Geen Zeeuws-Vlaamse fusiegemeente Kinderen pakken voedsel in ZEEUWS-VLAANDEREN Medewerker Zwin College heeft bof ZATERDAG 15 december 2012 25 PZC Rootzz koppelt bedrijf aan student 26 en 27 Provincie wordt volgens burgemeester Jan Lonink overbodig bij samensmelting door Henk Boot TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren komt vooralsnog geen fusiege meente met 106.000 inwoners. Daar is burgemeester Jan Lonink van Terneuzen van overtuigd. De voorkeur van de colleges van B en W van Hulst, Sluis en Terneu zen gaat volgens hem uit naar een intensievere samenwerking. Daar bij is het dan wel zaak de finan ciële voordelen binnen te halen van taken, die in het regeerak koord zijn weggelegd voor 100.000-plus gemeenten. „Je kunt je voorstellen dat een cen trumgemeente die taken uitvoert voor de drie zelfstandige gemeen ten. Als een soort shared servi ce-center. Dat hoeft hier niet altijd Terneuzen te zijn. Gaat het om re creatie dan lijkt Sluis me de eerst aangewezene, gaat het om Regio nale Uitvoerings Diensten op het terrein van calamiteitenbestrijding dan ligt Terneuzen vanwege de risi- cobedrijven voor de hand", zegt Lonink. Door zo in te spelen op het regeerakkoord slaat de regio meer vliegen in één klap. „De zelf standigheid blijft behouden, de voorzieningen blijven in stand, de lijnen kort. De streek kan zo toch profiteren van de financiële schaal voordelen die feitelijk aan fusiege meentes zijn toebedeeld. Voor ons blijft de burger uitgangspunt Geen bestuurslaag heeft meer con tact met die burger dan de eerste, de gemeente." Volgens Lonink hebben de drie Zeeuws-Vlaamse gemeentebestu ren onlangs openhartig met elkaar gesproken over het regeerakkoord. De vorming van 100.000-plus ge meenten beschouwt hij als een ra tioneel feit. Ook dat het Rijk herin deling lijkt te stimuleren door, zo als bij decentralisatie van de jeugd zorg, de geldstromen toe te ken nen aan die grote gemeenten. Maar herindeling schrikt af, zo is hem gebleken. „Destijds kozen Sas en Axel er vrijwillig voor om met Terneuzen te fuseren. Dan ligt het anders. Daarom zien wij meer in intensievere onderlinge samenwer king." Gemeentelijke herindeling in Zeeuws-Vlaanderen past welis waar in het langetermijnplaatje van het kabinet. „Maar doen we dat, dan is de provincie zeker weg. Ik heb die altijd overbodig gevon den, maar hier springt ze wel in het regionale gat. We hebben der tien gemeenten. Geen van allen springt er uit als grote sterke ge meente. In die zin vervult de pro vincie wel degelijk een functie." door Maxime Ambrosini GROEDE - De maand december staat in G roede helemaal in het te ken van de voedselbank. De orga nisatoren van het Oldtimer Week end zetten zich voor het tweede achtereenvolgende jaar, in om geld in te zamelen, waarvan aardappe len en uien worden gekocht bij de plaatselijke boeren. De leerlingen van groep 7 en groep 8 van de Meerstromen- school in Groede sorteerden vrij dagmiddag de producten bij sor- teerbedrijf D'HonL De kinderen maken op deze manier op prakti sche wijze kennis met het feno meen voedselbank. Adrie Neuféglise, bestuurslid van het Oldtimer Weekend en coördi nator van de actie over de keuze van het goede doel:. „De voedsel bank is een goed initiatief. Het is mooi dat we mensen kunnen hel pen en ze stellen het erg op prijs." Inmiddels heeft de stichting zo'n 700 euro opgehaald en worden de pakketten woensdag bij de voedsel bank in Terneuzen afgeleverd. Neuféglise: „We willen zolang het kan proberen iedere maand een bijdrage te leveren." De gezinnen ontvangen 5 kilo aardappelen en 2.5 kilo uien. Grote gezinnen krij gen een dubbele portie. Een bijdrage kan gestort worden op rekeningnummer: 33928284. BRESKENS Monique Smit zingt op Visserijfeesten Monique Smit treedt begin augus tus op tijdens de Visserijfeesten in Breskens. Monique Smit is, behalve de zus van Jan Smit, zangeres en presentatrice. Ook Albert West en Peter Beense geven acte de presence. Dat meldt de organisatie van de feesten. De jaarlijkse Visserijfeesten in Bres kens zijn in 2013 toe aan de zestig ste editie, het diamanten jubileum. ZEEUWS-VLAANDEREN Zeventien boetes voor te hard rijden Zeventien automobilisten zijn don derdag op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen bekeurd we gens te hard rijden. Het ging om controles op 30 kilometerwegen. Op de Braakmanweg in Phillipine reden tien mensen te hard, in Ma- grette vijf en in Koewacht twee. Overal lag de hoogste snelheid bo ven de zestig kilometer. In Magret- te ging het om een vrachtwagen. HULST Kerststallenroute met opdrachten in Hulst Wie met het gezin een kerstactivi teit zoekt kan kerststallen komen kijken in Hulst. Langs zo'n 40 etala ges van de winkels en ramen van bewoners is een wandelroute ge maakt waarin allerlei verschillende kerststallen te zien. Tevens zijn aan de route opdrachten verbonden. De route is vanaf 14 december ver krijgbaar bij het VW kantoor in het 's Landshuis in de Steenstraat. OOSTBURG - Op het Zwin College in Oostburg is een medewerker ziek geworden door de bof. Dat is een erg besmettelijke ziekte voor mensen die niet zijn ingeënt. Gevaar voor een epidemie is er niet, verzekert directeur Frank Neefs, omdat bijna alle leerlingen in het verleden een prik tegen de bof hebben gehad. De GGD heeft leerlingen een brief meegegeven met daarin het verzoek meteen naar de huisarts te gaan als zich verschijnselen van de bof voor doen. Ook biedt de GGD de moge lijkheid aan leerlingen die niet in geënt zijn, dat alsnog te laten doen. „Tot nu toe hebben twee leerlin gen van die mogelijkheid gebruik gemaakt", aldus Neefs. Zo'n nieu we prik helpt overigens niet meer tegen een besmetting via het huidi ge geval, maar wel in de toekomst. Ferdy Leenhouts (11) is druk bezig met het inpakken van de uien. Samen met zijn klasgenoten doet hij een wedstrijdje wie het snelste de uien in een zak kan doen. Volgens Ferdy is de voedselbank erg belangrijk. „Mensen met weinig geld hebben anders geen eten. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111