Plan nieuwbouw Hotel Zoutelande WALCHEREN Engelse wijk in stijl opgeleverd Inbreker betrapt en aangehouden Gratis parkeren in Middelburg almanak Vogelapp DONDERDAG 13 december 2012 17 Het mysterie van de Van der Laan apetrots op rode lantaarns 18 en 19 eerste boek 20 en 21 Gemeente Veere ziet kansen voor 'unieke' herbouw De Drie Torens, met parkeerkelder onder de duinen door Henk Postma ZOUTELANDE - Het verouderde Ho tel De Tien Torens, op het duin bij Zoutelande, wordt mogelijk volle dig herbouwd en uitgebreid, met een ondergrondse parkeergarage. De gemeente Veere, die spreekt van een 'uniek concept', is in prin cipe bereid er aan mee te werken. Grootste probleem is de benodig de toestemming van Waterschap Scheldestromen voor het bouwen in de waterkering. Ook moet reke ning worden gehouden met om wonenden. Die hebben aandacht gevraagd voor privacy, schaduw werking en verkeer. Het concept-plan is afkomstig van de Domburgse hotel- en vastgoed ondernemer P. A. Bommeljé die ook elders in de gemeente dergelij ke projecten heeft lopen. Burge meester en wethouders besloten deze week een 'positieve grond houding' aan te nemen en toon den zich bereid om 'samen met het waterschap te kijken naar de mogelijkheden'. Uiteindelijke goed keuring hangt af van haalbaar heidsonderzoek, en nog te stellen voorwaarden. Hotel Tien Torens ligt langs de Duinweg, hoog in de duinen op vijftig meter van het Zuiderstrand. Vroeger kon men van daaruit tien kerktorens zien. Ook nu nog biedt het hotel 'een schitterend zicht over Walcheren', aldus B en W. De gemeente ziet in de nieuw bouw 'een aanwinst voor de uit straling van de omgeving' en 'een goede aanvulling op het bestaande aanbod in Zoutelande'. Daarbij speelt mee dat het nieuw gebouw 'volledig wordt geïnte greerd in de duinen'. Er is een wij ziging voor nodig van het bestem mingsplan Buitengebied. Dat biedt het hotel de mogelijkheid twintig procent uit te breiden. Maar dat is niet genoeg, om er iets 'moois' van te maken. Volgens de gemeente blijft de uit breiding van de 'fysieke hotelfunc tie' binnen de norm van twintig procent, maar is meer ruimte no dig om het huidige, geasfalteerde parkeerterrein, te kunnen vervan gen door een ondergrondse gara ge. De welstandscommissie is al vast 'enthousiast over het con cept-ontwerp'. Hotelkamers komen in eigendom van verschillende eigenaren, maar worden verhuurd via een centrale hotelbalie. Het is vooralsnog niet de bedoeling er een appartemen tencomplex van te maken. VLISSINGEN - Geheel in stijl is woensdag de de uit negentiende eeuw, luisterden de ople- overhandigde. De 43 woningen in de eerste fa- gemstraat. Naar verwachting zijn medio 2013 eerste gerenoveerde woning in de Engelse vering op. Het was Ebenezer Scrooge, de ro- se worden stapsgewijs opgeleverd. Eerst de alle woningen in fase 1 bewoond en dan kijkt Wijk in Vlissingen officieel opgeleverd. Zan- manfiguur uit Dickens' A Christmal Carol, die Nieuw Bonedijkelaan, dan de Schuitvaart- woningcorporatiee l'escaut naar de volgende gers van X-mas vocals, gekleed volgens de mo- de sleutel aan de eerste nieuwe bewoners gracht en Eedestraat, en vervolgens de Sotte- fase. foto Ruben Oreel KOUDEKERKE - Een 41-jarige Vlissin- ger is woensdagochtend rond half vijf aangehouden op verdenking van het plegen van een inbraak in de Prinses Beatrixlaan in Koudeker- ke. De bewoner werd wakker van ge luid en ging poolshoogte nemen. Hij zag nog net een persoon de woning uit rennen en waarschuw de de politie. De bewoners consta teerden dat twee portemonnees met daarin in totaal enkele tiental len euro's en persoonlijke papie ren en een paar VW-bonnen ge stolen waren. De gealarmeerde agenten zagen een man fietsen en lieten hem stoppen. Het bleek dat deze 41-jari- ge geld en VW-bonnen bij zich had. Hij werd aangehouden en naar Torentijd gebracht. Met be hulp van een speurhond werden in de omgeving de twee portemon nees gevonden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. MIDDELBURG - Van vrijdag 28 de cember tot en met woensdag 2 ja nuari is parkeren in het centrum van Middelburg gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeerga rages. Ook op eerste en tweede kerstdag hoeft niet betaald te worden. Van af donderdag 3 januari is het weer betaald parkeren. In deze tijd van het jaar heeft de Be- velandse dorpsbewoonster er een hobby bij. Ze is dagelijks in de weer met vetbollen, zaadzakjes en pinda slingers, die een plaatsje krijgen in de struiken voor het keukenraam. Tot grote vreugde van alle pimpel en koolmezen, houtduiven, roodbor- sten, mussen, spechten, Vlaamse gaaien en merels. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw is nu zo enthousiast, dat ze ook een app met vogelgeluiden heeft gedownload. Zo leert ze elke ge vederde vriend aan zijn geluid her kennen. Roekoe roekoe, tsjilp tsjiep tsjilp, kaddd. Vind je dat ech t leuk, vroeg haar man laatst vanachter zijn bier. Hij keek er een beetje broeierig bij: „Straks raak je ook nog in de rui."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17