HANSKLOK's Ultiemer kan het 'einde-gevoel' niet zijn ui 5 MAGISCHE KERSTSHOW' donderdag 13 december 2012 VANAF VOLGENDE WEEK IN BREDA! THE HOUDINm^^ÊNtE familiIfeest 'v V van het VAN 20 DECEMBER T/M 6 JANUARI CHASSÉ THEATER BREDA RESERVEREN 076 530 31 32 WWW.CHASSE.NL www.pzc.nl/uit Vraag me niet hoe zo iets kan, maar vorige week ben ik per onge luk op een kerstmarkt beland. In Düsseldorf was dat. Daar vind je de grootste van West-Europa, wordt gezegd. Ik heb mijn ogen uitgekeken. Zo veel hunkering naar gezellig heid op één hoop, dat zie je niet zo vaak. Ik ben er geen liefheb ber van. Maar op zo'n moment leg ik me dan toch maar neer bij die oeroude loop van het jaar. Bij dat 'einde-gevoel', dat winter slaap-verlangen. Geen moeilijke toneelstukken, geen sner pend-moderne muziek, geen vlijmend cabaret. Wel musicals, Messiahs en eindejaarsshows. Voor de liefhebbers van de kwink slag en het warme lied is er bin nenkort een reeks voorstellingen van Maikel Harte. Hij brengt zijn vijfde 'kerstshow' alweer, met een actuele titel: Als het aan de Maya's ligt. Het kan niemand ontgaan zijn dat die Maya's ooit voorspel den dat op 2i december 2012 de aarde zal vergaan. Ultiemer kan het 'einde-gevoel' niet zijn. Zorge- lozer kan het loslaten en ontspan nen niet worden, en daar weet de ze Zeeuwse kleinkunstenaar wel raad mee. „Misschien gebeurt het wel tijdens de voorstelling..." Veel korte, losse sketches die het bizar re en het lachwekkende van de moderne mens aantippen en die bijna allemaal uitmonden in een meezinger. En als de voorspelling dan toch niet klopt, kunt u een paar dagen later (29 en 30 december, matinee en avond) in Goes naar een veelbe lovende voorstelling van de Musi cal-Vrienden. Opnieuw een Zeeuwse productie, dus. Dit jaar wordt het verhaal van Aladdin ver teld. Over de arme straatjongen die verliefd wordt op de beeldscho ne prinses Yasmine, maar die de Grootvizier Kaifas tegenover zich vindt. Die zou zelf wel met de prinses willen trouwen en zo de machtigste man van het rijk wor den. Aladdin wordt opgesloten in een grot, waar hij de wonderlamp vindt. Goed vecht tegen kwaad in de sprookjesachtige setting van dit duizend-en-één-nacht-verhaal. Echt een hoopvol verhaal voor ein dejaar, om met heel de familie naar toe te gaan. Toch nog een beetje moeilijk, maar wel vertrekkend vanuit een oud verhaal met sprookjesmotie ven is de voorstelling De Sultan en de )ood van Helmert Woudenberg. Het oorspronkelijke verhaal van Gotthold Ephraim Lessing (1729-1781) is een parabel over de verdraagzaamheid ('Nathan der Weise'). Met daarin het schitte rende verhaal van de drie ringen. Ooit was er één ring, die de won derlijke eigenschap had de bezitter bij goden en mensen geliefd te ma ken. Omdat de oosterse koning die hem bezat, zijn drie zonen elk die ring wilde nalaten, liet hij er twee bijmaken. Maar welke ring was nu de ware? Dat verhaal mengen met thema's uit de Antigone van Sofokles Jan Akkerman 't Schuttershof ontvangt een van de bekendste gitaristen van Neder land: Jan Akkerman. De carrière van de 65-jarige Akkerman om spant inmiddels zo'n veertig jaar en begon met zijn rol in befaamde groepen zoals Brainbox en Focus. In 2009 ontving hij in Vlissingen de Eddy Christiani Award. Zondag 16 december, 't Schuttershof, Middelburg, 16.00 uur (zaal open). Brassband Excelsior Brassband Excelsior Kloetinge werkt voor zijn traditionele kerst concert deze keer samen met Rob van der Meule (foto) als solist. Hij zal onder meer enkele musicalstuk ken zingen. De brassband speelt naast kersttraditionals onder meer werken van John Williams, Karl Jenkins en Philip Sparke. Zondag 16 december, Geerteskerk, Kloetinge, 16.00 uur. Cloaca Tien jaar geleden ging Cloaca in première. Het stuk van Maria Goos was een succes en werd ge volgd door een film en vele buiten landse versie. Gerardjan Rijnders presenteert nu een hedendaagse ensenering met Tygo Gernandt, Guy Clemens, Thijs Römer, Sieger Sloot en Olinda Larralda Ortiz. Dinsdag 18 december, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. (waarin Antigone weigert een van haar gestorven broers als minder te zien) en er dan ook nog een he dendaags verhaal van te maken, dat is zo'n zoekende maar nooit twijfelende ziel als Helmert Wou denberg wel toevertrouwd. Vorige week nog heb ik het uitge breid over hem en zijn werk ge had. In korte tijd is hij nu twee keer te zien in Zeeland. Komende zaterdag solo met Übermensch in Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland, op 22 december onder anderen met de Iranese ac teur en regisseur Ali Kouchiry met De Sultan en de Jood in Middel burg. Niet te missen tussen al het kerstgedruis. Maikel Harte met 'Als het aan de Maya's ligt', vr 14 december in De Mythe in Goes (20.00 uur), za 15 december in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur), di 18 en wo 19 december in Ledeltheater in Oostburg (20.15 uur) en van do 20 t/m za 22 december in Scheldetheater Terneuzen (20.00 uur). 'Aladdin' door de Musical-Vrienden, za 29 en zo 30 december in De Mythe in Goes (14.00 en 20.00 uur). Helmert Woudenberg met 'Übermensch', za 15 december in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland (20.30 uur). Helmert Woudenberg e.a. met 'De Sultan en de Jood','za 22 december in Schouwburg Middelburg (20.00 uur). Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod Maikel Harte presenteert zijn eindejaarsvoorstelling Als het aan de Maya's ligt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41