Animo voor appartementen Yerseke BEVELANDEN/THOLEN Bijzondere verjaardag voor Evy uit Goes Inbreker betrapt en gevat in Koudekerke Gratis parkeren in Middelburg almanak Vogelapp Robijn wasmiddel DONDERDAG 13 december 2012 17 PZo Van klein en aftands naar ruim en fris 18 en 19 Stichting Promotie Yerseke lanceert nieuwe campagne met slogan en website door Luc Oggel YERSEKE - Voor een nog te bou wen appartementencomplex in Yerseke, pal aan de Oosterschelde op de plek waar nu nog dorpshuis De Zaete staat, is veel belangstel- ling. Dat meldde directeur Jan Sips van projectontwikkelaar Top Level De velopment gisteren bij de lance ring van een promotiecampagne die het mosseldorp toeristisch ge zien op de kaart moet zetten. Het appartementencomplex is onder deel van het project gebiedsont- wikkeling Yerseke, waar al jaren aan wordt gewerkt. Dat wordt breed opgepakt en de eerste con crete resultaten beginnen inmid dels zichtbaar te worden. Van de in totaal 36 geplande appar tementen (variërend in prijs van 250.000 tot 600.000 euro) zijn er volgens Sips nu vijf verkocht en daarnaast voert hij 'zeer serieuze gesprekken' met nog zeventien an dere belangstellenden. De bouw begint als zeventig procent van de es3^®s2s£r5s2 woningen is verkocht, Sips hoopt dat dat in april, mei volgend jaar het geval is. Ondertussen lanceerde de Stich ting Promotie Yerseke gisteren een nieuwe campagne om het dorp op de kaart te zetten. Dat gebeurde met de onthulling van een slogan ('Yerseke - waar je de liefde voor de zee kunt proeven'), een logo (een half openstaande mossel schelp die zo een hart vormt) en een website (www.proefyerse- ke.nl). Ook komt er nieuwe beweg wijzering. Voorzitter Ko Prins van de stich ting sprak van een 'speciale dag voor Yerseke'. „We hebben hier ve le jaren over gesproken, maar het kwam steeds net niet dat benodig de stapje verder."- Volgens Prins is dit 'slechts een eer ste aanzet'. „Om echt op de kaart te komen, hebben we hotelaccom modatie nodig." Dat hotel zit ook in de planning en komt aan de wa terkant, vlakbij het geplande appar tementencomplex. Tevens is daar een zogeheten 'onthaalcentrum' voor bezoekers voorzien. Voor de exploitatie daarvan hebben zich overigens ook belangstellenden ge meld. Prins gaf aan dat er nog veel werk te doen is en dat meer toeris ten trekken niet iets is wat de stich ting alleen kan. Bedrijven en parti culieren die partner willen wor den, werden opgeroepen zich ken baar te maken. Prins: „Ik heb er vertouwen in." Volgens wethouder Hans de Kun- der is 'de fase om naar buiten te treden aangebroken'. „De Zaete 2.0 is voor Yerseke van het groot ste belang." KOUDEKERKE - Een 41-jarige Vlissin- ger is woensdagochtend aangehou den op verdenking van het plegen van een inbraak in de Prinses Bea- trixlaan in Koudekerke. De bewo ner werd wakker van geluid en ging poolshoogte nemen. Hij zag nog net een persoon de woning uit rennen en waarschuwde de po litie. De bewoners misten twee portemonnees en een paar VW-bonnen. De gealarmeerde agenten hielden een fietser aan. Die had geld en VW-bonnen bij zich. Hij werd aangehouden en naar Torentijd gebracht. Speurhon den vonden de twee portemon nees in de omgeving. MIDDELBURG - Van vrijdag 28 de cember tot en met woensdag 2 ja nuari is parkeren in het centrum van Middelburg gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeerga rages. Ook op eerste en tweede kerstdag hoeft niet betaald te wor den. Vanaf donderdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Tip? redactie@pzc.nl In deze tijd van het jaar heeft de Be- velandse dorpsbewoonster er een hobby bij. Ze is dagelijks in de weer met vetbollen, zaadzakjes en pinda slingers, die een plaatsje krijgen in de struiken voor het keukenraam. Tot grote vreugde van alle pimpel en koolmezen, houtduiven, roodbor- sten, mussen, spechten, Vlaamse gaaien en merels. De vrouw is nu zo enthousiast, dat ze ook een app met vogelgeluiden heeft gedownload. Zo leert ze elke ge vederde vriend aan zijn geluid her kennen. Roekoe roekoe, tsjilp tsjiep tsjilp, kaaaa. Vind je dat echt leuk, vroeg haar man laatst vanachter zijn bier. Hij keek er een beetje broeierig bij: „Straks raak je ook nog in de rui." Evy Vermin uit Goes (rechtsonder) werd op 12-12-12, gisteren dus, 12 jaar oud. sgpsasbhbi 8 a a imwnrnry sa bssbsssssssgsssi aamn wmmmmsmKmBsesmmam foto Willem Mieras GOES - Toen dochter Evy op 12 de cember 2000 het levenslicht zag, hadden Daan en Monique Vermin uit Goes direct door dat dit een speciale datum was. Twaalf jaar later, gisteren dus, vier de Evy namelijk haar twaalfde ver jaardag en dat op 12-12-12. „Een unike combinatie van cijfers, die bovendien voor de laatste keer voorkomt deze eeuw", stelt haar moeder. Evy zelf had ook al een paar jaar door dat deze bijzondere datum eraan zat te komen. „Toen ik in groep 5 zat, heb ik met de juf al afgesproken dat we van deze dag een feest zouden maken." Zo gebeurde het ook. Op de Bis schop Ernstschool werd gisteren stilgestaan bij de bijzondere ver jaardag van Evy. „De laatste drie kwartier hadden we geen les meer, maar mochten we iets leuks doen", aldus de jarige. Bij thuis komst werd het feest natuurlijk voortgezet. Zelfs een nichtje uit Zweden had aan de bijzondere verjaardag van Evy gedacht. „Van haar heb ik een kaart gekregen." Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Klein krachtig Vloeibaar Caps

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59