Ss/M> zeeland19 Boogstraat Wij pakken u/tl KORTING TOT §0% Bezuinigen op WMO-voorzieningen wordt lastig in de gemeente Goes Ruime keus liefhebbers kerstzang Cherry donderdag 13 december 2012 „Mijn vader is hier honderd geworden en zelf heb ik hier 25 jaar vrijwilligerswerk gedaan" S. Wisse-van de Guchte (93) De nieuwe straat die gevomd wordt door de rij huizen van Poelwijck, verbindt de Slotstraat met de Wissekerkseweg in 's-Heer Arendskerke. Er staan bij elkaar veertig zorgappartementen en 21 seniorenwoningen. OVEZANDE Muziek voor iets oudere muzikanten Podium De Klomp in Ovezande houdt zaterdag 15 december voor de tweede keer het festival Quarter- life. Dit evenement is speciaal bedoeld voor bands met iets oudere muzi kanten. Optredens worden ver zorgd door Dilemma, Trenches, Jimmy Dumbbell en Capital Senti mental. Het festival begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. GOES Jongeren tonen talent bij Podium 't Beest In het jongeren participatie project van de gemeente Goes hebben veel jongeren afgelopen jaar hun talen ten ontplooid. Degenen die op een podium kunnen laten zien wat ze kunnen, doen dat vrijdag, in 't Beest. Het jongeren persbureau Ne- wz Goes Around en de Jongeren- raad tonen ook wat ze gedaan heb ben. Tussendoor zijn er debatjes. Aanvang 19.30 uur. ll/Mi OPRIL SB ote markt! i, goes www.cherrylin.nl door Luc Oggel GOES - Goes zal de komende jaren waarschijnlijk meer geld moeten uittrekken om WMO-voorzienin gen te bekostigen. Nog meer bezui nigen dan de gemeente nu al doet, is bijna niet mogelijk. Dat blijkt uit de nota Ontwikkeling uitgaven WMO-voorzieningen. De regering heeft aangekondigd fors te zullen korten .op het terrein van de Wet maatschappelijke on dersteuning en dat noopt gemeen ten om te kijken naar de toe komst, ondanks dat één en ander nog niet helemaal is uitgekristalli seerd. Goes heeft in de begroting voor 2013 al 'bijgeplust' op de be treffende voorzieningen regiotaxi, huishoudelijke hulp en hulpmid delen (zoals bijvoorbeeld rolstoe len), maar wethouder Jan de Poot- er (PvdA) sluit niet uit dat er nog geld bij moet. „De kabinetsplan nen moeten leiden tot aanpassin gen in de huishoudelijke hulp, maar welke, dat weten we niet." Omdat Goes bij de invoering van de WMO al heeft ingestoken op maximale (naar draagkracht) bij dragen in de kosten door aanvrag- gers, zijn verdere'besparingen op de WMO-voorzieningen beperkt. Die zouden vooral moeten komen uit de inzet van algemene en col lectieve voorzieningen. „In dat ver band willen we een aantal zaken in regionaal verband bespreken", zegt De Pooter. „Het gaat dan om het opzetten van een boodschap pendienst en was- en strijkservice. Die activiteiten kunnen nu nog plaatsvinden tijdens indicatieuren van een huishoudelijke hulp, maar daar zou je dan dus op kunnen be sparen." Omdat er waarschijnlijk een overgangsregeling nodig is, zal de besparing van twee ton die zo'n collectieve voorziening naar verwachting oplevert, niet voor 2014 kunnen worden gerealiseerd. Wel is het streven er vóór 1 juli een besluit over te nemen. GOES - Wie graag zingt en het kerstrepertoire een warm hart toe draagt, kan komende weken zijn hart ophalen. Donderdag is er om 14.15 uur een kerstzang met het Be- velands Kerstkoor in het Gasthuis in Goes. Vrijdag zingen de jeugdkoren van de gereformeerde gemeenten van Borssele en Kapelle in de Petra- kerk in Kapelle. Aanvang 19.30 uur. In de Catharinakerk in Borsse le is zaterdag een kerstzang met be geleiding van veel plaatselijke mu zikanten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De koren Harpe Da vids en Jubilate Deo geven zondag 16 december vanaf 19.00 uur maat en wijs aan in de dorpskerk in Co- lij nsplaat. Verschillende koren zingen dindag 18 december voor in de kerk in Poortvliet Aanvang 19.30 uur. In Ter Weel in Krabbendijke zingt op woensdag 19 december het Beve- lands Kerstkoor mee vanaf 14.45 uur. Dan is er ook om 19.30 uur een kerstzang in de Petrakerk in Kapelle met het Sebanjakoor voor mensen met een beperking.- Met Immanuel mag vrijdag 21 decem ber iedereen meezingen in de gro te kerk in Tholen. Aanvang 19.30 uur. Op die dag begint om 20 uur in de Willibrordkerk in 's-Heeren- hoek de zang met het Bevelands Kerstkoor en fanfare Sint Caecilia. Kerstavond 24 december zingen vanaf 19 uur verschillende koren mee in de kerk van Sint Annaland. Mevrouw S. Wisse-van de Guchte zit op haar comfortabele fauteuil in haar nieuwe appartement tussen de verhuisdozen. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61