Kinderopvang in de knel 'Leeg podium voor plek waar Friso had moeten staan' DONDERDAG 13 december 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 295 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 jÖ I Zon, later meer C—9 I bewolking, 0° ECHTE STAATSLIEDEN Kwakkelend naar onsterfelijkheid UITGIDS Zus en Zo'n begint bij kindjes door Cornelleke Blok en Edith Ramakers MIDDELBURG - De kinderopvang in Zeeland zit in zwaar weer. Ouders hebben het afgelopen jaar zo'n vijf tien procent minder opvang afge nomen. Veel vaders en moeders vinden de kosten van kinderop vang te hoog, omdat de toeslagen die ze van de overheid krijgen, de afgelopen jaren minder geworden zijn. De omzetdaling zorgt voor banen verlies bij kinderopvangorganisa ties. Tijdelijke contracten van tien tallen medewerkers zijn niet ver lengd. Gedwongen ontslagen wa ren tot nu toe niet nodig. „Maar de gifbeker is nog niet leeg", zegt directeur Edwin van Alphen van Kinderopvang Walcheren. Ook zijn het afgelopen jaar min stens zes Zeeuwse crèches geslo ten. Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren sloot locaties voor buiten schoolse opvang in Westdorpe en Vogelwaarde en een kinderdagver blijf in Hulst. Stichting Prokino vangt geen kinderen meer op in Schoondijke. In de Middelburgse wijk Dauwendaele zijn vijf vesti gingen samengevoegd tot drie. Ook op andere plekken zijn groe pen samengevoegd. De vraag naar kinderopvang is lan delijk ook flink afgenomen. Minis ter Lodewijk Asscher van Sociale Zaken liet dinsdag weten dat in de eerste negen maanden van dit jaar landelijk in totaal tien procent minder kinderopvang is afgeno men ten opzichte van 2011. Het bedrag dat ouders moeten be talen voor kinderopvang is sinds 2007 meer dan verdubbeld, blijkt uit berekeningen van onderzoeks bureau Buitenhek. pagina 2 en 3: liever naar oma dan naar de crèche; commentaar FZC Zeeuwse ouders namen het afgelopen jaar vijftien procent minder opvang AMSTERDAM - Een leeg podium maakte duidelijk dat prins Friso ontbrak bij de uitreiking van de Grote Prins Claus Prijs gistermid dag in het Koninklijk Paleis in Am sterdam. Prins Constantijn ging er voor zijn toespraak expres naast staan en met overslaande stem duidde hij de lege plaats. Het was dit jaar immers de beurt van Friso - samen met Constantijn erevoor zitter van het Prins Claus Fonds - om de prijs van een ton uit te rei ken aan de Argentijnse non-profit uitgeverscoöperatie Eloisa Cartone- ra. Maar door het ski-ongeval van Fri so, die sindsdien in coma in het ziekenhuis ligt, kon daar geen spra ke van zijn. „Wij missen hem zeer. Zijn humor, zijn inzichten en bij dragen", aldus bestuursvoorzitter Lilian Goncalves-Ho Kang You in haar openingswoord bij de plech tigheid die dit jaar voor de zestien de keer werd gehouden. „Wij wen sen Friso het beste." Friso's echtgenote prinses Mabel was er wel. Het was haar eerste pu blieke optreden in Nederland sinds het ongeval in februari. Ma- bel kreeg een extra applaus in de Burgerzaal. Ook koningin Beatrix, prins Wil- lem-Alexander, prinses Maxima en prinses Laurentien waren bij de uitreiking, die traditiegetrouw een echte familiegebeurtenis is. 10 en 11 af Prins Constantijn staat naast het lege podium: „Het podium symboliseert voor mij - bij deze gelegenheid - de lege plek waar mijn broer had moeten staan." foto Robin Utrecht/ANP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 MADRID Cocaïne in borsten Op het vliegveld van Barcelona is een vrouw betrapt die meer dan 1 ki lo cocaïne had verstopt in haar borstimplantaten. Volgens de poli tie woensdag viel de vrouw op door dat tijdens een routinecontrole bloe dige verbanden op de wonden wer den ontdekt. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht waar artsen de implantaten verwijderden. DEN HAAG WW-ingreep De WW-ingreep die het kabinet wil doorvoeren, geldt niet voor mensen die al voor 1 juli 2014 een WW-uitkering hebben. Alleen dege nen die na die datum werkloos wor den, krijgen ermee te maken. Minis ter Lodewijk Asscher en staatssecre taris Jetta Klïjnsma van Sociale Zaken hebben dat woensdag aan de Tweede Kamer geschreven. DE STELLING Voor een kernramp kun je niet oefenen Zie pagina 23 Reageer op pzc.nl UW MENING 941 reacties BadrHari moet thuis kerst kunnen vieren eens m 7% oneens hbbhhbhbbbbbhm9£i% jaloezie tussen dubbelglas ideaal voor keuken en badkamer! Glashandel MELIESTE Showroom: ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 i www.meliesteglas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1