Sale zeeland 119 Ensemble Waisisi is 'op weg naar kerst' Wij pakken uitl KORTING TOT 50% .HERRY 13 T/M 16 DECEMBER MIDDELBURG Restauratie kademuren kost ruim miljoen De restauratie van kademuren in Middelburg kost 1,2 miljoen euro. Het gaat om de muur aan de zijde van de rechtbank. Deze muur ver keert in zeer slechte staat Verder moeten er werkzaamheden worden verricht aan de kademuur van de Londense Kaai, Bierkaai en aan een deel van de Rouaansekaai. De gemeente betaalt de helft van de kosten van deze restauratie. Voor de andere helft wordt subsi die gevraagd aan de provincie Zee land. ZIERIKZEE Avond vrijwilligers gemeentearchief Het gemeentearchief Schou- wen-Duiveland houdt maandaga vond 17 december de jaarlijkse vrij- willigersavond in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Burgemees ter Gerard Rabelink reikt daar de prijs 'Vrijwilliger van het jaar' uit. Daarnaast wordt er een groepsprijs uitgereikt als dank voor de bijdra gen die vrijwilligers leveren aan het archiefwerk. Henk Dalebout verzorgt een inleiding over zijn project 'De Zierikzeese privileges en zegels'. Aanvang 20.00 uur. RENESSE Kerstmarkt rondom Jacobuskerk De promotiegroep Renesse Bruist houdt zaterdag een kerstmarkt op het grasveld rondom de Jacobus kerk. Daar staan circa dertig kra men met een grote diversiteit aan producten opgesteld. Voor Glühwein en warme chocola demelk wordt gezorgd. De kerst man zal zijn opwachting maken om zich samen met zijn Eskimo vrouwtjes te laten fotograferen. Verder is er een optreden van de 'Charles Dickens Ladies'. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. l'MM'lini' Kil1 I 1 1 ■■ll'll' HUW IW w MSMfi inmiii, mui-111111111 öpbil grote markt 11, soes www.cherrylin.nl donderdag 13 december 2012 Oud-voetbaltrainer Paul Telussa (r) kreeg het eerste exemplaar van 'Het gaat niet om de vraag' uit handen van de auteur. foto Pieter van der Laan Maanden noeste arbeid beloond met eerste boek: 'Dan heb je je eigen droom in handen' Het idee om een boek te schrijven kwam in een stroomversnelling door een bezoekje aan De Drukke rij in Middelburg. „Daarna ben ik met Omroep Zee land gaan praten om te kijken of die iets konden betekenen en voor dat ik besefte wat er gebeurde zat ik met een uitgever te praten." Daarna ging het snel. „Ik had in ok tober vorig jaar eigenlijk moeten beginnen maar ja, toen kocht mijn zoon een huis. Het werd januari 2012 eer ik begon met schrijven." In augustus nam Van der Laan een weekje vrij om 'meters te maken'. „Zat ik lekker met mijn laptop aan het Veerse Meer." De schrijver signeert zijn boek bij Boekhandel de Vries in Zierikzee op zaterdag 15 december van 11.30 tot 12.30 uur. 'Het gaat niet om de vraag' ligt voor 15 euro bij de boekhandel. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Geen uitvoering van de Christmas Carols dit keer, zoals gebruikelijk rond deze tijd in Zie rikzee. Dat is een gevolg van het feit dat de Nieuwe Kerk wordt ge restaureerd en dus niet beschik baar is als locatie. Ensemble Waisisi brengt echter een verrassend alternatief met het concert 'Op weg naar kerst', vrij dagavond in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Op het programma staan ook wereldberoemde carols. Dat zijn deels hoogtepunten van eerdere kerstconcerten, maar deels ook nieuwe composities. Nieuw is bijvoorbeeld de zesstem mige bewerking van het beroemde 'Stille Nacht' van de hand van Mar van der Veer, dirigent van Waisisi. Hij schreef ook speciaal voor dit ensemble nieuwe bewerkingen van onder meer: 'The First Nowell' en het verrassend in stijl verander de lied 'God rest you merry gentle man'. Passend in de traditie is ook de uitvoering van een nieuw deel van de beroemde serie Christmas Carols van de componist Benja min Britten. Dit jaar wordt aan die reeks het driestemmige 'As dew in April' toegevoegd. Tussen de liederen door zijn er instrumentale inter mezzi van Annette Jumelet (viool) en Irene Vrolijk (dwarsfluit). De optredens van Waisisi kenmerken zich naast de zang ook door een verrassende presentatie. Dit keer is gekozen voor een intogen sfeer, waarbij het ensemble alle mogelijk heden van de ruimte benut. Daar door zal de zang van meerdere kanten in de kerk komen, waarbij dankbaar gebruik gemaakt wordt van de trappen en galerijen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via de websi te: www.waisisi.ni of verkrijgbaar bij Van der Krieke, Mol 11, Zierikzee. Ensemble Waisisi brengt bekend repertoire in een zesstemmige bewerking. foto Dirk-Jan Gjeltema VVÖUWSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55