Bezemer gelooft in nieuwe Houdini-act Verlinden zwemt zich overtuigend naar finale Arsenal-coach Wenger voelt geen druk 'Ik zag een gemiste oproep van Louis en dacht: bingo!' 201 S MMI donderdag 13 december 2012 ISTANBUL - Hij is de kopman van de zeer beperkte Nederlandse zwemploeg die deze week in actie komt tijdens de wereldkampioen schappen kortebaan in Istanbul. En Joeri Verlinden maakte woens dag op de openingsdag zijn status direct waar. De 24-jarige zwem mer klokte in de halve finales van de 100 meter vlinderslag de derde tijd en plaatste zich zodoende over tuigend voor de WK-finale. Verlinden won zijn halve eind strijd in een tijd 50,43 seconden en zag vervolgens dat in de andere heat alleen de Amerikaan Thomas Shields (50,14) en de Zuid-Afri- kaan Chad Le Clos (50,16) rapper waren. De finale wordt vanavond BRADFORD - Coach Arsene Wenger van Arsenal voelde na de uitscha keling dinsdagavond laat door tweededivisieclub Bradford in de kwartfinales van de League Cup geen schaamte. „Als de ploeg niet alles zou hebben gegeven, zou dat misschien wel het geval zijn. Maar ik kan mijn spelers weinig verwij ten. Ze hebben alleen te veel kan sen gemist. Ze zijn nu nog meer gefrustreerd en teleurgesteld dan dat ik dat ben", liet de Franse ma nager nuchter weten. Arsenal, de nummer zeven in de Premier League, verloor bij Brad ford op strafschoppen (3-2). Na de normale speeltijd en de verlenging UIT BASKETBAL New York. NBA. Brooklyn Nets - New York Knicks 97-106, Cleveland Cavaliers - Los Enge- les Lakers 100-94, Detoit Pistons 94 Denver Nuggets 94-101, New Orleans Hornets - Was hington Wizards 70-77, Chicago Bulls - Los En- geles Clippers 89-94. BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie poule 4. De Uitspanning 2 - Bottles/De Parel 4-4: Ismail Sa- was de stand 1-1. Thomas Vermae- len, Santi Cazorla en Marouane Chamakh misten namens de Gun ners vanaf elf meter. „We hebben heel aanvallend gespeeld", meen de Wenger, die al zeven jaar geen hoofdprijzen meer won met Ar senal. „Bradford verdedigde diep, waardoor er op hun helft weinig ruimte was om te voetballen. Het was een echte bekerwedstrijd, die je kunt verliezen, zeker als het op strafschoppen aankomt." De honk vaste Wenger voelde zich niet door zijn spelers in de steek gela ten na de nieuwe deceptie. „Hier komen we ook wel weer over heen. Dat hoort bij ons vak." ri - Tony Dobbelaere 35-33, 32; Jean Pierre v.d. Graaf - Theo Platjouw 24-35, 47, Ben Ou- wendijk - Cor de Jonge 17-30, 56; Arend Bak ker - Carlo van Dam 30-27, 68. Driebanden groot Vierde divisie poule 5. Zandee Kloetinge - J. de Laat Keukens 4-4: Jan Brandenburg - Huub Westerburger 30-20, 35; Daan Weststrate - Sjef Westerburger 25-21, 55; Ad v.d. Werf - Toine Verhoeven 19-25, 61; Wim Zandee - Toon Ansems 19-20, 59. In de overgangsklasse speelt de nummer zes zich direct veilig. De nummer zeven speelt een beslissingsduel met een andere nummer zeven en de nummer acht degradeert gehouden. Dan zal Verlinden ook rekening moeten houden met de Amerikaanse zwemvedette Ryan Lochte, die als vierde naar de eind strijd ging. Lochte sprong ver moeid het water in, omdat hij even daarvoor de finale op de 200 meter vrij had gezwommen. De Amerikaan veroverde op die af stand goud. De olympisch kam pioen tikte na 1.41,92 aan en troef de zodoende zijn Duitse rivaal Paul Biedermann af: 1.42,07. De Amerikaan Conor Dwyer verover de het brons: 1.43,78. Sharon van Rouwendaal en Kira Toussaint werden in de halve fina les van de 100 meter rugslag geëli mineerd. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - TOP Amemuiden won deze zaalcompetitie pas één keer. Daardoor staat de promoven dus er beroerd voor in de over gangsklasse D. Maar de Walcherse korfballers zijn nog niet in paniek. „Het zou niet goed zijn als we dit seizoen nu al als verloren zouden beschouwen", zegt Corné Bezemer. „We moeten vertrouwen houden dat de punten een keer gaan ko men." De 21-jarige speler heeft zo'n ogen schijnlijk uitzichtloze situatie al een keer eerder meegemaakt met TOP. Dat was in najaar van 2010, toen de ploeg op het veld voor het eerst in de overgangsklasse uitkwam. De Ar- nemuidenaren verloren toen zes van de eerste zeven wedstrijden. „Mensen zeiden toen tegen ons: na jaren van succes hebben jullie het plafond bereikt. Maar daarna viel het kwartje bij ons, gingen we toch nog punten pakken en bleven we er via een beslissingswedstrijd in." Bezemer rekent erop dat TOP zich nu weer als een Houdini ontsnapt aan het gevaar. „Wij gaan voor de veilige zesde plek", zegt hij. „We hebben pas twee punten, maar ons spel wordt steeds beter. De wedstrijden gaan daarom echt wel een keer onze kant op vallen. In de afgelopen we ken hebben we het Excelsior en ;Rust Roest, twee van de betere teams in onze klasse, al heel moei lijk gemaakt. De verschillen in die wedstrijden waren klein." De jonge alleskunner noemt de zaalduels „redelijk zwaar". Dat komt voornamelijk door de schot- klok, die de ploegen dwingt aanval len snel op te bouwen en snel tot een doelpoging te komen. „Op het veld is die druk er niet en kun je af en toe nog even bijkomen. In de zaal moet je gas blijven geven. Daar hebben we de eerste weken aan moeten wennen. Inmiddels weet ie dereen wat-ie moet doen." TOP had de pech dat twee spelbe palers, Petra de Ridder en Leon van Belzen, aan het begin van de zaal competitie geblesseerd raakten. Bei den zullen voorlopig niet kunnen spelen. Ze worden vervangen door Wilma de Ridder en Jordi Meul- meester. Bezemer: „We hebben te genwoordig best een brede selectie. Dat helpt nu. Spelers uit het twee de team zijn binnen korte tijd in te passen. De eerste keer moet je nog aan elkaar wennen, de week erna gaat het al stukken beter en bij de derde wedstrijd loopt het onder ling zoals je wilt." Wellicht komt zaterdag al de om mekeer, als TOP in Goes op bezoek gaat bij Tjoba. „Wedstrijden tegen Tjoba zijn altijd momentopnames", vindt Bezemer. „Beide ploegen zit ten vol kwaliteiten. Het zijn de bes te teams van Zeeland met de beste individuele spelers van Zeeland. En als we tegen elkaar spelen, hangt het er net van af welke ploeg er lek ker in zit. Op het veld was TOP dat. Tjoba is misschien favoriet in de zaal, maar dat zegt niks. In deze poule kunnen namelijk alle ploe gen van elkaar winnen." Bezemer vindt derby's prachtig. Hij weet dat je dan aan een groter pu bliek kunt tonen wat je waard bent. „Maar", zo zegt hij, „we zullen dit keer niet zo bezig zijn met eerge voel. We vinden het nu even niet zo belangrijke welk team het beste is van Zeeland, het gaat ons alleen om de punten. En op dit moment zijn we blij met elk punt." De student Sport en Bewegingsedu catie aan de Hogeschool Zeeland staat te boek als een temperament volle korfballer die over een niet af latende drang om te winnen be schikt. Hij knokt van het eerste tot het laatste fluitsignaal. „Ik ben ie mand die de gaten in het vak op vult", zegt Bezemer. „Ik sta vaak in de rebound en heb de korf als be ginpunt, maar ik voel me een all- rounder. Ik probeer de wedstrijd te lezen en te zien waar we in ons vak aan tekort komen. Dat probeer ik dan te repareren." Corné Bezemer debuteerde onder trainer Edwin Coppoolse in de Ar- nemuidse hoofdmacht. Inmiddels is hij aan zijn vierde seizoen bezig. Bij Erik Maljers en Peter Crucq, die sinds de zomer van 2011 samen de leiding hebben, probeert hij verder te groeien. „Erik en Peter zijn heel erg bezig met de individuele ont wikkeling van de spelers, waardoor het team natuurlijk ook beter wordt. Allemaal worden we geprik keld om stappen vooruit te ma ken." Dat die progressie gemaakt kan worden, is voor Bezemer zo klaar als een klontje. „We hebben nog al tijd een heel jong team. De mees ten zitten al redelijk lang in TOP 1, maar de gemiddelde leeftijd is laag. We zitten allemaal nog niet op de leeftijd waarop je écht goed kunt zijn. Alleen daarom al zit er rek in bij ons." Degradatie naar de eerste klasse past niet in de plannen van TOP. Dat zou de ontwikkeling van de spelers remmen. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Danny Blind geniet volop van zijn baan als assistent- bondscoach. Dat zei hij woensdag in Vlissingen, waar hij de hoofd gast was bij de startbijeenkomst van de stichting Topsport en On derwijs Zeeland. „Het is mooi om weer op het veld te staan." De nu 51-jarige Blind stapte in fe bruari van dit jaar op als technisch directeur van Ajax. Daarna had hij even niets, maar er kwamen wel aanbiedingen voor de voormalige Souburger. „In juli kreeg ik er twee binnen één week. Eentje voor de functie van technisch manager bij een Nederlandse club en eentje voor een trainersbaan in het buiten land. Ik heb beide afgewezen. En kort daarna zag ik een keer dat ik een gemiste oproep had van Louis. Ik dacht meteen: bingo!" Blind vertelde dat hij in zijn voet balleven op een tweesprong stond. „Of ik koos ervoor om weer op het veld te gaan staan óf ik koos voor een baan als manager met wat meer vrije tijd. Ik heb het eerste ge daan en heb daar zeker geen spijt van." Blind steekt veel op van Van Gaal, zei de voormalige verdediger. „Als er op vrijdag een interland is en we al op maandag bij elkaar komen, schept hij vaak meteen al duidelijk heid. Meestal geeft hij dan al de op stelling aan de staf en de spelers en als-ie voor sommigen slecht nieuws heeft, brengt hij dat dan ook al. Ik vind dat wel een prettige manier van handelen." Voor Topoz had Blind een gesig neerd shirt van het Nederlands elf tal meegenomen. Dat werd geveild en leverde 575 euro op voor de stichting. Assistent-bondscoach Danny Blind geeft in de aula van het Scheldemond College zijn visie op onder meer het bege leiden van talenten. Rechts presentator Gert op 't Hof. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26