Wijkraad verbolgen over kraskaart Geen geld en vrijwilligers voor ijsbaan Weer overval snackbar ZEEUWS-VLAANDEREN Zingende en dansende K3,tjes in Ledeltheater DONDERDAG 13 december 2012 17 In Hulst zijn drie scholen gesloten 18 en 19 Verkeerswethouder Van Schaik bereid om bezwaren met binnenstadsbewoners te bespreken door Wout Bareman TERNEUZEN - De wijkraad Binnen stad Terneuzen is woedend op de gemeente. Die stuurde de binnen stadsbewoners deze week een brief, waarin de parkeerkraskaart werd geïntroduceerd. De kaart moet per 1 januari de ffaudegevoe- t lige parkeerschijf voor bezoekers vervangen. De bewoners kunnen voor 6,30 eu ro jaarlijks een pakketje van zestig kraskaarten bestellen. Meer is niet mogelijk. Wijkraadsvoorzitter Ro nald Meijer vindt de handelwijze van de gemeente 'schandalig'. „Dit komt als een donderslag bij helder weer. We proberen op alle mogelij ke manieren - in samenspraak met de gemeente - iets moois van de binnenstad te maken en dan ko men ze nu ineens met zo'n brief Zonder énig overleg. Wij willen die kraskaarten helemaal niet." Meijer wil zo snel mogelijk een ge sprek met verkeerswethouder Co van Schaik. De gemeenteraad ging in juni al akkoord met de aanpassing. Een voorstel van GroenLinks-raadslid Peter Clijsen om de maximum-par- keerduur (drie uur) van de parkeer schijf te verhogen naar zes uur haalde het niet. Eén van de argu menten van burgemeester en wet houders: met de parkeerschijf wordt veelvuldig gesjoemeld. Ze worden door binnenstadsbewo ners zelfs doorverkocht aan men sen, die in de binnenstad werken en een parkeer plaatsje zoeken. De schijf wordt ook vaak 'doorge draaid'. Volgens wethouder Van Schaik heeft de gemeente tot de in voering van de kraskaart besloten na uitgebreid onderzoek en na pei ling van de ervaringen in andere gemeenten. Die waren positief. In de brief aan de bewoners wordt erop gewezen dat bezoekers naast de kraskaart (voor overdag) tussen 18.00 en 9.00 uur vrij kunnen par keren in het stadscentrum. Ook 's zondags kan er gratis worden ge parkeerd. Van Schaik, geconfron teerd met de bezwaren van de wijkraad: „Ik ben zeker bereid de zaak met hen te bespreken. En ko men we tot de conclusie dat het systeem niet deugt, dan schaffen we die kaarten direct weer af." Hij was er overigens vanuit gegaan dat de binnenstadsbewoners op de hoogte waren van de invoering van de kaart. „Uitgangspunt was dat we de parkeerproblemen voor de bewoners wilden oplossen en er een aanvaardbaar systeem voor wilden invoeren." OOSTBURC - Mocht meidengroep K3 ooit be sluiten uit te breiden tot K4, dan gooit Conny Jansen hoge ogen. De medewerkster van het Ledeltheater leidde gisteren, met staartjes in het haar en vrolijk rokje aan, op enthousiaste manier een 'K3-disco' in het Ledeltheater in Oostburg. Het theater toonde gisteren voor de eerste keer de film 'K3 Bengels', en hield daarom een feestje. Enkele tientallen meisjes, al dan niet gehuld in K3-jurkjes, dansten en zongen mee op de tonen van Mama sé, Kusjes dag en Eyo. Het Ledeltheater toont de film tot en met oudjaarsdag nog verschillende keren, dan ove rigens zonder disco. Voor de programmering, zie www.ledeltheater.nl. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Op de Terneuzense Markt komt in de laatste weken van december definitief geen schaatsbaan. Een gebrek aan vrij willigers en financiën kost de ijs baan de kop. „Een oproep voor vrijwilligers heeft niets opgeleverd en bij bedrij ven moet je in tijden van crisis ook niet aankloppen. Het houdt daarom helaas op", zegt André Snap van café Du Commerce op de Markt. Hij pakte vorig jaar de handschoen op, nadat het bestuur van Stichting Terneuzen on Ice na tien jaar stopte met de organisatie van de schaatspret. Aanvankelijk zette Snap toen, sa men met andere horeca-uitbaters, in op een skischans en winterspel len op de Markt. Maar de exploi tant van de schans zegde op het laatste moment af De oude, ver trouwde schaatsbaan was toen ook niet meer te regelen. Na een bericht in de krant bood een be drijf toch nog hulp met een kunst stof schaatsbaantje. Dat gaat dit jaar niet meer gebeuren. „Het is jammer, maar er is gewoon geen draagvlak voor." TERNEUZEN - In de nacht van dins dag op woensdag is een gewapen de overval gepleegd op een snack bar op de Axelsedam in Terneu zen. De overvallers vielen de frituur, op een steenworp afstand van het politiebureau aan de Rosegracht, rond middernacht binnen. Nie mand raakte gewond. De daders gingen er na de overval te voet van door. Wat de buit is, is onbekend. De gealarmeerde politie maakte met behulp van een speurhond jacht op de daders, maar die zijn niet gevonden. Vorige maand werd er in Terneuzen ook al een cafetaria in de Geraniumstraat overvallen. Vorige week vatte de politie een man in de kraag, nadat hij een benzinestation aan de Ken- nedylaan had overvallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65