Kamagurka presenteert sprookjes voor volwassenen 2 luit donderdag 13 december 2012 selectie Karin Bloemen Het Zeeuws-Vlaamse orkest The Young Ones is er wederom in geslaagd een grote naam te strikken voor zijn eindejaarsop- treden. Deze keer is dat de op vallende zangeres en cabaretière Karin Bloemen. Zaterdag 15 december, Schelde- theater, Terneuzen, 20.00 uur. Terra Cotha XX Terra Gotha, het Zeeuwse fes tijn voor liefhebbers van elektro nische dansmuziek met een duister randje, is toe aan zijn twintigste editie. De line-up: Angels Agony (vervanger van hoofdact V2A), XMH (foto), Schwarzblut en Dolls Of Pain. Zaterdag 15 december, De Piek, Vlissingen, 19.30 uur. Liza Ferschtman Voor de derde keer is violiste Li za Ferschtman te gast bij Mu- ziekpodium Zeeland, ditmaal sa men met Amihai Grosz (alt viool). Op het programma staan werken van Mozart, Reger, Mar- tinu en Bartók. Zondag 16 december, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 15.30 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Nico de Boer Een speelse en tegen draadse geest. Dat is de veelzijdige absurdist Ka magurka, die vooral be kend is als cartoonist en schil der. De Vlaamse kunstenaar maakt daarnaast al bijna net zo lang tv-shows, performances en theater. Met de theatervoorstel ling Sprook is hij vanavond te zien in het Arsenaaltheater in Vlissingen. In Sprook vertelt Kamagurka, die in 1956 in het Belgische Nieüw- poort werd geboren als Luc Zee broek, zwarte sprookjes en para- bels. Daarin wijst hij op de onvol komenheid van de natuur en de absurditeit van deze wereld. Dat doet hij deels volgens script, deels al improviserend. Zijn voorstelling speelt in een bos waarin, heel 'kamagurkesk', twee bomen staan. „Ik ben verdwaald in dat bos. Op de scène is er abso luut niets te zien, maar ik zie van alles en laat de mensen roepen wat ze zien. En iedereen ziet dan wat anders. Ik doe ook dieren na. Niet dat ik dat goed kan, maar ik doe alsóf ik dat goed kan", zegt Ka magurka. Sprook staat niet in de Van Dale. „Ik heb het laatst nog gegoogeld en het bleek een verzinsel te bete kenen. Maar het komt van sprook je. Ik wilde eens geen sprookje ver tellen, maar een sprook. Geen klein sprookje, maar een grote. Niet voor kinderen, maar voor vol wassenen, die ook eens kleine kin deren mogen zijn." Hij staat alleen op het toneel. „Het is voor mij een luxe om daar al leen te zijn. Ik speel gemiddeld toch wel twee keer per week. Als ik teken heb ik te maken met re dacteuren. Op het podium is er niemand die tegen mij zegt wat ik wel of niet mag doen. Het is voor mij een plek van ultieme vrij heid." De Vlaming heeft een aparte kijk op mens en werkelijkheid. Hij ver taalt die blik in tekeningen, schilde DONDERDAG 13 DECEMBER Middelburg Kerstconcert The Deep River Quartet. Schouwburg, 20.00 uur Oostburg Singer/harpiste Orla Fallon. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Els de Schepper, onewomanshow. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Christmas with Anüna. St. Jacobskerk, 20.15 uur Kamagurka met 'Sprook'. Arsenaaltheater, 20.15 uur Zoutelande Concert Reginald Peene en Daniëlle Staps-Lous: Luisterliedjes en kerstsongs. Catharinakerk, 20.00 uur VRIJDAG 14 DECEMBER Goes Maikel Harte. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Kamagurka: „Het podium is voor mij een plek van ultieme vrijheid." rijen en theater en doet dat zoda nig dat anderen erom kunnen la chen of zich erin kunnen verplaat sen. Humor, wil hij maar zeggen, verlicht wat donker, zwaar of on draaglijk is. „Ik weet ook niet hoe het werkt bij mij", zegt hij al hard op denkend, op zijn karakteristie ke, associatieve manier. „Het zal Elly en Rikkert The Choir Company. Ravensteijnweg 1a, 19.30 uur Jan Anny: 'The Two of Us'. Schouwburg, 20.00 uur Bluessessie. Desafinado, 21.00 uur Oostkapelle Kerstconcert koor Capella Veerensis. Dorpskerk, 20.00 uur Schore Muziekavond met songs uit musicals door Muziektheater Zeeland. Dorpkerkje, 20.00 uur Terneuzen Stand Up - 3FM Serious Request m.m.v. Class Hero, dj Dani-L, The Milk- brother, Zeeuwse Huis Maffia. De Pit, 22.00 uur Zierikzee Kerstconcert koor Waisisi. Gasthuiskerk, 20.00 uur ZATERDAG 15 DECEMBER Borssele Kerstavond met muziek/samenzang. Protestantse Catharinakerk, 19.30 uur Goes Kerstconcert Seniorenorkest en kin- der- en tienerkoor Zwse Muziekschool. Gebouw De Hoogte, 14.30 uur Relatiekomedie 'Midlife' met Alfred van den Heuvel, Kiki Classen e.a. De Mythe, 20.00 uur Kloosterzande Kerstconcert van 'The Dow Singers'. Hof te Zandekerk, 20.00 uur Krabbendijke Muziekprogramma Evi de Jean. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Maikel Harte. Schouwburg, 20.00 uur Koninklijke Oratorium Vereniging met' Handels Messiah' (uitverkocht). Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart (première). 't Spiegeltheater, 20.00 uur Middelburgs Theater speelt 'Familie'. Minitheater, 20.30 uur Elfde editie Drum 'n bass in your face. De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St Joosland Helmert Woudenberg solovoorstelling. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Jacco Ricardo's Kerstshow. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Kerstconcert Walchers Kerstkoor. Historische Kerk, 20.00 uur Oud-Vossemeer Zangeres Esther Groenenberg. De Vossenkuil, 20.15 uur Ovezande Quarterlife festival met Dilemma Tren ches, Jimmy Dumbbell en Capital Senti mental. Podium De Klomp, 20.30 uur Renesse Kerstconcert Schouws Kamerkoor. Jacobuskerk, 20.00 uur Terneuzen Karin Bloemen en The Young Ones, Scheldetheater, 20.00 uur DJ Farre cd-releaseparty. Café De Schelde, 22.00 uur Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38