201 zeeland Gelimiteerde oplage. Nu met l.OOO,- inruilpremie. Redders varen voor Serious Request Het digitale archief van de gemeente Tholen Herderstocht De Regenboog door Tholen Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. u lÉÉi FORD FIESTfl donderdag 13 december 2012 De gemeente Tholen lanceert vandaag de nieuwe website www.archieftholen.nl. Daarop is een schat aan geschiedkundige informatie te vinden. Medewer kers van het archief en vrijwilli gers zijn al enkele jaren bezig om zoveel mogelijk stukken uit het gemeentearchief te digitalise ren. Gemeentearchivaris Fred van den Kieboom vindt het een leuke klus. door Rob Paardekam Waarom wordt deze hele operatie uitgevoerd? „Toen de gemeenteraad destijds een besluit nam over het nieuwe gemeentehuis is de wens uitgesproken om het archief in Tholen te houden. De raad heeft toen wel gezegd dat het een modern archief moest worden. Daar hoort het online beschikbaar stellen van infor matie natuurlijk bij." Dat lijkt me een tijdrovende klus. „Dat kun je wel zeggen. We hebben het traject vijf jaar geleden ingezet en zijn nog niet klaar. We gaan nog zeker een paar jaar door met het digitaliseren van informatie. Toch is er op dit moment al zoveel infor matie beschikbaar dat we de tijd rijp vonden om deze via internet aan te bieden." Was de inzet van vrijwilligers belangrijk? „Nou en of We hadden ook een bedrijf in de arm kunnen nemen om de hele klus te klaren, maar wij hebben besloten het zelf te doen. Dan kun je wel een paar vrijwilligers gebruiken. Zo is er een man van bo ven de tachtig die misschien wel meer heeft gedaan dan ik. Hij was wel tien uur per dag bezig met onder meer het scannen van documenten en het invoeren van informatie in excel-bestanden. Voor hem is het een liefhebberij en daar maken wij dankbaar gebruik van. In totaal zijn we bezig met een groepje van een man of negen. Daar zitten ook mensen tussen die bij voorbeeld een uitkering hebben." Kunnen mensen hun stamboomonderzoek straks helemaal vanuit huis doen? „Helemaal wil ik nog niet zeggen, maar ze kunnen een heel eind komen. Zo hebben we al 800.000 na men in onze database zitten. Als je bedenkt dat Tho len ongeveer 26.000 inwoners heeft, is dat een enor me hoeveelheid." Dat betekent waarschijnlijk wel dat het aantal mensen dat fysiek een bezoek brengt aan het ar chief fors zal afnemen. „Dat klopt. Ik denk dat in elk archief uiteindelijk een beperkte loketfunctie zal overblijven, maar dat zal nog jaren duren. Ik vind dat je daar geen probleem van moet maken. Tijden veranderen. Tegenwoordig wil len mensen nou eenmaal zoveel mogelijk dingen digi taal doen. Bovendien zal het totale bezoek aan het ar chief fors toenemen. Mensen die nu geen tijd of zin hebben om tijdens de openingsuren naar het archief te komen, zullen straks via de computer misschien wel in de gegevens gaan rondsnuffelen. In feite zijn we straks zeven dagen per week 24 uur open." THOLEN - Basisschool De Regen boog in Tholen houdt woensdag avond 19 december een herders- tocht door de binnenstad van Tho len. De protestants-christelijke school heeft dat in 2008 ook al een keer gedaan. Dat is zo goed bevallen dat ze het dit jaar nog eens dunne tjes overdoet. Zo'n 700 mensen - leerlingen, ouders en opa's en oma's - verza melen zich op het schoolplein om samen kerstliederen te zingen. Daarna trekken ze onder leiding van een herder in groepen door de binnenstad. Daarbij passeren ze tien verschillende taferelen, die het kerstevangelie laten zien en ho ren. Van de aankondiging van de geboorte van Jezus tot de stal waar hij werd gevonden door de her ders. Iedereen die het leuk vindt, wordt door de school uitgenodigd om te komen kijken. Er is ook een Fiesta met: Alle Oediagen in euro's. Prijzen zl|n Ind BTW/BPM, e*d. koslen rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzll anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan ah Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15,6-30,3: liter/100 km: 3,3-6,4; C02 gr/km: 87-149. en van standaardspecificaties ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland doet voor het eerst met twee red dingsbrigades mee aan de actie Se rious Rescue. Behalve strandred- dingsbrigade Westerschouwen vaart dit jaar ook reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland mee in een honderd kilometer lange sponsor- tocht naar het Glazen Huis in En schede. „We hebben ons afgelopen winter een beetje laten overhalen", vertelt Taco Meeles van reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland. Het bedrijf dat groot onderhoud pleegde aan reddingsboot Jan B, De Wolf Mari time Safety uit Yerseke, onder steunt Serious Rescue al sinds het begin met materialen en man kracht. „Ze hebben heel veel bo ten van reddingsbrigades in onder houd en zijn dus erg enthousiast over de actie", vertelt Meeles. Zijn reddingbrigade doet dit jaar dus ook mee, met een ploegje van een man of vijf. „Behalve dat het voor het goede doel is, is het ook een leuke promotie voor ons werk", vindt Meeles. Mede om die reden doet ook de strandreddingsbrigade Westerschouwen al vanaf het be gin van de actie mee, zegt voorzit ter Martijn Blaas. „Door de deelname maken we lan delijk reclame om strandwacht te worden. Dat is belangrijk omdat we het toch moeten hebben van mensen van buiten Schou wen-Duiveland." De vorige editie deed hij één etappe mee. „Hoe je wordt welkom geheten onderweg en bij aankomst. Dat is echt gewel dig." Blaas vaart deze editie de he le tocht mee. „Ik hoop op veel ijs en sneeuw. Het moet natuurlijk wel een beetje afzien zijn." In totaal proberen dertig boten van 26 reddingsbrigades vooraf en onderweg zoveel mogelijk geld op te halen voor de actie Serious Re quest van 3FM en het Rode Kruis. Meto.a.. Airconditioning Radio/cd-5peler met iPod/USB-aanslultmg .Vloermatten met UEFA Champions League UEFA Champions League- I opdeB-stiil NORnflflt- U.P. INRUILPREMIE NU tijdelijk w*7 De best verkochte auto van Europa in je klasse word je niet zomaar. Daarvoor zijn echte kampioenskwaliteiten nodig. Daarom stellen we u voor aan de zeer rijk uitgeruste Fiesta Champions Edition. Scherp geprijsd en met een Edition-voordeel van 690,- aan opties. Bovendien ontvangt u tijdelijk een extra inruilpremie van maar liefst l.OOO,-. Dat maakt 'm helemaal onverslaanbaar. Wees er snel bij want dit aanbod geldt slechts voor een beperkte voorraad. Dus nü naar de Ford dealer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62