Sale 'Besluit supers is onwettig' 261 zeeland 'Maak van overwaarde lening' Wijp@kk®n uit! KORTING TOT 50% Kerstvertelling van Dario Fo in De Wemel irmmmiiimiim-iiiiiim HERRY Speel-o-theek viert dertigste bestaansjaar Winterfeest bij De Akkerwinde Jo-Annes de Bat zaterdag 15 december 2012 WEMELDINCE - Stichting Kunst dorp Wemeldinge brengt zaterdag 22 december de gratis voorstelling van een kerstverhaal van Dario Fo: Het eerste mirakel van het kindeke Jezus. Het verhaal gaat over de klei ne Jezus, de drie koningen, koning Herodus en de vlucht naar Egypte. Daar, in een poging vriendjes voor zich te winnen, verricht de kleine Jezus zijn eerste mirakel Zijn he melse vader en zijn moeder zitten daar nou niet echt op te wachten. OKK begint om 19.30 uur met een muzikale inleiding op het Dorps plein voor de Wemel. Willem Ploum doet het verhaal, Franky van Dorst de regie, Peter de Vos de dieren en drie koningen. Eill GROTE MARKT 11, GOES j www.cherrylin.nl MHmMHMtüM K'Jk voor ^et 'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl Banken zijn de laatste jaren, ook onder druk van wetge ving, veel strenger gewor den bij het verstrekken van een le ning voor een huis. En de rente van een aflossingsvrije hypotheek mag niet meer van de belasting worden afgetrokken. Als gevolg daarvan kunnen mensen veel min der geld lenen dan een paar jaar ge leden, met hetzelfde salaris. Om het voor jongeren, of mensen KAPELLE - De Speel-o-theek De Schatkist in Kapelle viert vandaag een feest omdat de voorziening, in middels de grootste van Neder land, dertig jaar bestaat. Tussen 13.30 en 16.00 uur is het feest in het éigen gebouw en en bij muziekvereniging Ons Genoegen aan de Annie M.G. Schmidtsingel. Er is een springkussen, een ballon artiest, schminkartiest, Vlaamse en Oudhollandse spelen en er wordt gerekend op een reünie-ach- tige opkomst van oud- medewer kers, -bestuursleden, -leden en de huidige vierhonderd leden. De collectie van drieduizend stuk ken speelgoed is te bezichtigen. met een lager inkomen toch moge lijk te maken een huis te kopen, moeten creatieve oplossingen wor den bedacht, vindt de Goese CDA-wethouder Jo-Annes de Bat. En niet alleen door de overheid. „Zou het bijvoorbeeld niet moge lijk zijn dat mensen die hun huis verkopen en overwaarde hebben, die overwaarde in hun huis laten zitten en de nieuwe bewoners daar rente over laten betalen?" Een soort achtergestelde lening dus, met als grote nadeel dat de verkopende partij niet over zijn of haar geld kan beschikken. „Zo'n constructie zou inderdaad handig zijn voor ouders en kinderen, maar ik kan me voorstellen dat die veel breder wordt toegepast. Het geld dat rond gaat op de woning markt moeten we benutten, vind ik. Ik weet alleen niet of zoiets wet telijk mogelijk is." NISSE - Werk- en leerboerderij De Akkerwinde aan de Lageweg in Nisse heeft vandaag een winter feest. Tussen 11.00 en 16.00 uur ontvangen de meewerkende 'gas ten' van de Akkerwinde publiek met kerstdecoraties voor binnen en buiten, de kaas van kaasboerde rij Ter Nisse, een winterterras en levende kerstmuziek. KLOETINGE Martinus Nijhoffln. 90 Twee-onder-een-kap woning met garage, 3 slaapkamers en zolder. Huurprijs 831,- p.m. S C H U LT I N G Open brief CDA Goes aan burgemeester „Er zijn nou eenmaal jonge mensen, vaak met een baan, die geen zin hebben om te klussen. Die willen de eerste tien jaar zorgeloos wonen." door Luc Oggel GOES - Het besluit van het Goese college van burgemeester en wet houders om alle supermarkten toe te staan op zondag open te zijn is onwettig en moet per direct wor den opgeschort. Dat betoogt frac tievoorzitter Ellemijn van Wave- ren van de Goese CDA-fractie in een open brief aan burgemeester René Verhuist In de brief, die fel van toon is, he kelt het CDA het feit dat een be stuursorgaan dat mede tot taak heeft: om toe te zien op de handha ving van de wet, 'willens en we tens' een besluit neemt in strijd met de wet. De partij doelt daarbij op de Winkeltijdenwet en de bijbe horende gemeentelijke verorde ning. In afwachting van een nieu we Winkeltijdenwet, die naar ver wachting per 1 juli 2013 in werking treedt maar waar de Eerste Kamer zich nog over moet uitspreken, wil len B en W gedogen dat alle Goe se supermarkten op zondag open mogen zijn. Nu mogen dat er, ge let op het inwoneraantal, twee zijn. De vergunning wordt toege kend op basis van het principe 'wie het eerst komt, het eerst maalt', een situatie die volgens het college niet langer houdbaar is om dat zo goed als alle supermarkten graag op zondag open willen zijn. Het college wil openstelling van su permarkten tussen 16.00 en 20.00 uur daarom gedogen totdat de nieuwe wet er is. Ongewenst en bovendien onmogelijk, aldus het CDA, want gedogen kan alleen in situaties waarbij het onvoorwaar delijk vasthouden aan de regels de belangen van derden onevenredig aantast en er uitzicht is op legalisa tie. Aan beide punten wordt voor alsnog niet voldaan, schrijft de frac tie in de brief. 'Tot het moment van invoering van de wet wordt er geen enkel belang onevenredig aangetast. De afweging van belan gen heeft immers op nationaal ni veau plaatsgevonden'. De partij verzoekt de burgemeester - overi gens ook van CDA-huize - daarom 'alles te doen om dit besluit terug te draaien en het zo nodig voor te dragen voor vernietiging bij de Kroon'. ijjSa Alle dagen b». <uj| voorstellingen Wnt [Ma om I4u. en 17.30U. M Première op 21 flec. öm 20u. /Seen voorstellingen op 24 december en f januari Op de iiarkins^OHeelandhaHen voor imo nr.: 06440423» Tft^.Rerslrlremgees.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104