Plan voor nieuwbouw hotel Zoutelande 201 zeeland Gelimiteerde Nu met 1.000,- inruilpremi< Inbreker betrapt en gepakt Actie voor Serious Request Legpenning voor H Kees Saaman fords-iestr Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Wereldeters donderdag 13 december 2012 KOUDEKERKE - Een 41-jarige Vlissin- ger is woensdagochtend rond half vijf aangehouden op verdenking van het plegen van een inbraak in de Prinses Beatrixlaan in Koudeker- ke. De bewoner werd wakker van geluid en ging poolshoogte ne men. Hij zag nog net een persoon de woning uit rennen en waar schuwde de politie. De bewoners constateerden dat twee portemon nees met daarin in totaal enkele tientallen euro's, persoonlijke pa pieren en een paar VW-bonnen gestolen waren. De gealarmeerde agenten zagen een man fietsen en lieten hem stoppen. Het bleek dat deze 41-jarige geld en VW-bon nen bij zich had. Hij werd aange houden en naar Torentijd ge bracht. Met behulp van een speur hond werden in de omgeving de twee portemonnees gevonden. Gemeente Veere ziet kansen voor 'unieke' herbouw De Drie Torens ZOUTELANDE - Het verouderde Ho tel De Tien Torens, op het duin bij Zoutelande, wordt- mogelijk volle dig herbouwd en uitgebreid, met een ondergrondse parkeergarage. De gemeente Veere, die spreekt van een 'uniek concept', is in prin cipe bereid er aan mee te werken. Grootste probleem is de benodig de toestemming van Waterschap Scheldestromen voor het bouwen in de waterkering. Ook moet reke ning worden gehouden met om wonenden. Die hebben aandacht gevraagd voor privacy, schaduw werking en verkeer. Het concept-plan is afkomstig van de Domburgse hotel- en vastgoed ondernemer P. A. Bommeljé die ook elders in de gemeente dergelij ke projecten heeft lopen. Burge meester en wethouders besloten deze week een 'positieve grond houding' aan te nemen en toon den zich bereid om 'samen met het waterschap te kijken naar de mogelijkheden'. Uiteindelijke goed keuring hangt af van haalbaar heidsonderzoek, en nog te stellen voorwaarden. Hotel Tien Torens ligt langs de Duinweg, hoog in de duinen op vijftig meter van het. Zuiderstrand. Vroeger kon men van daaruit tien kerktorens zien. Ook nu nog biedt het hotel 'een schitterend zicht over Walcheren', aldus B en W. De gemeente ziet in de nieuw bouw 'een aanwinst voor de uit straling van de omgeving' en 'een goede aanvulling op het bestaande aanbod in Zoutelande'. Daarbij speelt mee dat het nieuw gebouw 'volledig wordt geïnte greerd in de duinen'. Er is een wij ziging voor nodig van het bestem mingsplan Buitengebied. Dat biedt het hotel de mogelijkheid twintig procent uit te breiden. Maar dat is niet genoeg, om er iets 'moois' van te maken. Volgens de gemeente blijft de uit breiding van de 'fysieke hotelfunc tie' binnen de norm van twintig procent, maar is meer ruimte no dig om het huidige, geasfalteerde parkeerterrein, te kunnen vervan gen door een ondergrondse gara- GRIJPSKERKE - Ook Grijpskerke loopt warm voor Serious Request. Kunstenaars, winkeliers en andere ondernemers uit het dorp hebben bijna tachtig artikelen beschikbaar gesteld voor een veiling. En het he le dorp is uitgenodigd om mee te doen met een taartenbakwed- strijd. De veiling is zaterdagmiddag 22 de cember in het dorpshuis. Daar worden dan meteen ook de taar ten in punten gesneden en ver kocht. Ook de opbrengst van de koffie en de thee is voor de actie van Serious Request tegen de baby- sterfte in arme landen. Voor de veiling draven een echte veilingmeester, en waarschijnlijk ook een notaris, op zodat bezoe kers kunnen ervaren hoe het toe gaat op een officiële veiling. Er komt van alles onder de hamer zoals kunstwerken, fruitbomen, speelgoed, bijzondere wijn, streek producten, een huifkarrentocht en sieraden. Alle te veilen artikelen staan vanaf 17 december in de eta lage van de antiekzaak aan de Kerk- ring 5. De taarten kunnen worden ge bracht om 14.00 uur. Daarna be gint de veiling. Die duurt tot onge veer 17.00 uur. Om 15.00 uur 1 maakt Zeeuwse Sien bekend wie de lekkerste taart heeft gebakken. WOLPHAARTSDIJK - Kees Saaman uit Wolphaartsdijk heeft woens dagavond de Frans Naereboutpen- ning gekregen vanwege zijn actie ve en jarenlange inzet als vrijwilli ger voor het verenigingsleven in Wolphaartsdijk. De legpenning werd hem overhan digd door burgemeester René Ver hulst in lunchroom de Molen. Kees Saaman is geboren op 31 maart 1935 te Goes. Hij was sinds 1998 lid van het bestuur van de Vereniging Gemeenschap Wolp haartsdijk. Ook was hij actiefin de Meuleweie. Ouderen die gebruik maken van dagverzorging in de Meuleweie werden jarenlang door Kees Saaman van huis opgehaald en weer thuisgebracht. Ook bood hij hulp waar nodig. Hij had zit ting in het bestuur van Zorgcen trum Poelwijck. Verder is Saaman meer dan 15 jaar penningmeester van de ANBO afdeling Wolp haartsdijk geweest. Hij adviseerde ouderen, hielp hen met het invul len van formulieren en bovendien organiseerde hij dagreizen voor ouderen. nu tijdelijk UFWF De best verkochte auto van Europa in je klasse word je niet zomaar. Daarvoor zijn echte kampioenskwaliteiten nodig. Daarom stellen we u voor aan de zeer rijk uitgeruste Fiesta Champions Edition. Scherp geprijsd en met een Edition-voordeel van 690,- aan opties. Bovendien ontvangt u tijdelijk een extra inruilpremie van maar liefst 1.000,-. Dat maakt 'm helemaal onverslaanbaar. Wees er snel bij want dit aanbod geldt slechts voor een beperkte voorraad. Dus nü naar de Ford dealer! E,isookeenF,estame«:iME2P> Alle bedragen in euro's, Prijjen zijn IncL BïW/BPM, encL losten iijklaar maken en verwi|deringsbt|drage. tenzij anders aangegeven, Walgingen voorbehouden Afgebeelde auto kan afwij) n Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15,6-30,3; liter/100 km: 3,3-6.4; C02 gr/km: 87-149. MIDDELBURG - In boekhandel De Drukkerij werd gisteren het boek Wereldeters van Marjolein de Vlaam gepresenteerd. Het daagt kinderen uit vaker iets onbekends te eten. De Vlaam kreeg het idee voor het boek, dat is genomineerd voor de titel Kookboek van het Jaar 2012, doordat haar eigen kinde ren 'moeilijke eters' waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56