Redders varen voor Serious Request Onduidelijkheid Heijmans Haamstede Vier de Liefde in Renesse SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Vogelapp DONDERDAG 13 december 2012 RENESSE - Debby Buikmans en haar kersverse echtgenoot Corné Mol laten balonnen op bij Slot Moermond in Renesse. Onder het motto: Vier de 4.iefde trouwden gisteren (12-12-12) in alle 12 provincies stelletjes in kastelen en landhuizen. Het doel van Vier de Liefde is klan ten van de voedselbank kosteloos een gran dioze huwelijksdag te bezorgen. In Zeeland waren geen huwelijkskandidaten te vinden, vandaar dat Bredanaars Debby en Corné de honneurs waarnamen in Renesse. Zeeuwse be drijven die kleding, bloemen, gebak en ver voer wilden regelen waren er echter voldoen de. Het zoontje van de bruid, Teun, was tegen het huwelijk, tenzij hij ook met Debby mocht trouwen. Van trouwambtenaar Floor Kik uit Bruinisse mocht Teun 'ja' zeggen tegen zijn moeder. Met een (uiteraard gesponsorde) bus vertrokken de ongeveer vijftig bruiloftsgasten na de ceremonie naar een partycentrum in het Gelderse Nijkerk. Daar vergastten voedsel- bankambassadeurs Natasja en René Froger de 12 bruidsparen op een feest. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Ooit had Bouwbedrijf Prince meer dan hon derd man op de loonlijst en nog geen vijf jaar geleden werkten er nog 75 mensen bij Heijmans Servi- cebouw in Burgh-Haamstede. In middels staan de werkplaats en het kantoor op bedrijventerrein de Roterij leeg en te huur. Volgens woordvoerder Lonneke Wijnhoven van Heijmans in Ros malen wordt er 'af en toe' nog ge bruik gemaakt van de timmer werkplaats. Het kantoorpersoneel werkt sinds juni 2011- in het kan toor in Grijpskerke. Wat de giste ren bekend geworden ontslagron de betekent voor de mensen die tot voor kort bij Heijmans in Burgh-Haamstede werkten, wil het bedrijf niet nader toelichten. 'Uit respect voor de mensen' doet Heijmans geen mededelingen over aantallen werknemers die ontslag is aangezegd. De bonden houden het op 8o van de 140 medewerkers van Heijmans Zeeland, het bedrijf dat ontstond nadat de Walcherse Bouw Unie uit Grijpskerke en Heij mans Burgh-Haamstede samen verder gingen. Tip? redactie@pzc.nl In deze tijd van het jaar heeft de Be- velandse dorpsbewoonster er een hobby bij. Ze is dagelijks in de weer met vetbollen, zaadzakjes en pinda slingers, die een plaatsje krijgen in de struiken voor het keukenraam. Tot grote vreugde van alle pimpel en koolmezen, houtduiven, roodbor- sten, mussen, spechten, Vlaamse gaaien en merels. De vrouw is nu zo enthousiast, dat ze ook een app met vogelgeluiden heeft gedownload. Zo leert ze elke ge vederde vriend aan zijn geluid her kennen. Roekoe roekoe, tsjilp tsjiep tsjilp, kdada. Vind je dat echt leuk, vroeg haar man laatst vanachter zijn bier. Hij keek er een beetje broeierig bij: „Straks raak je ook nog in de rui." Brigades Westerschouwen en Zierikzee-Duiveland naar Glazen Huis in Enschede door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland doet voor het eerst met twee red dingsbrigades mee aan de actie Se rious Rescue.. Behalve strandred- dingsbrigade Westerschouwen vaart dit jaar ook reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland mee in een honderd kilometer lange sponsor- tocht naar het Glazen Huis in En schede. „We hebben ons afgelopen winter een beetje laten overhalen", vertelt Taco Meeles van reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland. Het bedrijf dat groot onderhoud pleegde aan reddingsboot Jan B, De Wolf Mari time Safety uit Yerseke, onder steunt Serious Rescue al sinds het begin met materialen en man kracht. „Ze hebben heel veel bo ten van reddingsbrigades in onder houd en zijn dus erg enthousiast over de actie", vertelt Meeles. Zijn reddingsbrigade doet dit jaar dus ook mee, met een ploegje van een man of vijf „Behalve dat het voor het goede doel is, is het ook een leuke promotie voor ons werk", vindt Meeles. Mede om die reden doet ook de strandreddingsbrigade Westerschouwen al vanaf het be gin van de actie mee, zegt voorzit ter Martijn Blaas. „Door de deelname maken we lan delijk reclame om strandwacht te worden. Dat is belangrijk omdat we het toch moeten hebben van mensen van buiten Schou wen-Duiveland." De vorige editie deed hij één etappe mee. „Hoe je wordt welkom geheten onderweg en bij aankomst. Dat is echt gewel dig." Blaas vaart deze editie de he le tocht mee. „Ik hoop op veel ijs en sneeuw. Het moet natuurlijk wel een beetje afzien zijn." In totaal doen dertig boten van 26 reddingsbrigades mee aan Serious Rescue. Vooraf en onderweg pro beren ze zoveel mogelijk geld op te halen voor de actie Serious Re quest van 3FM en het Rode Kruis. Het vertrekpunt is Arnhem en de tocht eindigt 23 december in En schede, waar dit jaar het Glazen Huis van de 3FM-dj's staat. Meer informatie over de actie op www.seriousrescue.nl Van der Laan apetrots op eerste boek 18 en 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53