uit 3 kamAGURKA Orla Fallon vertelt haar levensverhaal in liedjes CULTUURPODIA ZEELAND B donderdag 13 december 2012 podium www.pzc.nl/uit iü VL«S5 INGEN 1p wEER wE6 Speciaal vanwege zijn optreden in Vlissingen maakte Kamagurka deze car toon. foto Henk Treur mijn natuur wel zijn. Ik zie dat ook bij kinderen, maar naarmate ze ouder worden doen ze daar niet meer aan. Ik ben dat blijven doen, terwijl ik me toch gewoon verder ben blijven ontwikkelen. Of je als volwassene nu iets met de blik van een kind kan bekijken of dat je als een gek de dingen be kijkt en dat je dan terug vertaalt - het gaat erom dat de mensen die geen kind meer zijn of niet gek daarin meegaan of erom kunnen lachen." Kamagurka is buitengewoon productief als cartoonist, te kenaar, schilder, performer en theatermaker. De een zweert bij zijn absurdistische humor en zijn venijnige en speelse strips en cartoons, de ander vindt ze zoute loos en soms onnozel en choque rend. Grijpt kritiek hem aan? „Ach, die uitersten zijn er altijd. Je bent nooit goed voor iedereen." Teke nen is voor hem geen werk maar als ademhalen. Een vorm van ver slaving, die hem vrolijk stemt. „Ik moet elke dag mijn tanden poet sen. Ik moet elke dag twee keer eten, ik moet elke dag een beetje sporten en ik moet elke dag een te kening maken voor de krant. Een tekening maken duurt niet zo lang. Je bent in een kwartiertje of een half uurtje klaar." Wat is het verschil tussen Kama gurka de tekenaar en Kamagurka de theatermaker? Hij valt even stil, zegt dan: „Als ik aan het tekenen ben, spreek ik niet. Zit ik stil, ik frutsel wat in mijn haar. Als ik speel, ben ik voortdurend in bewe ging. Tekenen is eenzaam werk. Als je tekent weet je niet meteen hoe het overkomt. Het leuke aan spelen is dat je applaus krijgt. Als het goed is merk je dat meteen. Als het niet goed is ook." Taal is voor hem net zo belangrijk als beeld. „Ik zie weinig onder scheid tussen woorden en beel den. Voor mij is een woord ook een beeld. En een beeld een woord." Ook als (surrealistisch) schilder is hij productief, zij het nu iets min der door zijn andere drukke bezig heden. „Als schilder moet je in je atelier zitten. Ik heb een jaar lang elke dag geschilderd, elke dag een schilderij, heb ik niet opgetreden, alleen maar geschilderd. Na een maand begin je te denken in dat schilderen. Als je slaapt ben je nóg aan het schilderen. Nu staat mijn leven in het teken van tekenen en spelen in de theaters. Dat is het leuke aan wat ik doe. Ik kan steeds van beroep veranderen." Kamagurka, vanavond in Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Weihnachtsoratorium door Te Deum Laudamus m.m.v. orkest en solisten. Atrium gemeentehuis, 20.00 uur Vlissingen Inloopconcert 'De Vlis-singers'. St. Jacobskerk, 14.00-17.00 uur Terra Gotha XX. De Piek, 19.30 uur Zaamslag Champagne Charlie (uitverkocht). Podium van Zaamslag Zierikzee Suite Sofa Festival, muziekoptredens op vier verschillende locaties. Oude Haven 55, startpunt vanaf 19.45u. Concert Juan Noguerea Band. De Rode Kamer, 20.00 uur Candibar Planet en Orange Sunshine. Poppodium Brogum, 20.30 uur ZONDAG 16 DECEMBER Domburg Kerstconcert door brassband Apollo. Zaal Schuttershof, 15.30 uur Goes Popaanzee: Textures Tellurion. 't Beest, 16.00 uur Kloetinge Kerstconcert Brassband Excelsior. Zangsolist: Rob van der Meule. Geerteskerk, 16.00 uur Middelburg Codarts String Orchestra.: Mozart in Turkije. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Optreden Jan Akkerman. Schuttershof, 16.00 uur (zaal open) Nieuw- en St Joosland Regina Albrink kerstrecital. Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen Jeugdtheater: Piet Piraat Show in 3D. 'Expeditie Noordpool'. Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur. Jazz: Ramón Valle Jesse van Ruller. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Liza Ferschtman (viool) Amihai Grosz (altviool). St. Jacobskerk, 15.30 uur New York Ska-Jazz Ensemble. De Piek, 21.00 uur MAANDAG 17 DECEMBER Goes Openbare repetitie COV Goes. Oosterkerk, Bergweg 88, 20.00 uur Zierikzee Kerstzangavond met koor Ruach. Chr. Geref. Kerk, 20.00 uur DINSDAG 18 DECEMBER Goes Concert Don Kosakenchor Rusland. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Cloaca'. Schouwburg, 20.00 uur Oostburg Maikel Harte. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen The Choir of St. Johns College. St. Jacobskerk, 20.00 uur WOENSDAG 19 DECEMBER Vlissingen Cabaretoptreden Jeffrey Spalburg. Arsenaaltheater, 20.15 uur. door Harry de Jong De Ierse zangeres Orla Fallon, die vanavond met een aangepast kerst- repertoire in Oostburg optreedt, maakte jarenlang deel uit van de befaamde groep Celtic Women. Daarin bundelden zangeressen Chloë Agnew, Lisa Kelly, Lisa Lambe en violiste Mairéad Nes- bitt hun krachten. Twee jaar gele den besloot Fallon echter dat het tijd was om op het solopad te gaan en nu reist ze met haar ei gen band door de wereld. De zangeres houdt niet van stilzit ten: in de paar jaar dat ze op het solopad is, heeft ze al vijf albums aan de muze ontworsteld. Platen waarop behalve haar zangstem ook haar harp een prominente plaats inneemt. Een van haar re cente albums heet My Land en daarop wordt ze bijgestaan door onder andere The Dubliners en Tommy Fleming. „Die plaat heeft een heel warm plekje in mijn hart", bekent Fallon. „Ik heb daarop gepro beerd mijn levensverhaal te ver tellen door middel van liedjes. Er is ook een dvd van uitgekomen en daarop bezoek ik bijzondere plekjes in Ierland. Plaatsen waar jeugdherinneringen liggen." Orla Fallon begon haar carrière als zangeres in het Ierse koor Anüna (dat toevallig vanavond in Vlissingen optreedt). Daarnaast gaf ze een tijdje les aan een mid- Orla Fallon delbare school in Dublin. „Maar muziek nam op een gegeven mo ment zoveel tijd van mijn leven in beslag dat ik de school heb op gegeven. En daar heb ik geen mo ment spijt van gehad, want kort daarop werd ik gevraagd voor Cel tic Women. Daardoor kwam mijn carrière echt in een stroom versnelling." Vijfjaar lang was Fallon met die groep op pad en zag ze alle hoe ken van de wereld. „We reisden van Londen naar New York en van Japan naar Zuid-Afrika. Een geweldige ervaring, maar na ver loop van tijd begon ik er toch ge noeg van te krijgen. Ik wilde graag mijn eigen liedjes zingen en daar kreeg ik binnen Celtic Women de kans niet voor." Orla Fallon, vanavond in Ledeltheater in Oostburg. Aanvang: 20.15 uur. Arsenaal theater Vlissingen Donoerdag 13 december 2012 Aanvang: 20.15 uur Bestel kaarten op www.cultuurpodiazeeland.nl Kamagurka heeft een wel héél bijzondere kerstverrassing! Cé beroemde kunstenaar en cartoonist Kamagurka staat vanavond in het Arsenaaltheater Vissingen met zijn laatste voorstelling "Sprook". Na afloop van de voorstelling ondertekent hij zijn eigen ontworpen cartoon. Het gaat hier om een landelijke eenmalige, exclusieve en ludieke actie! Céze originele Kamagurka-cartoon wordt geleverd op een zware kwaliteit papier, geschikt om in te lijsten. Een prachtig kerstcadeau voor uzelf of een ander bijzonder iemand. Het theaterkaartje voor deze door de NRC met vijf sterren bekroonde voorstelling kost 16,-, inclusief Kamagurika-kunstwerk! (en incl. 1,- tickettoeslag). Over zijn voorstelling: Cé nieuwe voorstelling SPROOK van Kamagurka is een avondvullend sprookje voor volwassenen. Hij neemt het publiek van begin tot eind mee in één lange rollercoaster van absurdistische sprookjes en verhalen. Zijn motto: "Met humor kun je zware dingen op een lichte manier brengen". Het wordt een reis naar het midden van de lach. Voor meer informatie kijk op www.cultuurpodiazeeland.nl of meld u aan op de Facebookpagina van Cultuurpodia Zeeland voor het laatste nieuws. kaarten tevens verkrijgbaar bu: touristshop, markt 51 (de drvkkery), middelburg en vwkantoren in domburg en VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39