Opvolger voor Joy laat op zich wachten 22 In het belang van wietroker almanak Foto Vakantiewerkers Gasleiding lek Parkeerplaats op plek van loodsen in Breskens Open tafel in 't Meulengat beleeft herstart woensdag 12 december 2012 kpj door Raymond de Frel In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: de strijd van de organisatie WeSmoke. Dimitri Breeuwer van de landelijke stichting WeSmoke toog giste ren vanuit zijn woon plaats Terneuzen naar Den Haag om bij de Tweede Kamer 45435 handtekeningen aan te bieden te gen repressief cannabisbeleid. Maar wat is Breeuwers échte doel? Het belang van de Neder landse cannabisroker of het ver vullen van zijn wens om zelf een coffeeshop te beginnen? Breeuwer en zijn compagnon Will van Looy proberen in Zee land namelijk al jaren een coffee shop van de grond te krijgen. Toen de gemeente Terneuzen zich boog over de verplaatsing van de megashop Checkpoint naar het buitengebied, opperden Breeuwer en Van Looy tevergeefs een 'drugsboot' te beginnen nabij Terneuzen. Daarna richtten zij zich op Middelburg, maar ook daar stierf een idee voor een coffeeshop bij het NS-station een stille dood. Nu proberen Breeuwer en Van Looy de gemeente Terneuzen te overtuigen van de noodzaak van een 'cannatheek', een non-com merciële coffeeshop. In de canna theek wordt wiet verkocht en in een aanpalend sociaal-cultureel centrum mag het worden opge rookt, is de gedachte. Het is dus niet zo heel vreemd om te stellen dat Breeuwer giste ren in Den Haag niet alleen het be lang van in elk geval 45435 sympa thisanten behartigde, maar ook WeSmoke wil met de petitie duidelijk maken dat gereguleerde teelt van wiet (en dus niet illegaal, zoals op deze foto) de enige oplossing is. Tip? redactie@pzc.nl Bij dat Vlissingse zwembad moest af gelopen weekeinde weer een nieuwe lichting waterratjes op voor het A-di ploma. Ondanks het zeer vroege tijd stip zat het bad vol met ouders en opa's en oma's die, gewapend met fo to- en filmapparatuur, de mijlpaal van hun kind of kleinkind graag wil den meemaken. Zo ook die ene opa, die zich met zijn „Alleen al bij mij werken 's zomers een stuk of tien jongeren die overdag werken, maar 's avonds op stap willen. Het is de vraag of die straks, zonder de Joy, nog wel hier willen werken." Ingrid van Liere, eigenaar van strandpaviljoen Caricole bij Cadzand-Bad dat van zichzelf. De Terneuzenaar beseft dat ook. „Maar ik sta er niet meer hetzelfde in als acht jaar ge leden", vertelt hij. „Ik snap dat er mensen zijn die denken dat wij uiteindelijk alleen maar geld wil len verdienen met softdrugs. Oké, het zou leuk zijn als het ooit nog lukt om zelf een coffeeshop te be ginnen, maar het is geen hoofd doel meer. Voor WeSmoke handel ik uit idealisme." Cannabisconsumentenorganisatie WeSmoke zag het levenslicht in Middelburg. „Daar waren zoveel vragen over het lokale coffeeshop- beleid, dat een aantal blowers een site opende. Niet veel later zijn wij benaderd om mee te doen, ook omdat wij veel kennis over het drugsbeleid hebben. Inmid dels is WeSmoke tot in Gronin gen bekend en hebben we overleg met tal van organisaties en cof feeshops. Het geeft veel voldoe ning om te strijden voor het be lang van de cannabisconsument." En dus maakte Breeuwer in Den Haag, aan de vooravond van de po litieke discussie over de wietpas, andermaal duidelijk dat WeSmo ke een gereguleerd cannabisbe leid predikt. Breeuwer: „Mijn indi viduele wens is daarbij van onder geschikt belang." 'Zelf een coffeeshop beginnen is inmiddels geen hoofddoel meer.' West-Zeeuws-Vlaamse jongeren, zomermedewerkers van horeca bedrijven en jonge toeristen zijn allemaal 'slachtoffer' van het ver dwijnen van disco Joy in Cad zand-Bad. ledereen treurt, maar niemand springt in het gat. door Martijn de Koning Het verdwijnen van joy, per januari, slaat een gat in de jongerenvoorziening in West-Zeeuws- Vlaanderen. Sterker nog: het aan tal disco's in heel Zeeuws-Vlaande ren komt daarmee op één: The Li mit in de polder onder IJzendijke. Een rondje langs horeca- en recrea tie-ondernemers in de regio leert dat die de komst van een nieuwe disco aan de kust zouden toejui chen. „Al is het alleen al om aan personeel te komen", zegt Ingrid van Liere, woordvoerster van de West-Zeeuws-Vlaamse strandpa viljoens en zelf eigenaar van pavil joen Caricole in Cadzand-Bad. „Al leen al bij mij werken 's zomers een stuk of tien jongeren die over dag werken, maar 's avonds op stap willen. Het is de vraag of die straks, zonder de Joy, nog wel hier willen werken." Ook Marleen Ver meulen, secretaris van de Recron Zeeuws-Vlaanderen, noemt het 'kwalijk dat er steeds minder ver tier is voor jongeren'.- „Laten we eerlijk zijn: in deze regio richten we ons vooral op rustzoekers en mensen met kinderen. Maar on der die kinderen zitten ook tie ners, en voor hen is maar heel wei nig te doen." Wethouder Jan Schaalje wijst erop dat dit ook geldt voor jongeren die hier wonen. „Er is al zo weinig voor de jeugd, het zou mooi zijn als iemand zich meldt." Veel be langstelling van ondernemers om een disco of andere uitgaansgele genheid te beginnen, is er echter niet, vertelt een gemeentewoord voerster. „Af en toe tonen onder nemers belangstelling, maar tot concrete plannen heeft dat nog niet geleid." Ook Recron-bestuur- der Vermeulen hoort niets over een eventuele opvolger voor Joy. „Zelfs in de wandelgangen wordt Joy: van drive-in via disco naar café camera op de rand van het zwembad had geposteerd om een zo mooi mo gelijk kiekje te kunnen maken. Hij liet het apparaat echter uitzijn han denglippen en een paar seconden la ter lag het op de bodem. De badmees ter, die het zag gebeuren, zei vervol gens hardop wat iedereen dacht: „Heb je wel mooie onderwaterfo to's!" Discotheek en café Joy aan het Duinhof in Cadzand-Bad zijn geves tigd in en bij het voormalige restau rant Zeebad. Daar begon Ralf Flemm in de jaren zeventig met 'drive-in Joy'. Dat ini tiatief groeide uit tot de komst van een discotheek achter het restau rant. De disco was aanvankelijk alleen 's zomers geopend. Een jaar of vijf tien geleden werd de exploitatie van de disco voor Flemm een fullti me job. Hij deed Joy ook in de weekeinden open. HULST - Bij werkzaamheden in de winkel van Buijsse Geschenken aan de Grote Bagij nestraat in Hulst werd gisterochtend een gasleiding lek geboord. Om te zor gen dat het ontsnapte gas naar bui ten kon, sloeg de betrokkene een winkelruit er uit. „Op zich een goe de actie", aldus brandweercom mandant Jan Rijk. „Want als gas zich ophoopt ontstaat er explosie gevaar." De brandweer sloot het gas af en ventileerde het gebouw. Bij beschikking van de Kantonrechtger te Mid delburg d.d. 29 november 2012 is Dhr. B.A. de Jong, geboren op 18-11 -1977, wonende te 4462 W Goes, Wilgenstraat 136, met ingang van 30 november 2012 onder curatele gesteld met benoeming van mr B. Kwakkenbos, kan- toorhoudende te 4481AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Die formule was al snel succesvol. Veel jongeren uit de regio ruilden met name Sluis in voor een weke lijks bezoek aan Cadzand-Bad. Korte tijd later transformeerde Flemm het restaurant tot een café met terras, waar ook een buiten bar kwam. Daarmee trok Joy zowel tieners (disco) als twintig-, dertig en veertigplussers (café). Joy sluit per 1 januari wegens de komst van appartementencomplex Duinhof aan de andere kant van de straat. Ralf Flemm verwacht teveel klachten over geluidsoverlast. BRESKENS - Op de plaats van de ge sloopte loodsen aan de ie Zand straat in Breskens komt in de loop van volgend jaar een tijdelijke par keerplaats. De gemeente Sluis liet daar onlangs vervallen schuren slo pen. Op het braakliggende terrein komen zeventien parkeervakken. De aanleg kost de gemeente 33.000 euro. De parking kan pas over ruim een half jaar worden aangelegd, omdat eerst vergunning procedures doorlopen moeten worden. De parkeerplaats komt er voor onbepaalde tijd, in afwach ting van verdere ontwikkeling van het terrein. Daar zijn nog geen con crete plannen voor. er niet over gesproken." Af en toe duiken geruchten op over plannen voor een disco op het strand. „Op zich zou dat best een mooie loca tie zijn", vindt Van Liere. „Maar volgens mij zijn er nogal wat prak tische problemen. Je zit met ver voer, parkeren en mogelijke ge luidsoverlast." Van Liere heeft geen signalen dat de huidige paviljoenhouders be hoefte hebben 's nachts open te gaan. „Het is moelijk te combine ren met je klandizie overdag. Er zijn wel paviljoens die regelmatig feesten houden, zoals Beach Hou se. Maar dat is wat anders dan de hele zomer en in de weekeinden een disco uitbaten." Discotheek The Limit in Mollekot, onder IJzendij ke, zou een alternatief kunnen zijn voor de huidige Joy-bezoekers. Grootste nadeel van die voorziening is dat The Li mit nogal afgelegen ligt. Mocht het pleidooi van eigenaar Rick Heijt voor de komst van een discobus naar The Limit gehoor krijgen bij de gemeente, dan zou dat pro bleem grotendeels zijn opgelost. „Niet iedereen wil ver weg om uit te gaan", zegt Heijt. „Zeker voor de jeugd uit de dorpen in de direc te omgeving zijn wij een prima al ternatief." The Limit wil zich in 2013 richten op een breed publiek, onder meer door het uitnodigen van bekende Nederlanders. Andere mogelijkheid voor jonge Zeeuws-Vlamingen blijven de clubs en disco's in Vlaanderen. Het uitgaansleven in Knokke, Brugge, Gent en Antwerpen trekt nogal wat Nederlanders. Meer spe cifieke gelegenheden als Club54 in Beernem, Kokorico in Zomergem (onder Eeklo), the Noxx in Ant werpen, the Oh! in Gistel (bij Oos tende) en Heat in Destelbergen (bij Gent) zijn ook populair. SLUISKIL - De open tafel in 't Meu lengat in Sluiskil heeft dinsdag bij de herstart zestien eters getrokken. Jacqueline de Witte, de nieuwe be heerster van het dorpshuis en ini tiatiefneemster van de open tafel, was 'dik tevreden' over het aantal bezoekers voor een eerste keer. In het verleden is dit ook wel gedaan, maar met eten uit een verzorgings huis. „We hebben alles vers ge kookt, minestronesoep en stamp pot wortel-knolselder. Net een beetje anders dan thuis." Jacqueli ne zet de open tafel zeker voort, el ke tweede dinsdag van de maand. De tweede open tafel is dus dins dag 8 januari, om 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58