and29 CU: 'We verkwanselen belangen kleine kernen' SP: volgende keer maar drie wethouders .^P^tartersactie!: GÉÉN overdrachrsbelascing van de Zeeuwse winte zaterdag 15 december 2012 ook voor vervangïngsapparafuur.' Mr. F.J. Haarmanweg 26 4538 AR Terneuzen Tel.: (0115)-620851 www.keukenvisie.nl door Rob Paardekam THOLEN - De Christenunie in Tho- len denkt dat de gemeente de be langen van de kleine kernen ver kwanselt door in te stemmen met de komst van een grote nieuwe su permarkt in Sint-Annaland. Hoewel wethouder Frank Hom mel stelt dat er geen duurzame ontwrichting zal ontstaan binnen het Thoolse supermarkt-bestand, is de CU toch erg bezorgd. Volgens raadslid Bram van de Sande is de kans aanzienlijk dat supermarkten in de kleinere kernen in de proble men komen. In de gemeente is veel commotie ontstaan over de komst van twee grote nieuwe supermarkten in Tholen en Sint-Annaland. De su permarktuitbaters uit de andere kernen zijn daar mordicus tegen. Ze zeggen het loodje te leggen als de plannen doorgaan. In de ge meenteraad lijkt alleen de opposi tie van CU, ABT en SP zich zorgen te maken. De coalitiepartijen steu nen het college. Dat verwierp dins dag nog de bezwaren tegen de komst van de nieuwe supermarkt in Sint-Annaland. Volgens de CU dreigt dit dossier erg te gaan lijken op de windmo lendiscussie van een paar jaar gele den. Toen werd vrij plotseling dui delijk dat er voor veel meer mega watt aan windmolens in de ge meente zou komen dan was afge sproken. In dit geval dreigt er vol gens de CU te veel vierkante me ter aan winkelruimte te ontstaan. De partij, die vindt dat het college te weinig informatie aan de raad verstrekt, overweegt volgende maand een motie in te dienen. Het hele traject zou zo schadelijk zijn, dat er iets moet gebeuren. Filiz: „Eerwraak komt voor in onze cultuur, maar is echt geen vanzelfsprekendheid." foto Peter Nicolai gedreven. Daar woont ze nog steeds, met de jongen voor wie ze het huis van haar moeder verliet. Ze verwachten binnenkort hun tweede kindje. „Als er destijds niet zo paniekerig was gereageerd, had ze zich misschien bedacht en was ze teruggekomen", zegt Filiz. „Het blijft zo dat wij liever wilden dat zij met een moslim was getrouwd. Maar dat is niet zo, daar hebben wij ons bij neergelegd. Ze koos er zelf voor om weg te lopen, maar het is nooit haar bedoeling ge weest om het contact voorgoed te verbreken. Door de opstelling van politie en justitie is zij helaas steeds verder van ons weggedre ven. De hele zaak is door die onte rechte angst voor eerwraak ontzet tend uit de hand gelopen." THOLEN - De SP in Tholen haalt een oud stokpaardje van stal. De partij zegt na de lokale verkiezin gen van 2014 te zullen eisen dat er nog maar drie wethouders komen. Het uittrekken van een extra be drag van 150.000 euro voor wacht geld aan ex-wethouders is voor de socialisten aanleiding om het on derwerp weer op de agenda te zet ten. Volgens de SP doen gemeenten als Goes, Borsele en Reimerswaal het ook met drie wethouders. „Waar om wij dan niet?" Tholen heeft al sinds jaar en dag vier wethouders. Die werken overi gens niet allemaal voltijds. makelaar Startersactie Nu of nooit IPTJ GRATIS taxatierappon V5P Kort int] GRATIS hypotheekadvies wr rDATic GRATIS l'e jaar woon- &V €n-Wr;,,S veiiekenng H\tarterspakket!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107