Groot tekort verzorgenden verwacht Koopzondag BEVELANDEN/THOLEN Daar zijn ze weer afgraaf?! almanak Tip? redactie@pzc.nl Erwtensoep in het ziekenhuis Huis ZATERDAG 15 december 2012 25 Is bouwen voor starters zinvol?26 en 27 Provinciebreed in 2015 behoefte aan 580 werknemers met niveau 3, blijkt uit prognose ViaZorg door Luc Oggel GOES - In alle Zeeuwse regio's, Zeeuws-Vlaanderen voorop, ont staat de komende jaren een aan zienlijk tekort aan verzorgenden. Dat blijkt uit prognoses tot en met 2015 voor de Zeeuwse arbeids markt van zorg en welzijn van Stichting ViaZorg in Goes. Het te kort loopt op tot in totaal zo'n 580 werknemers met die kwalificatie in 2015. Het gaat dan met name om verzorgenden niveau 3. Voor helpende zorg en welzijn (niveau 2) en zorghulp (niveau 1) worden eveneens in alle regio's (kleine) te korten voorzien. Tegelijkertijd ont staat er de komende jaren een overschot van medewerkers in de welzijnssector met een agogische opleiding op niveau 3 en (in min dere mate) 4. Ongeveer 1 op de 7 Zeeuwen werkt in de zorg- en welzijnssec tor, in totaal ruim 24.000 mensen. De helft daarvan is actief in ver pleeg- en verzorgingshuizen en thuiszorg (WT). Het tekort aan verzorgenden niveau 3 wordt ver oorzaakt door enerzijds de uit stroom van personeel in de WT (er komen daardoor tot 2015 2630 arbeidsplaatsten vrij) en ander zijds de vraag naar veel nieuw per soneel in de langdurige zorg door extra investeringen. In de welzijns sector neemt de vraag naar perso neel door bezuinigingen in die branche juist af. Er is dus sprake van scheefgroei, ViaZorg is daar: om begonnen met een project waarin medewerkers uit de we- lijnssector worden omgeschool naar de zorg. Volgens het rapport zal de in de toekomst te leveren zorg, die zwaarder en complexer wordt, werknemers met een hoger opleidingsniveau vereisen. Overigens is op het niveau van de totale sector zorg en WJK (wel zijn, jeugdzorg en kinderopvang) in de komende jaren sprake van een tekort aan verpleegkundig, op voedkundig en verzorgend perso neel. Bij de prognose is uitgegaan van het zogeheten lage scenario, waarbij de Rijksbegroting 2012 het uitgangspunt is. In dat geval is er sprake van een tekort van 250 me dewerkers en bij het hoge scenario een tekort van 1600. In dat laatste geval, wat minder realistisch wordt geacht, is de werkgelegen- heidstoename in de zorg groter, terwijl er ook binnen de sector zorg en WJK sprake is van een be perkte toename van de werkgele genheid. 16 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke TJ intratuin Galgeweg 5, 0118-551623 I 0*UI,Al Donderdag en vrijdag koopavond. www.intraCuin.nl D geeft aan groen KAPELLE - Daar zijn ze weer, de vrolijke kerstfiguren op het balkon van de statige, voormalige bestuursvilla van Van der Have aan de Goessestraat in Kapelle. De gebrui kers, een groep dienstverlenende financiële en biotech nische bedrijven, maken er een traditie van sinds zij vo rig jaar het pand betrokken. foto Willem Mieras GOES - Personeel van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissin- gen verkoopt maandag en dinsdag erwtensoep met worst ten bate van de actie Serious Request. In het ziekenhuis in Goes gebeurt dat op dinsdag. Het ADRZ-personeel biedt de op brengst van de erwtensoepactie aan aan de actie Serious Request van radiozender 3FM. De klerk van het Zeeuws-Vlaamse notariskantoor had grootse plannen. Hij woonde nu al een tijd met zijn vrouw in een opgeknapt rijtjeshuis. Maar met een dochtertje van vijf en een tweeling van drie werd het alle maal wel erg krap. De klerk en zijn vrouw maakten wilde plannen. Voor de financiering van het nieuwe huis, moest hij wel naar de bank. Dat baarde hem de meeste zorgen. „Het zijn allemaal boeven", bromde hij vlak voor hij met z'n dochtertje van vijf vertrok voor een goed gesprek met een meedenkende bankemplo- yee. Het gesprek verliep onverwacht positief. Tot zijn dochtertje zich er mee bemoeide. Opeens klonk het: „Mijn pappa zegt dat jullie allemaal boeven zijn." Einde gesprek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103