Sale zeeland 119 Het monument WIJ pa liken u/tl KORTING TOT 50% Um pantalons vesten jack's Cherry pullovers shirts casual v.a shirts dress 2 voo kostuums Wereldeters donderdag 13 december 2012 j mmmiiim.imiimm OPHiL S80TC MARKT 11. SOrS WWS.CflïMïlWJl Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 ZOUTELANDE Staps en Geene geven kerstconcert in kerk Zangeres Daniëlle Staps-Lous en zanger Reginald Peene, allebei af komstig uit Zoutelande, verzorgen vanavond om 20.00 uur een kerst concert in de Catharinakerk in Zou telande. Staps wordt begeleid door gitarist Harry Hendriks, Peene door pianist Wouter Izeboud. Het repertoire bestaat uit zowel kerst- songs als luisterliedjes van onder anderen Sting en Paul de Leeuw. VEERE Adventsmarkt in kleine kerk In de 'kleine kerk' in Veere wordt vrijdag (19-21 uur) en zaterdag (10-16 uur) de jaarlijkse Advents markt gehouden. Deelnemers zijn de stichting Ontwikkelingssamen werking Veere, Unicef, Wereldwin kel Serooskerke, Amnesty, Kia- groep van de Protestantse Gemeen te Veere, Vrienden van Tinca, Mil lennium werkgroep Veere en Oiko- credit. Het terras is open. Er is ge bak en koffie/thee verkrijgbaar. OOSTKAPELLE Kerstconcert door Capella Veerensis Het koor Capella Veerensis uit Serooskerke geeft aanstaande vrij dag een kerstconcert in de Dorps kerk van Oostkapelle, met muzika le begeleiding door Bram Beekman en solozang van Nel van den Broe- ke-Lensen. Ditzelfde concert wordt uitgevoerd op 21 december in de Michaëlskerk te Koudekerke. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. De toegang is gratis. Aan de uit gang wordt een collecte gehouden. Vicevoorzitter Henk Kloosterman, dorpsraad Koudekerke, breekt zich het hoofd over de mysterieuze rode lantaarns bij het monument, foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - In boekhandel De Drukkerij werd woensdag het boek Wereldeters van Marjolein de Vlaam gepresenteerd, een boek dat kinderen uitdaagt wat vaker iets onbekends te eten. Marjolein de Vlaam kreeg het idee voor het boek, dat is genomineerd voor de titel Kookboek van het Jaar 2012, aanvankelijk omdat haar eigen kinderen 'moeilijke eters' wa ren. Zie de video op www.pzcnl Het oorlogsmonument in Koudekerke bestaat uit een ronde zuil die rust op een sokkel. Op de zuil staat de Nederlandse leeuw. In de sikkel zijn de namen gegraveerd van negentien dorpsbewoners die in de oorlogsjaren 1940 - 1945 om kwamen. MIDDELBURG Restauratie kademuren kost ruim miljoen De restauratie van kademuren in Middelburg kost 1,2 miljoen euro. Het gaat om de muur aan de zijde van de rechtbank, die in zeer slech te staat verkeert, en werkzaamhe den aan de kademuur van de Lon- dense-, Bier- en een deel van de Rouaansekaai. De gemeente betaalt de helft van de kosten, voor de an dere helft wordt subsidie gevraagd aan de provincie Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19