Hectisch zeeland 119 Veolia pakt klachten Burgervader Sluis moet op over busdiensten stressbestendig zijn donderdag 13 december 2012 Dan krijg je het bericht dat de school gesloten wordt en dan moet alles voor drie uur geregeld worden, voor de school uit gaat Dat was wel even hectisch." Theo Seghers, directeur De Oostvogel Actie voor bushokje werpt vruchten af Voor de kerstvakantie staat er een bushokje bij de bushalte net bui ten de bebouwde kom van Terhole. De provincie heeft dit toegezegd, nadat stichting Breed Actief Terho le begin deze week aan de bel had getrokken over het ontbreken van een bushokje bij de halte. Om de aandacht te trekken had leden van de stichting er zelf een soort kerst stal neergezet als tijdelijke schuil plaats voor busreizigers. Het 'pro bleem' speelt al vanaf de zomer, toen de bushalte opeens werd ver plaatst van de bebouwde kom van Terhole naar net iets erbuiten. Een provinciewoordvoerder kon niet aangeven waarom zolang op een bushokje moest worden gewacht. SAS VAN CENT De Statie officieel geopend door Plasterk Minister Ronald Plasterk (Binnen landse Zaken) verricht maandag 11 maart de officiële opening van mul tifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent. Pol van de Vijver, ma nager vastgoed bij wonincorpora tie Woongoed, heeft dit woensdag bekend gemaakt. Hij meldde ook dat een akkoord is bereikt over de verhuizing van de twee scholen in Sas van Gent naar De Statie. Die zal rond 8 februari plaatsvinden. Ande re gebruikers zoals sportclubs kun nen voor die tijd verkassen. TERNEUZEN Kerstbrocante van Groei en Bloei Groei en Bloei houdt morgen, vrij dag, van 18.00 tot 21.30 uur een Kerstbrocante in de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen. Er zijn 25 standhouders. Hun aanbod varieert van kerstbloemwerk, kerst- boemen, wijnen en kaarten tot olijfolie, Zeeuwse knopen, taarten, glaswerk, wolartikelen en nagels lakken. Ook is er glühwein en cho- comelk. Toegang gratis. Directeur Theo Seghers (r) en zijn team van de Oostvogel wachten bij de lege bus op de kinderen die niet komen. foto Camile Schelsfraete Asbest Op nadrukkelijk verzoek van het Ministerie van Onderwijs wordt op alle scholen in Nederland die date ren van voor 1994 een asbestin- ventarisatie uitgevoerd. Uit de eerste inventarisatie bleken er in de gemeente Hulst 6 scholen te zijn waar aanleiding was voor een vervolgonderzoek. Daaruit bleek dat op 3 scholen TERNEUZEN - Terneuzense scholie ren die in Goes en Middelburg naar school gaan, moesten deze week opeens in Veolia-bussen 2,70 euro per rit betalen, ook als ze een abonnement hebben. Op lijn 4 Retranchement-Oostburg zette Ve- olia te kleine bussen in. Scholieren komen ook nog eens een kwartier te laat in Oostburg aan om de eer ste les te halen. De klachten vloeien voort uit de zondag ingevoerde nieuwe dienst regeling. Connexxion reed eerst al- leen van Terneuzen naar Midden- Zeeland. Veolia maakt sinds zon- dag ook ritten naar 'de overkant'. „Er zat een fout in de software van sprake is van asbestvezels: de Moerschansschool in Hulst, De Oostvogel in Lamswaarde en de Sint Jozefschool in Nieuw-Namen. In afwachting van de resultaten van nader onderzoek zijn die scholen gesloten tot en met maandag 17 december. Ouders is gevraagd zelf opvang voor hun kinderen te regelen. Lukt de chipkaart-apparatuur in onze bussen", verklaart Jan-Kees Korte- weg van Veolia dat scholieren 2,70 euro per enkele reis moesten beta len. „We hebben de fout donder dag hersteld." Wie geld terug wil, kan bij de klantenservice van Veo lia terecht. Veolia heeft ook een klacht over lijn 4 opgepakt. Vervoerder TCR is opgedragen groter materieel in te zetten tussen Retranchement en Oostburg. Korteweg zegt toe te kij ken naar de onhandige bustijden van lijn 4. De provincie volgt dit als opdrachtgever. Fred Witteveen: „Want scholieren zijn de belang rijkste doelgroep." dat niet, dan kunnen ze tijdens de lestijden terecht op noodopvanglo- caties. Asbest is een verzamelnaam voor een aantal mineralen die opge bouwd zijn uit microscopisch klei ne, naaldachtige vezels. Asbest is tot de jaren negentig vaak in gebouwen en woningen toegepast om zijn gunstige eigen- SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil, hoe kan het anders, een dui zendpoot als voorzitter van zijn maandelijkse vergadering. De nieu we burgemeester van Sluis moet daadkrachtig zijn, besluitvaardig, toegankelijk en vernieuwend. Bovendien is de ideale burgerva der gezegend met een behoorlijke dosis inlevingsvermogen, is hij stressbestendig en straalt hij in cri sissituaties rust en vertrouwen uit. De opvolger van Jacques Suur- mond moet ook een bruggenbou wer en een netwerker zijn, die mensen in en buiten de gemeente kan inspireren en enthousiasme ren. Al die wensen staan in de pro schappen: Sterk, slijtvast, bestand tegen logen, zuren en hoge tempe raturen, isolerend en goedkoop. Asbestvezels die in de lucht zwe ven kunnen na inademing diep in de longen doordringen en vele ja ren longkanker of buikvlieskan- ker veroorzaken. Lang niet iedereen die asbestve zels inademt, kijgt hierdoor kanker. fielschets, die de acht fractievoor zitters opstelden, waaraan de nieu we burgemeester moet voldoen. De profielschets wordt 20 decem ber door de gemeenteraad vastge steld en direct daarna aangeboden aan Karla Peijs. Op voorspraak van de commissa ris van de koningin werd Jacques Suurmond vorig jaar zomer aange steld als 'tussenpaus' om Sluis de gelegenheid te geven op adem te komen. Sluis had net een hoop be stuurlijk gekissebis achter de rug en kampte met financiële proble men. Intussen krabbelt de gemeen te uit het dal en is ze bestuurlijk in rustiger vaarwater gekomen. HOEK Kerstzangavond met muziek in PKN kerk De jaarlijkse kerstzangavond in de PKN-kerlc in Hoek wordt gehou den op vrijdag 14 december. Aan vang 19.30 uur. Medewerking verlenen muziekver eniging ENZK, zowel jeugd als har monie, onder leiding van Jennie Lambrechts-Claus, het koor Canta te Deo onder leiding van Arie Kar- reman, het T'accordeon kwintet on der leiding van Johan de Witte en organiste Connie van Hermon. De zangavond wordt besloten met een gezamenlijke kerstmedley. KOEWACHT Abuis in bericht over nieuwe zendmast Voor het plaatsen van een zend mast op het terrein van de schut tersvereniging is geen wijziging van het bestemmingsplan nodig, zoals wij gisteren abusievelijk mel den. Omdat het om een kleine af wijking van het bestemmingsplan gaat kan volgens de gemeente wor den volstaan met een omgevings- vergunning. De antennemast is te vergelijken met die in Drieweg bij Zaamslag en niet met de mast in Driewegen bij Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67