blijft stoere zaak 5 Ondernemingsraad breekt met leiding van de Politieacademie 1040 verplichte lesuren van tafel geveegd woensdag 12 december 2012 Myriam Loonen (links) en Hannie Gorter. foto Pepijn van den Broeke „Als je jongeren alleen spreekt, zeg gen ze dat ze ook wel eerder wil len stappen als iedereen het doet. Ze willen niet de eersten zijn, dat is niet cool." Ouders zien het ook zitten. „Want na zo'n weekend kan je kind op maandag onmogelijk fit zijn voor school. En ze moeten nu midden in de nacht de deur uit om hun kind bij de disco op te halen." Ook de horeca is nog steeds vóór, zegt Loonen. „Als je ze spreekt, zeggen de ondernemers: 'wij heb ben nu voor twaalf uur niks te doen, terwijl we wel kosten ma ken, want het licht en de kachel branden en er is al personeel'. Maar ze zijn huiverig en willen al leen vroeger sluiten als alle colle ga's in de omgeving meedoen." Hoewel iedereen dus wel voorde len ziet in vroeger stappen, blijkt de praktijk weerbarstig. De moeders, van wie de meeste kinderen intussen het uitgaan zijn ontgroeid, zijn blij het boek te kun nen sluiten. Het heeft hen voldoe ning gebracht, maar ook veel 'tijd, energie en ook wel spanning' ge kost. Er kwam op een gegeven mo ment zoveel werk op ze af dat Loo nen er zelfs haar baan in de thuis zorg voor opzegde. Nu heeft ze weer een baan. „Er was in 2007 door die enorme aandacht en res pons eigenlijk geen weg meer te rug voor ons", zegt ze. „We wer den zelfs gesponsord, vooral door ouders. We voelden ons verplicht door te gaan." In West-Friesland loopt nu een project met vroegere sluitingstij den, geïnspireerd door hun lobby. „Daar staat tegenover dat ik hoor van café's waar je de volgende och tend mee kunt ontbijten", relati veert Loonen. door Niki van der Naald APELDOORN - Een sluimerend con flict tussen de ondernemingsraad (OR) van de Politieacademie en het College van Bestuur heeft ge leid tot een vertrouwensbreuk. De OR heeft deze week definitief het vertrouwen in de leiding van de politieopleiding opgezegd. Het overleg is opgeschort, bevestigt een woordvoerder. 'Gebrek aan sturing' zou de hoofdreden zijn. Wat de concrete aanleiding is ge weest, daarover treedt de onderne mingsraad pas naar buiten nadat de Raad van Toezicht van de aca demie op de jongste ontwikkelin gen heeft gereageerd. Er heerst al langer onrust op de Po litieacademie. Het instituut, dat verantwoordelijk is voor de oplei ding van agenten maar ook als lan delijk kenniscentrum fungeert, zou met miljoenentekorten kam pen. Ook staat de kwaliteit van het onderwijs en het aannamebeleid van nieuwe agenten ter discussie. Daarnaast staan er twee reorganisa ties bij de academie op stapel in verband met de Nationale Politie en nieuwe wetgeving rond politie onderwijs. De OR vindt de reorga nisatie voorbarig omdat de wet nog door de Kamer behandeld moet worden. Bovendien verwijt het medezeggenschapsorgaan de leiding dat er nog steeds geen dui delijkheid is over hoe de politieaca demie zich zal verhouden tot de nieuwe landelijke politieorganisa tie. Bronnen verklaren dat de OR pleit voor nauwe samenwerking tussen de Nationale Politie en de academie, terwijl de leiding van de academie juist een zelfstandige po sitie wil blijven innemen. Volgens politievakbond ACP richt de kritiek van de OR zich vooral op het functioneren van de be stuursvoorzitter, oud-generaal Ad van Baal. De bond vindt dat minis ter Opstelten moet ingrijpen. De ACP pleit voor het aanstellen van een interim-bestuur. Het College van Bestuur laat weten te betreu ren dat de OR voor 'confrontatie' kiest'. Onder agenten heerst onrust en verwarring over de invoering van de Nationale Politie per 1 januari. Onduidelijkheid over benoemin gen, verhuizingen en overplaatsin gen veroorzaken irritaties. Het ont breekt volgens de bonden ACP en NPB aan communicatie en regie. „Agenten weten echt niet meer waar ze aan toe zijn", zegt de ACP. Volgens de bonden worden belang rijke vraagstukken telkens naar achteren geschoven. De ACP zin speelt zelfs op acties in januari. DEN HAAG - In het voortgezet on derwijs is gisteren met grote op luchting gereageerd nu de plicht om 1040 uur les te geven van tafel gaat. „Dit is in de eerste plaats winst voor duizenden leerlingen", aldus voorzitter Sjoerd Slagter van de VO-raad. „Ze krijgen weer de uren les die ze nodig hebben. We kunnen weer maatwerk leveren en effectief omgaan met de onder wijstijd. Het scheelt bovendien een enorme papierwinkel." De Tweede Kamer vindt dat mid delbare scholen toch weer zelf moeten kunnen bepalen hoeveel uren ze lesgeven. De 1040-uren- norm werd juist afgelopen zomer nog eens opnieuw vastgesteld voor de eerste twee jaren van het voortgezet onderwijs. Dit gebeurde zeer tegen de zin van scholieren en leraren die af willen van 'ophokhuren' waarbij leerlin gen wel op school zijn, maar er geen les wordt gegeven. „Dit is fantastisch nieuws. Einde lijk luistert de Tweede Kamer naar scholieren. Al vijf jaar is hier actie tegen gevoerd", zegt voorzitter Lot te Sabel van het scholierencomité Laks. De 1040-urennorm werd in 2006 bepaald door de toenmalige minis ter Maria van der Hoeven. Ze rea geerde op klachten van ouders die vonden dat hun kinderen erg vaak vrij hadden van school. Slagter van de VO-raad verwacht dat er, om ouders enige houvast te bieden, een 'ondergrens zal ko men van tussen de 800 en 900 ver plichte lesuren'. „Scholen zitten terecht in een gla zen huis en worden afgerekend op kwaliteit: hoeveel leerlingen halen hun diploma, met welke cijfers, hoe is de doorstroming? Het maakt niet uit hoe lang erover is gedaan. Als een leerling met ach ten en negens naar de universiteit gaat, stelt niemand die vraag." *Actie alleen geldig voor nieuwe Alles-m-1 klanten, t/m 31 december 2012. Bestel nu Alles-in-1 en betaal slechts 69 voor de Interactieve HD ontvanger (i.p.v. 199)*. Bestel snel op ziggo.nl/hebben of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5