in naam van Allah buitenland j 9 Homo-moskee in Parijs geopend 59, n Ïi38tö& cheap.nl I dagactie sterk Europa' 43% van 104^50 i 3 dagen uitwaaien in Callantsoog diner Legende Ravi Shankar overleden Mil cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 donderdag 13 december 2012 Daaronder zitten bewegingen die deels of helemaal niet uit Syrië af komstig zijn en bovendien divers geschoold zijn in de leer van de is lam. De meeste zorgen hebben westerse regeringen over de ambi ties van de ultraconservatieve soen nieten (salafisten). Zij strijden voor een puriteinse islam en heb ben weinig op met begrippen als staat of democratie. Nog een stuk je extremer dan deze fundamenta listen zijn aan al-Qaeda gelieerde ji- hadistische splinterorganisaties die met extreem geweld en zelfmoord acties willen afrekenen met niet- gelovigen. De belangrijkste en meest succes volle Syrische jihadistische organi- iiz-j'ivaiea<i»w»aM»»i'!K//ev -TCTMvsM^g^KoqMoco?'.- niet oplossen als je buren niets doen. Maar de EU hoeft niet te re gelen wat er op het etiket van elke fles water staat. Dat kun je prima overlaten aan lagere overheden. Overheden die overigens steeds meer naast elkaar komen te staan, maar elk doen waar ze het beste in zijn." Wanneer gaat u langs bij andere 'deelstaten' als Catalonië of Schot land? „Ik kom er geregeld. Men benijdt daar de positie van Vlaanderen. Wij zitten direct in verschillende Europese raden, onder andere voor Visserij en Landbouw. Schot land en Catalonië hebben voor ons geen voorrang omdat zij in een vergelijkbare positie zitten." satie is Jabhat Nusra dat zich laat begrijpen als 'Aanhangers van het Front voor de Overwinning van het Syrische Volk'. Volgens een re cent onderzoek van het ISW (Insti tute for the Study of War) lopen er lijnen tussen al-Nusra en al-Qae- da. Volgens ISW is Jabhat Nusra bezig aan een transformatie van een religieuze organisatie naar een politieke kracht in Syrië. De aan hang van de groep zou groeien. Al-Qaeda zeifis indirect aanwezig in Syrië, aldus het rapport. Organi saties als Fatah al-Islam (ofwel 'overwinning voor de islam' een af splitsing van de Palestijnse Fatah al-Intifada die op zijn beurt een af splitsing van Fatah is); Abdullah Kris Peeters foto EPA Azzam Brigades (van origine een Iraakse splinter van al-Qaeda) en al-Qaeda in Irak dat daar weer net even van afwijkt Liwaa al-Umma ('de Banier van de Natie') heeft daarentegen weer wortels in Libië en onderscheidde zich in de slag om Tripoli. Sinds begin dit jaar valt de organisatie onder het FSA, maar distantieert zich daar net zo gemakkelijk van. De Suqour al-Sham Brigade ('Val ken van de Levant') is een moslim eenheid van het FSA die ijvert voor een moderne islamitische staat als president Assad is verdre ven. En dan hebben we het nog niet over het Mohammed Baltal- jon of de Leeuwen van Damascus. DIEST Drie kinderen dood na mogelijk familiedrama Drie kinderen van 2, 4 en 6 jaar zijn gisteren bij een vermoedelijk gezinsdrama in het Belgische Diest om het leven gekomen. Hun moe der (36) werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, aldus het Openbaar Ministerie in Leuven. Over de toedracht bestaat nog geen duidelijkheid. Volgens Vlaamse me dia heeft het er alles van weg dat de vrouw eerst de kinderen heeft omgebracht en vervolgens heeft ge probeerd een einde te maken aan haar eigen leven. Ze zou al een tijd depressief zijn. Het OM in Leuven geeft voorlopig geen informatie over de manier waarop de kinde ren zijn omgebracht. Het gezin tel de vijf kinderen. De vader van het gezin en de twee oudste kinderen waren niet thuis. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Het is-in Frankrijk niet een voudig om homo, seropositief, moslim of Arabier te zijn. Maar Lu- dovic-Mohamed Zahed (35) is dit alles tegelijk. Nu hij een 'homo moskee' heeft opgericht, is zijn le ven nog een ietsje lastiger gewor den. Zahed wil niet zeggen waar de moskee is. Gezien de dreigemen ten houdt hij de locatie liever ge heim. Maar hij is wel bereid zijn ziel te openen. Hij bad altijd in de Grote Moskee van Parijs, maar kreeg daar problemen toen hij in het nieuws kwam door zijn seksu ele oriëntatie. Dat was vorig jaar, nadat hij in Zuid-Afrika was ge trouwd met zijn vriend, een zwar te Afrikaan die zich tot de islam had bekeerd. „De imam veroordeel de mij tijdens het gebed, in aanwe zigheid van 500 andere moslims. Ik voelde mij bedreigd, was bang dat ik in elkaar geslagen zou wor den, of vermoord." Homofobie is wijdverbreid onder moslims, zegt Zahed. „Maar het wortelt niet in de Koran. Het boek verwijst nergens naar homoseksua liteit. Homofobie is iets nieuws. De Ottomanen tolereerden homo seksualiteit." Eén hadith (islam-ge- schrift) spoort moslims aan ho mo's te doden, erkent Zahed. Maar er waren 300.000 van die geschrif ten, en de meeste ervan werden binnen drie eeuwen na de dood van Mohamed door geleerden als vals verworpen. Zahed: „De ge wraakte hadith is ook rijp voor de SAN DIEGO - Ravi Shankar, een In diaas musicus en sitarspeler is woensdag op 92-jarige leeftijd over leden in een ziekenhuis in San Die- go- Shankar werd wereldberoemd als een van de inspirators van The Beatles. Hij ontmoette hen in mestvaalt" Hij bepleit een 'her vormde' islam. „We moeten gods lastering accepteren omdat kritisch denken essentieel is voor spirituele ontwikkeling. We moeten pluralis me aanvaarden omdat religie niet de enige bron van waarheid is." In zijn moskee bidden op vrijdag gemiddeld zo'n 25 moslims. De door hem opgerichte Vereniging van Homoseksuele Moslims heeft 300 leden. Maar Zahed heeft niet alleen te maken met homofobie onder moslims, ook met islamfo bie onder homo's. Hij werd gewei gerd door Inter-LGBT, een Franse associatie van seksuele minderhe den die wel katholieken en joden omarmt. Maar Zahed, promoven dus psychologie, heeft geleerd te genslagen te incasseren. Zijn oude re broer sloeg hem al als 12-jarige. „Dat zal je leren man te zijn." Zijn vader was het daarmee eens, en stuurde de 'verwijfde slappe ling' haar Algerije om Arabisch te leren. Daar probeerde hij zijn ge voelens te verloochenen. Hij sloot zich aan bij de salafisten die in een wrede burgeroorlog waren verwik keld. Maar toen hij bij hen slechts hoon oogstte, besloot hij zich van de islam af te keren. Terug in Pa rijs, deelde hij zijn ouders mee dat hij homo was. Vader toonde al lengs meer begrip, bewondering zelfs. Alleen zijn broer wilde niets meer met hem te maken hebben. Uiteindelijk keerde hij terug naar de islam, maar wel zijn versie daar van. Toen hij in Zuid-Afrika met zijn seropositieve vriend Qiyyam in de echt trad, waren zijn ouders getuige. 1966, toen The Beatles op reis wa ren in India. Daar was Shankar toen al heel beroemd. Shankar leer de George Harrison sitar spelen, waardoor de sitar werd geïntrodu ceerd in de westerse popmuziek. The Beatles noemden hem later 'the godfather of world music'. per/toplocatie één superactie! korting gQ* I per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis Wi-Fi parkeren 1x 3-gangen diner Op 10 min. lopen van het strand Fletcher Badhotel Callantsoog I Suqour al-Sham Jabhat Nusra Umma Brigade tv exiló±=» j'H^I Cl "»ll Ahrar al-Sham I Fatah al-lslam Grote aanslagen Jabhat Nusra in 2012 Middellandse Zee TURKIJE Jan: zelfmoordaanslag in wijk al-Midan in Damascus (26 doden). Feb: Dubbele zelfmoordaanval öp gebouw Syrische veiligheidstroepen in Aleppo (28 doden). Apr: zelfmoordaanslag in Damascus (11 doden) en bomaanslag op Iraans Cultureel Centrum in Damascus (3 gewonden). Apr: autobom bij soldatenrestaurant in Hama (aantal slachtoffers onbekend). Mei: arrestatie, marteling en executie van 13 Syrische veiligheidsagenten. Jun: aanval op tv-station in Drousha. Gebouw opgeblazen (7 doden). Jul: ontvoering en executie tv-presentator Mohammed al-Saeed van de staats-tv. Okt: drie zelfmoordenaars met autobom men blazen zich op in Damascus bij ministerie van Binnenlandse Zaken (48 doden). Okt: aanval op drie legerposten bij Saraqeb (28 Syrische soldaten dood en 5 Nusra- strijders). Gewonde soldaten afgemaakt als 'honden van Assad'. Video hiervan werd wereldwijd veroordeeld. Nov: autobom in Sahl-al-Grab in provincie Hama (2 doden). Zelfmoordaanslag in Damascus (11 doden). infographic De Persdienst bron understandingwar.org. GN, AP (ÏScpml 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9