Zus en Zo'n begint bij ioluit donderdag 13 december 2012 agenda door Ali Pankow Kinderen zijn uiteraard de belangrijkste doel groep bij Zus en Zo'n in de Poststraat 16 in Zierikzee. Deze speciaalzaak in baby- en kinderkleding voert een goed doordacht assortiment variërend van babymaatje 44 tot 176 voor prille pubers. „Met heel extreme uitschieters moet je hier niet komen", weet eigena resse Jozien Bolijn-Vermeulen uit ervaring. Voordat zij sinds augustus dit jaar de winkel overnam van Marleen de Roo-Mensink werkte zij al ruim zeven jaar één dag per week in deze winkel en nam zij tijdens vakanties de zaken waar. Contact met klanten, het proces van advise ren en verkopen heeft Jozien altijd aangesproken. Zij kreeg dat ooit van huis uit mee, want groeide op met de groenkwekerij van haar ouders in Ouwerkerk. Zelf werkte zij destijds ook met veel plezier bij Van Meeteren Delicatessen aan het Havenplein in Zierikzee. „Maar ja, bij een eigen zaak komt toch heel wat meer kijken. Ik heb er dus echt wel heel goed over na moeten denken toen Marleen me de kans bood Zus en Zo'n over te nemen", vertelt Jozien. De gedach te dat de winkel hoogstwaarschijn lijk gesloten zou worden als zij er niet voor opteerde, trok haar over de streep. „Ik moest er niet aan denken dat het hier donker zou zijn als ik dan zelf een keer door de stad zou lopen. Ik ben blij dat ik de stap genomen heb, dankzij advies en praktische hulp van man, dochters en veel vrienden." Die praktische hulp hield in een stevige opknapbeurt en veel schil derwerk, zodat de nieuwe eigena resse Zus en Zo'n een eigen gezicht kon geven. De kleuren groen en wit voeren de boventoon. De etalage blijkt een blikvanger en vertedert met de humoristische tafereeltjes met specifieke Zweedse poppen. „Daar kunnen kinderen fijn mee knuffe len zonder enig risico en die pop pen kunnen heel gemakkelijk in de machine worden gewassen", vertelt Jozien. Zij zorgt zelf voor de inkoop en struint er bij de sei zoenswisseling diverse beurzen in Josien Bolijn-Vermeulen kleedt de jeugdige Eline in een jurkje van Pe tit Louie. foto's Dirk-Jan Gjeltema het land voor af. Het assortiment heeft een overzichtelijke indeling. Alle baby- en kinderkleding en ac cessoires worden beneden aange boden. De grootste maten 170 en 176 zijn op de bovenverdieping te vinden. Het allerkleinste maatje is 44 en bij wijze van uitzondering is zelfs een 40 verkrijgbaar. „Dat zijn spe ciale maatjes voor prematuurtjes, dus baby's die te vroeg geboren worden. Voor de meeste voldragen baby's begint het met maat 56." De eigenaresse, zelf moeder van drie dochters, inmiddels 19,16 en 12 jaar oud, weet dat ze in deze branche vaak te maken heeft met intense emoties. Zij voelt zich be trokken bij verhalen van bijvoor beeld trotse moeders en oma's. Vooraanstaande merken bij Zus en Zo'n zijn onder meer 'Dirkje' 'Beebies', 'Carbone' en 'Doerak'. Luiertaarten in diverse creaties. Knuffelbeesten en Zweedse poppen bij 'Zus en Zo'n'. DONDERDAG 13 DECEMBER Goes Signeersessie boek 'Geen genade', door oud-voetballer Andy van der Meijde en Thijs Siegers, Boekhandel Het Paard van Troje, 19.30-20.30 uur Grijpskerke Poëtische kerstavond met Walcherse vertelling door Trees Verwilligen en muzi kale omlijsting door Riet Amir. Boerderijgalerie De Osseberg, 20.00 uur Oost-Souburg Kerstmarkt Wereldwinkel. Kanaalstraat 10,13.00-17.00 uur Terneuzen Alliance Fran^aise: Lezing Valérie Chouchana over 'Le savoir-vivre a la fran- caise, de geschiedenis van de beleefdheid en de etiquette'. Porgy en Bess, 20.00 uur VRIJDAG 14 DECEMBER Goes Partycipatie, presentatie jongerenpro ject met dj showcase, debat en bandop tredens. 't Beest, 19.30 uur Grijpskerke Workshop batikexperimenten met Chi nese wasmessen en waskammen, te gebruiken op kleding. Docent: Ria van Dijk. Reserveren: 0118-625284. Boerderijgalerie De Osseberg, 10.00-16.00 uur Hulst Midwinterfestival bij opening expositie 'Crisiskunst' met Bert Sarah (piano) en zangeres Sonneke, La Vie en Rose/de Kunstbatterij, Lange Nieuwstraat, 19.30 uur Oostburg Salsaparty (workshop om 21.00 uur). The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Kerstmarkt Wereldwinkel. Kanaalstraat 10,13.00-17.00 uur. Vlissingen Officiële opening Lokatie A, gale- rie-werkplaats-evenementenplek van Lex de Meester, Carina Dumais en Rem van den Bosch. Walstraat 64/Kleine Markt, 16.00-18.00 uur ZATERDAG 15 DECEMBER Burgh-Haamstede Presentatie Kunsttijdschrift Decreet nr 9/10 met Pop-up tentoonstelling, De Bewaerschole, 15.00 uur Goes Signeersessie Tinka Leene 'Het Zeeuw se Knop Bakboek', Boekhandel Het Paard van Troje, 15.00-16.30 uur Heinkenszand Gitaarshows (doorlopend). Studio Jos Rentmeester, Noordland 5, 10.00-17.00 uur Mark van den Dries signeert zijn boek 'Noodsein boven Zeeland'. Bruna, Dorpsstraat 10,10.30-11.30 uur Middelburg Winter fair. Creatieve spullen, lekker nijen, kinderworkshop. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1, 9.30-14.00 uur Genootschapsdag: familieprogramma waarbij bezoeken tijdens rondgang door het museum in totaal zeven 'verhalenver tellers' ontmoeten. Zeeuws Museum, 13.00-15.30 uur Filosofisch Café: Dr. Inigo Boeken (Rad boud Universiteit Nijmegen, wetenschap pelijk directeur van het Titus Brandsma in stituut) introduceert de vroegmoderne fi losoof en diplomaat Nicolaus van Cusa (1401-1464). Revolution Gallery, Lange Noordstraat 43, 15.30-17.30 uur Nieuwdorp Officiële presentatie boek 'Noodsein boven Zeeland' van Mark van den Dries. Bevrijdingsmuseum, 14.00 uur Renesse Kerstmarkt met o.m. kerstman en zijn Eskimovrouwtjes en optreden van 'De Charles Dickens Ladies', Rondom Jacobuskerk, 10.00 - 17.00 uur Oost-Souburg Kerstmarkt Wereldwinkel. Kanaalstraat 10,10.00-16.00 uur. Zierikzee Engelse/Dickensdag met optredens doedelzakspelers 'The High Pipers' en Ier se band, Het Havenkwartier, 10.00 - 17.00 uur Eline en Thijn in actuele tinten wit/grijs van de wintercollectie. Kleintjes kunnen zich vermaken aan de speelgoedtafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46