sport 127 Topoz ondersteunt talenten Bevelands vrouwenelftal oefent Bezemer steekt loftrompet over jeugdbeleid TOP donderdag 13 december 2012 Bij TOP Arnemuiden wordt de ene na de andere jeugdspeler een bepalende figuur in het eerste team. Onder anderen Jeanine Marijs, Corné Bezemer, Anita de Ridder en Remco Bezemer verdienden al op jonge leeftijd een plek in TOP 1. „Ik denk we dat echt te danken hebben aan de jeugdtrainers en de mensen die hier het beleid maken", zegt Corné Bezemer. „Anders kunnen het er nooit zo veel achter elkaar zijn." Zandee snoept leiders punt af Het driebandenteam van Zandee Kloetinge heeft medekoploper De Laat Keukens aan punt afhandig ge maakt: 4-4. Het leek voor de pauze een walk-over voor de bezoekers te worden. Na de pauze vochten Daan Weststrate en een Jan Brandenburg terug. Het was de strijd om het laat ste punt. Wim Zandee kreeg het niet gemaakt en zag zijn tegenstan der voorbij komen. HEERENVEEN Zeeuws record voor Antwan Tolhoek Tijdens schaatswedstrijden voor het gewest Zuid heeft Antwan Tol hoek in Heerenveen het Zeeuws re cord op de 5000 meter voor junio ren A aangescherpt tot een tijd van 6.57.11 minuten. De Yersekenaar verbeterde hier mee zijn persoonlijk record met maar liefst 52 seconden. Met deze tijd verbeterde hij het ZR van van Patrick Goverse uit 2002. GENK Thomas Buffel blijft Genk trouw Trainer Mario Been kan bij Racing Genk blijven rekenen op midden velder Thomas Buffel. De 31-jarige Belg heeft zijn aflopen de contract met twee seizoenen verlengd, tot medio 2015. Hij speelt sinds september 2009 bij Racing Genk. Buffel kwam eerder uit voor Cercle Brugge, Feyenoord, Excelsior en Glasgow Rangers. MIDDELBURG Serge Beulens plakt er jaar aan vast Serge Beulens is ook in het seizoen 2012/2013 hoofdtrainer van Arends- kerke. Het bestuur van de Bevelandse voetbalclub en de trainer bereikten weer overeenstemming over een eenjarige verbintenis. Beulens is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij Arendsker- ke. De ploeg komt uit in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. GOES door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Er mag geen talent meer verloren gaan. Dat is de in steek van de stichting Topsport en Onderwijs Zeeland. Die werd afge lopen zomer opgericht en woens dagavond in Vlissingen op feestelij ke wijze gelanceerd. Topoz gaat Zeeuwse sporttalenten financieel ondersteunen. Jonge sporters kunnen bij de stichting, die een fonds beheert, aankloppen voor een tegemoetkoming in be paalde kosten. „We kunnen bijdra gen in bijvoorbeeld vervoerskosten of sportmedische kosten", zei voor zitter Jaap Gelok. „Ook kunnen ze bij ons komen als ze geld voor extra begeleiding op persoonlijk vlak willen." Het is de bedoeling dat bedrijven het fonds gaan spekken. Die zou den hun naam aan een bepaald ta lent kunnen binden. Er zit al wat geld ih de pot, maar moet nog meer bij komen. „Want", zo zei Ge- lok, „een talent naar de top toe hel pen kost nu eenmaal veel." De stichting heeft een aantal promi nenten als ambassadeurs. Twee van hen, kitesurfster Katja Roose en oud-profvoetballer Danny Blind, benadrukten tijdens de lancering het belang van Topoz. Roose, die een videoboodschap had ingesproken, vertelde dat ze zelf altijd zoekt naar balans tussen topsport en werk. „Er moet bij mij evenwicht zijn tussen fysieke en mentale uitdagingen. Maar het is niet eenvoudig die balans te vin den, zeker niet als je nog aan begin van je carrière staat. En dan is het belangrijk dat je goede begeleiding krijgt. Dat je dus gestimuleerd én gefaciliteerd wordL Daarin kan To poz een mooie rol spelen." Blind, die wel lijfelijk aanwezig was in de aula van het Scheldemond College, weet dat kinderen tussen hun achtste en twaalfde jaar rela tief makkelijk topsport en school kunnen combineren. „In die leef tijd pikken ze dingen het makkelijk ste op." Maar daarna wordt het steeds lastiger om op beide vlakken te blijven presteren. „Een stichting als Topoz kan het dan allemaal iets makkelijker maken." Afgelopen week meldde zich al een negenjarige turnster bij Topoz. Die traint in Den Bosch en reist vaak op en neer. „Voor zulke talenten moet je er dus zijn", zei de uit Oost-Souburg afkomstige assistent- bondscoach. „Als zij voor haar sport écht in den Bosch moet zijn, dan is het goed om haar te onder steunen. Je mag zo'n talent niet ver loren laten gaan." Een gastgezin voor zo'n jong meis je vindt Blind nog te vroeg. „Toen ik hoofd opleidingen was bij Ajax, was er de regel: zorg dat kinderen zo lang mogelijk in hun eigen om geving opgroeien. Daar sta ik nog steeds achter." Het Noord- en Zuid-Bevelands vrouwenelftal speelt vanavond in Yerseke een oefenwedstrijd tegen Yerseke Ci. Coach Geert de Jonge heeft daarvoor achttien voetbal sters geselecteerd van Nieuwdorp, Wolfaartsdijk, Robur, Rillandia, Pa trijzen, Goes, Kapelle en Kruinin- gen. Het Noord- en Zuid-Bevelands vrouwenelftal is in het voorjaar van 2012 in het leven geroepen. Corné Bezemer (in balbezit) loopt graag de gaten dicht in zijn vak. foto Lex de Meester UW bezorger wenst u een voorspoedig Nieuwjaar' Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het nïeuwjaarskaartje, dat de bezorger u overhandigt, hiernaast afgebeeld. Uw bezorger kan binnenkort bij u aanbellen om u een voorspoedig 2013 te wensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27