiteindelijk stelde de raad de parkeerverorde- ning voor volgend jaar vast met uitzondering van de kraskaarten. Daarover wordt later beslist. «SSBSGSS3&5SSSS3G&3SSB Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het nieuwjaarskaartje, dat de bezorger u overhandigt, hiernaast afgebeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113