Normen voor behandeling 'Kernrampen bestrijd je niet met papier* RA-lezing Hoog politiek steekspel ontstaan rond marinierskazerne van leven 23 brieven donderdag 13 december 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Roosevelt Academy Het ontbreken van studiefacilitei ten is schadelijk voor de Roosevelt Academy (RA) zegt mevrouw Oomen. Toch worden niet alle faci liteiten optimaal gebruikt, zo is er in de Stadhuisstraat een uitsteken de ruimte geschikt gemaakt voor het plaatsen van fietsen waarmee studenten naar hun colleges ko men. Hier wordt minimaal gebruik van gemaakt. Het wordt de studen ten wel verteld en er zijn afspraken over gemaakt! Misschien dat op een open dag de nette studenten dit ook wel afschrikt, zoveel fiet sen. Als er afspraken worden ge maakt en de RA. houdt zich hier niet aan dan is het heel begrijpelijk dat de bewoners van de Lange Noordstraat en omstreken proteste ren. Overigens heb ik veel keurige sympathieke studenten gesproken, maar het is toch moeilijk om je aan regels te houden. Misschien is Middelburg inderdaad geen echte studentenstad. A.B. Brouwer Klein Vlaanderen 39, Middelburg Roosevelt Academy 2 Gemis aan faciliteiten voor Roose velt Academy. Gemis aan toekomst visie is een betere term. Een ge bouw met een scala aan mogelijk heden voor studenten werd ge sloopt. De keuze was gevallen op een stadsvijver. Als het voormalige postkantoor niet beschikbaar komt voor studiecentrum cq. studenten- bar zou men het ook kunnen slo pen op dezefde wijze. In dat geval zou de Lange Noordstraat evenals de Korte Noordstraat verrijkt kun nen worden met een Stadsvijver. Gemis aan faciliteiten zou kunnen betekenen dat de RA te zijner tijd onze stad verlaat en kiest voor een plaats met meer mogelijkheden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Gokhal Terneuzen Al heel lang maak ik mij grote zor gen over de komst van een gokhal in Terneuzen. Destijds is besloten dat er geen nieuwe hallen zouden komen, als er een zou wegvallen. Daar ben ik het helemaal met eens. Weet de heer Siersema (frac tievoorzitter CDA) wel wat hij doet? Het lijkt wel of hij belang heeft bij de komst van een nieuwe gokhal. Het is voor mij onbegrijpe lijk dat een christen hiervoor pleit. Dit hele project heeft totaal geen toegevoegde waarde voor Terneu zen. Integendeel, de verslaafden zorg krijgt de handen vol. Wat denk je van het kinderleed dat hier uit kan voortkomen? Siersema en zijn sympathisanten moeten maar eens goed nadenken. Feit is dat de exploitant niet de intentie heeft om met deze gokhal Terneuzen op de kaart te zetten onder het mom van werkgelegenheid. Hij wil over de ruggen van zwakkeren zelf rij ker worden. Dit alles geef ik Sierse ma en zijn sympathisanten mee. God zij met jullie. Teuni ten Hoor-Hasman Westkade 82, Sas van Gent Han Polman Nooit van Ton Linssen gehoord. Maar hij nodigt alvast de nieuwe commissaris van de koningin Han Polman uit in Oud Sluis. 'Noblesse oblige', heet dat. Je kunt natuurlijk ook een etentje beleggen met de gezinnen van de ontslagen werkne mers van Zalco en Thermphos om er achter te komen wat er onder de mensen speelt in Zeeland. 'Jul lie trakteren', zegt Polman, maar ook hij moet weten dat de reke ning, al gauw meer dan duizend euro voor vier personen beloopt. Peijs, die met haar warme, moeder lijke inslag toch een goed tegen wicht vormde tegen het wat killige Zeeland, werd eerder door Linssen opzij geschoven met de karakter moord dat 'de ingetogen Polman beter bij Zeeland past dan zijn Bourgondische voorgangster'. Ik hoop van harte dat Polman naast een omarming van Zeeland, ook afstand kan nemen van dit soort opmerkingen. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Voor longcarcinoom is samenwerking noodzakelijk met partners in de regio, waarbij met name Bergen op Zoom en Breda voor de hand liggende partners zijn.' Betere behandelmethoden en resultaten. Hoogwaardi ge, transparante oncologi sche zorg, waarin de belangen van de patiënt centraal staan. Om dat te bereiken, hebben specia listen die veel met kanker te ma ken hebben, samen normen opge steld voor de behandeling van tu moren. Eens per jaar zullen deze normen worden bijgesteld. Het rapport, opgesteld door de Soncos (Stichting Oncologische Samenwerking, een samenwer kingsverband van specialisten) be vat allerlei algemene eisen en daar naast een gedeelte waarin eisen staan voor specifieke kankersoor ten. Ook voor radiotherapie, zoals die in het ZRTI gegeven wordt, zijn kwaliteitsnormen gegeven. Voor de behandeling van longkan ker bijvoorbeeld, worden veertien eisen gesteld, waaronder: het ziekenhuis beschikt over twee longartsen, twee chirurgen, één radiotherapeut, twee radiolo gen, één nucleair geneeskundige en één patholoog, allen hebben aantoonbare ervaring met long kanker. per jaar behandelt het zieken huis minstens 25 patiënten. het ziekenhuis heeft toegang tot spoedradiodiagnostiek met echo grafie, CT-scan en angiografie. Dick Bosscher, woordvoerder ADRZ Voor de behandeling van neuroendocriene tumoren is een MRI-scanner nodig. foto Peter Nicolai door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Regio's moeten meer oefenen om te leren hoe ze (kern)rampen kunnen bestrijden. Ook is betere (boven)regionale en internationale samenwerking no dig. Dat zei minister Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) woensdagmid dag in de Tweede Kamer. Hij rea geerde op de stelling van Kamerlid Liesbeth van Tongeren (Groen- Links) dat de nucleaire veiligheid van Nederland 'absoluut onder de maat is'. Ze leidt dat af uit een on derzoek van de Inspectie Openba re Orde en Veiligheid. Opstelten: „We zijn een beetje klaar met plannenmakerij. Natuur lijk moeten noodplannen op orde zijn. Maar als er iets gebeurt, moet je niet hoeven te bladeren in sta pels plannen en papier. Iedereen die het eens heeft meegemaakt, weet dat dat niet werkt. Op zo'n moment moet je weten wat er moet gebeuren. En weten doe je pas als je regelmatig oefent." De minister zei dat de Veiligheids regio Zeeland een coördinerende rol zal spelen bij nucleaire rampen in Nederland. „Die regio heeft de kennis. Dat past in het beleid van de expert-regio's. Zo is Rotterdam dat op het gebied van grootschali ge branden in de industrie." Kamerlid Magda Berndsen (D66) stelt dat de samenwerking met Bel gië niet goed verloopt. „Wat als er een ramp gebeurt in de haven van Antwerpen die gevolgen heeft voor de inwoners van Zeeland?" Opstelten zei dat met België en Duitsland afspraken zijn gemaakt over hoe te handelen bij een ramp. De afspraken met België worden binnenkort geactualiseerd. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Ger Rijkers, hoogle raar Biomedical and Life Sciences aan de Roosevelt Academy in Mid delburg houdt vanavond een le zing over het ontstaan van het le ven op aarde met de titel 'The beg inning of Life'. Rijkers gaat in op de theorieën die er bestaan over het ontstaan van het leven op aarde, bijvoorbeeld van Charles Darwin en de experi menten van Stanley Miller, maar de lezing gaat ook over DNA. Rij kers is, naast zijn werk bij de RA, medisch immunoloog bij het Labo ratorium Medische Microbiologie en Immunologie van het St. Anto- niusziekenhuis in Nieuwegein. De lezing begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Locatie: oude stadhuis Middelburg. Toegang gratis. DEN HAAG - De WD in de Tweede Kamer heeft het politieke spel rond de verhuizing van de mari nierskazerne van Doorn naar Vlis- singen een nieuwe wending gege ven. Komt Doorn met een alterna tief plan, dan moet minister Jeani- ne Hennis-Plasschaert (Defensie, WD) dat overwegen. Maar het mag een besluit niet vertragen. Het was ogenschijnlijk een onop vallende uitspraak die WD-Ka- merlid Ronald Vuijk gisteravond deed tijdens de behandeling van de begroting Defensie. Maar voor de goede verstaander was het een heldere politieke boodschap. Deze week bleek dat Hennis-Plasschaert vasthoudt aan het besluit van haar voorganger Hans Hillen om de ma rinierskazerne te verhuizen naar Zeeland. Onomkeerbare stappen zijn echter nog niet gezet, schreef ze de Kamer. Die praat op 30 ja nuari over de marinierskazerne. De gemeente Utrechtse Heuvel rug, waar Doorn onder valt, heeft zich niet bij de verhuizing neerge legd. Ze besloot onlangs niet lan ger publiek te lobbyen, maar 'het wapen van stille diplomatie te han teren'. Dat is in Den Haag en zeker ook bij de WD niet onopgemerkt gebleven. Achter de schermen werkt Doorn - met WD-burge- meester Frits Naafs en WD-wet houder Bert Homan voorop - aan een alternatief plan. De WD probeert nu behoedzaam te laveren door enerzijds vast te houden aan de verhuizing, en an derzijds open te staan voor alterna tieven (aangedragen door voor de WD belangrijke bestuurders). Vandaag praat de Kamer verder over de begroting Defensie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23