Locaties 23 'Alcoholtoerisme richting België ligt voor de hand' SP Hulst krijgt geen informatie over Kapucijn-broeder bij ondernemer achter Hulst aan Zee laatste viering Sluiskil Geen concrete plannen Aannemersbedrijf woensdag 12 december 2012 Ook de Sluise gemeenteraad maakt zich zorgen over het gebrek aan voor zieningen voor jongeren. Raadsleden zien kansen voor een disco op het Veer plein bij Breskens en het Euregiotuinencomplex bij Oostburg. Bij de gemeente Sluis zijn geen concrete plannen bekend van ondernemers voor de vestiging van een disco. Wethouder Jan Schaalje hoopt daar wel op. „Er is al zo weinig voor de jeugd, het zou mooi zijn als iemand zich meldt" Het is niet zo gek dat West- Zeeuws-Vlaamse onderne mers weinig trek hebben om een discotheek te beginnen, vindt Joy-eigenaar Ralf Flemm. Je moet er écht voor kiezen, er hele maal voor gaan. En het is natuur lijk niet de meest gemakkelijke doelgroep." En het wordt er niet eenvoudiger op de komende jaren, vreest hij. „De regels worden steeds strenger. Een horeca-ondernemer moet steeds meer voor politieman spe len om aan alle regels te voldoen. Voor je het weet, heb je een enor me boete aan je broek. En als de leeftijdsgrens om een biertje te drinken straks naar achttien jaar gaat en alcohol ook nog eens flink duurder wordt, voorzie ik een dra ma voor de horeca-ondernemers in de grensstreek." Alcoholtoerisme naar België ligt volgens Flemm voor de hand. „Nu al gaan veel Zeeuws-Vlamingen stappen in Vlaanderen. Dat zal al leen maar, meer worden." Toch zou een nieuwe uitgaansgele genheid voor jongeren in West- OOSTBURC Kinderen versieren boom bij lunchroom Kinderen tot en met 12 jaar kun nen tot kerst helpen met het versie ren van een kerstboom bij Loesjes Lunchroom aan het Eenhoornplant soen in Oostburg. Zelfgemaakte te keningen, ballen, slingers en ande re versiersels, voorzien van naam, adres en leeftijd, zijn welkom. Elk kind dat meedoet, krijgt een ca deautje van de kerstman. Dat pre sentje kan tussen kerst en 5 januari bij de lunchroom worden opge haald. OOSTBURG Kerstconcert in Ledel door Muziekschool De Zeeuwse Muziekschool ver zorgt maandag 17 december een kerstconcert in het Ledeltheater in Oostburg. Bezoekers kunnen er luisteren naar verschillende mu ziekgenres en kunnen kennisma ken met met de nieuwe slagwerker Jeroen simons, ex-drummer van 'Epica'. Ook percussiegroep Rond- omtrom treedt op. Iedereen is wel kom om deze muzikale avond bij te wonen. Het kerstconcert begint om 19.00 uur en de toegang is gra tis. HULST Feestelijke middag met Timeless-Tijdioos Het muzikale trio Timeless-Tijd ioos verzorgt zondag 16 december een optreden in kerstsfeer in het dienstencentrum de Lieve aan de Broodmarkt in Hulst Zangeres Yvonne en zangers Philip en Hans brengen een feestelijk repertoire met bekend Nederlandstalige lied jes en sketches uit de oud doos en proberen er een echt feest van te maken. Het optreden begint om 14.30 uur en is rond 16.30 uur afge lopen. De toegang is 1,50 euro, in clusief een 'lekkere verrassing'. Zeeuws-Vlaanderen best succesvol kunnen zijn, denkt hij. „Er is nu immers bijna niets meer." Flemm heeft zelf overigens geen plannen om een nieuwe zaak te beginnen. „Ik ben wel bezig met één en ander, maar dan moet je meer denken aan het organiseren van evenementen. Echt concreet is dat nog niet." D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 door Eugène Verstraeten HULST - Burgemeester en wethou ders van Sluis klappen niet uit de school over hun ervaringen met ondernemer Bram de Vos in rela tie tot het project Brugse Vaart. „Informatie en communicatie aan gaande dit project beschouwen wij als een vertrouwelijke aangele genheid", schrijft het college aan de SP-fractie in Hulst. De Vos is de man achter Hulst aan Zee BV, die in het plan Perkpolder de golfbaan, woningen en een ho tel-restaurant wil realiseren. De SP in Hulst heeft daar weinig vertrou wen in en naar aanleiding van ge ruchten over negatieve ervaringen in Oostburg heeft de SP bij die ge meente nadere informatie ge vraagd. Niet alleen over de ervarin gen met De Vos, maar ook of er tussen het Hulster college en hun westerse collega's contact is ge weest over de betreffende onderne mer. Het bouwplan aan de Brugse Vaart betreft een plan voor de reali satie van 35 woningen op het golf- domein De Brugse Vaart. Op dit moment zijn er volgens het Sluise college twee woningen in aan bouw. „Voorafgaand aan de realisa tie van dit bouwplan hebben wij met Brugse Vaart NV een overeen komst gesloten waarin goede af spraken zijn gemaakt over het plan en sluitende afspraken over de financiële bijdragen", willen B en W wel kwijt. De bouwvergunning voor het plan dateert uit 2009. Kort daarna is de Vos begonnen met het bouwrijp maken van het terrein. „Ook bij dit project heeft de woningmarkt crisis echter toegeslagen waardoor pas recentelijk de bouw van de eer ste twee woningen is opgestart", al dus het college. Als de SP vragen heeft, zo voegen B en W er nog aan toe, moet de fractie maar aankloppen bij hun ei gen Hulster college. SLUISKIL - Rooms-katholiek Sluis kil neemt zondag 30 december met een speciale viering afscheid van het eigen kerkgebouw dat 1 ja nuari de deuren sluit. Ter herinne ring aan de begintijd van de paro chie is een Kapucijn-pater aanwe zig, Harrie van den Bosch, die in Sluiskil beter bekend staat als pa ter Ernestus. Van den Bosch gaat met pastor Marjan Dieleman-Fopma voor in de viering die om 10.30 uur begint. Niet alleen van het kerkgebouw wordt afscheid genomen, ook het Sluiskilse dameskoor De Voorstad stopt. De aanwezigheid van Kapu cijn-pater Van den Bosch is bijzon der. Kapucijnen stonden aan de wieg van de parochie in Sluiskil. Zij vestigden zich in 1897 in de Pierssenspolder en bouwden er een kerk. Rooms-katholiek Sluiskil groeide en bloeide. In 1951 kwam er zelfs een groot ziekenhuis van- de zuster Benedictinessen, dat tot 1989 zou blijven bestaan. De kerk van Sluiskil sluit om finan ciële redenen, evenals vijf andere kerken in de Kanaalzone. Alleen die in Terneuzen, Zuiddorpe en Philippine blijven open. Het kerk bezoek is sterk gedaald. Pastor Die leman-Fopma hoopt 30 december op een volle kerk. Na de viering is er een receptie. Disco Joy trok en trekt bijna wekelijks honderden jonge bezoekers. archieffoto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59