Ondernemersclub in Aardenburg ter ziele 'We gaan maar vergaderen' Voorzorg i8l zeeland Nieuw Gemeentebelang: verdwijnen rode diesel is ramp voor de regio Gigant schut via zeesluis Liefting snapt niets van motie van treurnis almanak Vogelapp donderdag 13 december 2012 Gebrek aan nieuwe bestuursleden en aan geld door Martijn de Koning AARDENBURG - Ondernemend Aar denburg houdt op te bestaan. Het huidige bestuur kan geen opvol gers vinden en kampt bovendien met een tekort aan financiën. Belangrijkste reden voor het weg vallen van de ondernemersvereni ging is het gebrek aan belangstel ling bij jonge ondernemers, ver klaart de huidige penningmeester en secretaris Leo Temmerman. „Het bestuur bestaat nog maar uit drie mensen, allemaal zestigplus sers. We zoeken al een paar maan den naar jonge opvolgers, maar die laten het afweten. Ze hebben het te druk of zien het gewoon niet zitten." De animo om lid te zijn van de vereniging is nog best hoog, vertelt Temmerman. „We hebben nog 38 leden. Voor een plaats als Aarden burg is dat zo slecht niet. Maar ja, als niemand de kar wil trekken, houdt het op." Het feit dat er nauwelijks geld in kas zit, maakt het er niet gemakke lijker op. „De gemeente heeft ja ren geleden een aantal taken aan ons overgedragen, zoals het aan schaffen en ophangen van feestver lichting en het plaatsen van bloem bakken. Dat was voor ons prima, omdat we juist voor dat doel ook subsidie kregen. Maar onlangs is de geldkraan dichtgedraaid, terwijl we die taken wel graag willen blij ven doen. En dat gaat dus niet." Juist de taken die nauwelijks geld kosten en eigenlijk wel bij een on dernemersclub horen, raakten de afgelopen tijd ondergesneeuwd, er kent Temmerman. „We waren nauwelijks nog een klankbord groep of een overlegorgaan." Het bestuur handelt nu nog een aantal lopende zaken af „We heb ben nog gezorgd voor een kerststal en kerstverlichting", verklaart Tem merman. „Daarnaast is er nog'geld om volgend jaar nog eens bloem bakken te vullen voor in de open bare ruimte. En daarmee is het wel klaar." Temmerman hoopt dat clubs als de stadsraad en de carnavalsvereni ging een deel van de taken van On dernemend Aardenburg wil over nemen. „Ik weet bijvoorbeeld dat de carnavalsvereniging nadenkt over het organiseren van de rom melmarkten. Maar ook andere clubs hebben weinig geld, dus een vanzelfsprekendheid is dat niet." Temmerman vindt dat de gemeen te Sluis, al dan niet financieel, zou moeten bijspringen. „De gemeen te noemt Aardenburg één van de vijf dragende kernen. Dan moeten ze dat ook waarmaken, vind ik." Hij krijgt steun van raadslid Willi am Gijsel (Nieuw Gemeentebe lang). Volgens hem wordt Aarden burg 'kapotbezuinigd'. Gijsel heeft in een brief aan het college om fi nanciële steun gevraagd voor het stadje. „Die is er immers ook ge weest voor Sluis, Oostburg, Bres- kens, Cadzand en IJzendijke." Het raadslid hoopt ook dat het college vaart maakt met andere ontwikke lingen in Aardenburg. TERNEUZEN - Twee of drie jachtjes konden er nog bij. Veel meer ruimte bood de Terneuzense Westsluis woensdagochtend niet bij het schutten van één van de grootste schepen ooit, het containerschip Rio Cadiz (260,85 me ter lang; 55.301 ton zwaar). De net bij Antwerp Shiprepair geverfde Rio Ca diz wordt opgelegd in de Autrichehaven op de Axelse Vlakte. „Voor enkele dagen of enkele weken", aldus de Rotterdamse scheepsagent Frans Buik. De Rio Cadiz van de Duitse rederij MPC Münchmeyer Petersen Steamship wordt opgelegd vanwege malaise in de containervaart, foto Adri van de Wege TERNEUZEN - Onderwijswethouder Cees Liefting van Terneuzen snapt niets van de motie van treurnis die WD, D66 en Christenunie vanavond indienen tijdens de raadsvergadering. De drie hekelen de informatievoorziening en de fi nanciële gang van zaken rond mul tifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent en de brede school in Othene. Liefting: „Ik heb de raad herhaaldelijk uitgelegd waar om in beide gevallen sprake is van flinke kostenverhogingen. Dat kan ik blijven doen, maar als men niet wil luisteren, houdt het op." Voh gens Liefting worden er tal van ver keerde verbanden gelegd. „Op die manier wordt een vertekend beeld gegeven van de werkelijkheid. Dat valt mij niet te verwijten." „Hoe ernstig het probleem is moet nader onderzoek uitwijzen. Maar we nemen geen risico. Daarom zijn de scholen uit voorzorg gesloten." Jan-Frans Mulder, burgemeester Hulst In de gemeente Hulst zijn drie basisscholen tijdelijk gesloten wegens asbestgevaar. Voor ouders die zelf geen opvang kunnen regelen is er noodop vang voorzien. Daarvan maakten gisteren in totaal slechts acht kinderen gebruik. door Eugène Verstraeten Het schoolplein van de Oostvogel in Lamswaarde ligt er in de vrieskou van de ochtendscheme ring verlaten bij. Directeur Theo Seghers arriveert rond acht uur als eerste om kinderen op te vangen die straks met de bus naar de basis school in Hengstdijk gebracht wor den. Ook het hele onderwijsteam gaat gezellig mee in de bus, om de kinderen een aangepast lespro gramma te geven. Tenminste, dat is de bedoeling. „Het was gisteren wel even hec tisch", zegt Seghers. „)e krijgt be richt dat de school gesloten wordt en dan moet alles voor drie uur ge regeld zijn, als de school uitgaat." Noodopvang organiseren voor zijn leerlingen was zo gepiept. Seghers is namelijk ook directeur van het Vogelnest in Hengstdijk. Inclusief de peuterspeelzaal, die nu ook gesloten is, telt de Oostvo gel zo'n 80 kinderen. Die moeten grotendeels in een luxe touringcar passen die tegen kwart over acht zal voorrijden. Inmiddels zijn ook de leerkrachten op het schoolplein verzameld en is het nog even wachten op de kinderen. Erg druk maken ze zich voorlopig niet over de asbestvezels die in convector- putten van de centrale verwar ming zijn gevonden. Enkelen wer ken al jaren in de school en heb ben geen ldachten over hun ge zondheid. Maar in asbest zitten wel gevaarlijke stoffen die kanker kunnen veroorzaken. Daarom is het zekere voof het onzekere geno men toen deze week bekend werd dat in drie basisscholen in de ge meente Hulst asbestvezels zijn aan getroffen. Afkomstig van de wand platen in convectorputten. Niet in klaslokalen, maar in andere ruim ten. Het 'probleem' doet zich be halve in de Oostvogel ook voor in de Sint Jozef school in Nieuw-Namen en de Moerschansschool in Hulst. Burge meester Jan-Frans Mulder besloot met de schoolbesturen de instellin gen uit voorzorg te sluiten. Met een zijn dinsdagavond nog teams op pad gegaan om luchtmetingen te doen. De resultaten zijn waar schijnlijk morgen bekend. De kin deren zijn tot en met maandag vrij. Als het asbestprobleem groot [j blijkt, wacht de kinderen een lan ge kerstvakantie. Op het schoolplein stijgt de span ning, naar even na half negen heeft zich nog geen kind gemeld. Ook in Nieuw-Namen blijft de bus leeg. Achteraf blijkt dat er toch vier leerlingen van de Oostvogel met ander vervoer naar Hengst dijk zijn gegaan. Van de Moer schansschool komen eveneens vier kinderen naar de noodopvang in de Nobelhorst. Theo Seghers en zijn leerkrachten maken van de nood een deugd. Ze rijden naar Hengstdijk. Seghers: „We hadden voor donderdagmid dag een teamvergadering gepland, die doen we nu maar." „De kinderen hebben vrij, maar de leerkrach ten niet. Die worden inge zet op andere scholen." E~Z£ voor ^et 'aatste nieuws °°l< op: www.pzc.nl In deze tijd van het jaar heeft de Zeeuws-Vlaamse dorpsbewoonster er een hobby bij. Ze is dagelijks in de weer met vetbollen, zaadzakjes en pindaslingers, die een plaatsje krij gen in de struiken voor het keuken raam. Tot grote vreugde van alle pimpel- en koolmezen, houtduiven, roodborsten, mussen, spechten, Vlaamse gaaien en merels. De vrouw is nu zo enthousiast, dat ze ook een app met vogelgeluiden heeft gedownload. Zo leert ze elke ge vederde vriend aan zijn geluid her kennen. Roekoe roekoe, tsjilp tsjiep tsjilp, kdaaa. Vind je dat echt leuk, vroeg haar man laatst vanachter zijn bier. Hij keek er een beetje broeierig bij: „Straks raak je ook nog in de rui." :h-»ss8ss5bs:s5ss®ss Tip? redactie@pzc.nl door Martijn de Koning OOSTBURG - Het verdwijnen van de rode diesel - dieselolie met een lage accijns - is een ramp voor be drijven in Zeeuws-Vlaanderen. Dat schrijft fractievoorzitter Adri Rosendaal van Nieuw Gemeente belang.in een brief aan het Sluise college. Rosendaal wil dat B en W, samen met de colleges van Hulst en Ter- neuzen en eventueel met grensge meenten in Noord-Brabant en Limburg, in Den Haag protesteert tegen de maatregel. De rode diesel verdwijnt per 1 januari besloot de Tweede Kamer eerder. In Zeeuws-Vlaanderen maken on der meer loonbedrijven, meststof- fendistribiteurs en grondverzetbe- drijven (vertegenwoordigt door be- langenclub Cumela) gebruik van de goedkope diesel. Door het af schaffen van het belastingvoordeel loopt het verschil tussen een liter dieselolie in Nederland en België op tot minstens 45 eurocent per li ter, waarschuwt Rosendaal. Bij on ze zuiderburen blijft 'rode diesel' immers wel bestaan. Op jaarbasis loopt het kostenver schil tussen een Nederlands en Bel gisch bedrijf gemiddeld op tot 75.000 euro, berekende Cumela eerder al. In een grensgebied als Zeeuws-Vlaanderen is dat bijzon der slecht voor de concurrentiepo sitie van bedrijven, vindt Rosend aal. „Als dit kabinetsbeleid door gaat zal een aantal bedrijven zich niet kunnen handhaven of uitwij ken naar België", vreest hij. „Dat zou een zoveelste dramatische ont wikkeling zijn op het gebied van werkgelegenheid in onze streek." Belangenclub Cumela pleitte voor een compensatieregeling voor be drijven in de grensstreek. Rosen daal hoopt dat het Sluise college zich aansluit bij dat pleidooi. Het Sluise college moet zich nog beraden op.de brief van Nieuw Ge meentebelang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66