Drie scholen gesloten wegens asbest 'Discobus Joy straks naar The Limit' Norovirus ook in De Vurssche Axel Verhuizing scholen Sas uitgesteld Twaalf kaarsjes op twaalf-twaalf-twaalf Moerschansschool Hulst, Oostvogel Lamswaarde en Sint Jozefschool Nieuw-Namen door Eugène Verstraeten HULST - Drie basisscholen in de ge meente Hulst zijn met onmiddellij ke ingang uit voorzorg gesloten omdat er asbestvezels zijn aange troffen. Het gaat om de Moer schansschool in Hulst, de Oostvo gel in Lamswaarde en de Sint Jozef school in Nieuw-Namen. De scholen zijn gesloten omdat een nader onderzoek noodzakelijk is. Dat begon gisteren al en ook vandaag gaat het door. Verwacht wordt dat de resultaten vrijdag be kend zijn. Tot die tijd kunnen de kinderen niet naar school. Als blijkt dat de verwijdering van het asbest lang duurt zou het wel eens tot begin volgend jaar kunen du ren voordat de scholen weer open kunnen.De asbestvezels zijn aange troffen in convectorputten van de centrale verwarming in de openba re ruimten, dus niet in de klasloka len. Om te bepalen of en in welke mate de vezels door de school zijn verspreid moeten er luchtmetin- gen worden gedaan. „Om da ton- derzoek zo snel mogelijk te kun nen laten uitvoeren hebben we be sloten om de scholen tijdelijk te sluiten", zegt burgemeester Jan-Frans Mulder. De ouders van de kinderen is gevraagd zelf op vang te regelen voor de komende dagen. Als dat niet lukt kunnen leerlingen van de Moerschans school terecht op de Nobelhorst- school, kinderen van de Oostvogel bij het Vogelnest in Hengstdijk en leerlingen van Sint Jozef bij Sint Bernardus in Clinge. Voor de kin deren uit Lamswaarde en Nieuw-Namen wordt vervoer gere geld. De asbest is aan het licht ge komen naar aanleiding van een landelijke asbestinventarisatie. Daaruit bleken in de gemeente Hulst zes scholen te zijn waar aan leiding was voor een vervolgonder zoek. Die onderzoeken zijn vorige week uitgevoerd. De resultaten werden gistefren bekend. Mulder: „De asbestvezels zijn afkomstig van wandbekleding in de convec- torput. Dus misschien zijn die pla ten vrij snel te verwijderen. Dan kunnen de kinderen misschien vol gende week toch nog op school kerst vieren." Diverse ouders reage ren nuchter op het nieuws. „Een goeie maatregel van de gemeente", aldus S. Colleman uit Nieuw-Na men. „Zelf heb ik jaren op die school gezeten, het zal wel meeval len. Ik ga kerstbomen met ze ko pen", aldus Petra Kindt uit Lams waarde, net twee weken zonder werk.,, Alsof het zo moest zijn." MOLLEKOT - De discobus moet, na het sluiten van disco Joy eind deze maand, naar disco The Limit in Mollekot, ten zuiden van IJzendij- ke, gaan rijden. Dat vindt Limit-ei- genaar Rick Heijt. Wekelijks rijdt vanuit verschillen de West-Zeeuws-Vlaamse kernen een bus van en naar disco en café Joy in Cadzand-Bad. Die zaak sluit I januari. Daarmee wordt The Li mit de enige discotheek in Zeeuws- Vlaanderen. „Het lijkt me dus lo gisch dat de gemeente de bus ge woon in stand houdt en richting onze disco laat rijden", verklaart Heijt. Hij verwacht dat veel jonge ren na het sluiten van Joy richting The Limit willen komen. „Maar ze geven zelf aan dat ze afhankelijk zijn van vervoer. De komst van de discobus is voor ons dan ook enorm belangrijk." Heijt heeft volgende week een ge sprek met wethouder Jan Schaalje. Die is niet direct positief over het idee. „Het kan alleen als de bus lek ker vol zit. Wij leggen als gemeen te immers een verschil bij. Nu is dat zo'n vijftienduizend euro per jaar. Als er bijna niemand in die bus zit, gaat ons dat het dubbele kosten. Dat wordt me te gortig." Schaalje is wel bereid met Heijt te overleggen over een proefperiode. pagina 22: opvolger laat op zich wachten AXEL - Enkele tientallen bewoners van woonzorgcentrum De Vurs- sche in Axel zijn sinds eind vorige week waarschijnlijk ziek geworden door het zeer besmettelijke norovi- rus. „Het is niet zeker of het inder daad om het virus gaat, maar we gaan er gewoon van uit", zegt Peter Couwenberg van zorgorgani satie SVRZ. „We hebben meteen maatregelen genomen om verdere verspreiding tegen te gaan en we houden de zieke mensen extra goed in de gaten." Het norovirus gaat gepaard met braken en diar ree. Ook op andere locaties van SVRZ, de Molenhof in Zaamslag en Ter Schorre in Terneuzen, heb ben bewoners last van buikklach ten. Ook daar is het niet zeker of het om het norovirus gaat. Uit voorzorg zijn de kerstmarkten in De Vurssche en Ter Schorre af gelast en ook het oliebollenfestijn. Couwenberg hoopt dat eind deze week de situatie weer normaal is. SAS VAN GENT - De verhuizing van de twee basisscholen in Sas van Gent naar het nieuwe multifunc tioneel centrum De Statie is op nieuw uitgesteld. De besturen van beide scholen, Prins Frederik Hen drik en De Sasse Vaart, hebben dit besloten. Het is al de derde keer dat de verhuizing moet worden verschoven. De lokalen zijn klaar; dat is het punt niet. Er kan na de kerstvakan tie les gegeven worden. De aanslui tingen voor de digitale schoolbor den zijn echter niet op tijd klaar. Bovendien moeten er in en rond De Statie ook na de kerstvakantie nog bouwwerkzaamheden plaats vinden. De veiligheid van de leer lingen kan daarom niet worden ge garandeerd, aldus de schoolbestu ren. „Dat is de zwaarst wegende re den om nog niet te verhuizen", al dus Gerard Langeraert, bestuurs voorzitter van scholengroep Leer- Tij. Langeraert spreekt 'van een vrij unieke situatie'. Zoveel vertraging heeft hij niet eerder meegemaakt. De scholen zouden eerst na de zo mervakantie overgaan, vervolgens in de herfstvakantie en - tot voor kort - vlak voor de kerstvakantie. Opdrachtgever Woongoed Zeeuws- Vlaanderen heeft inmiddels claims neergelegd bij de hoofdaannemer, omdat de werkzaamheden maan den uitlopen. verjaardag. Zo'n speciale dag moet natuurlijk ook op een speciale manier worden gevierd. Vandaag trakteert Brigitte haar klasgenoten van groep 8. Brigitte vindt het zelf ook een bijzondere dag. „Niet iedereen is op zo'n speciale datum jarig en het valt ook veel mensen op. Al heel veel vrien den en familieleden hadden het er over tegen mij." foto Peter Nicolai BRESKENS - Brigitte van de Velde uit Breskens be leeft vandaag een wel heel bijzondere geboorte dag. De leerlinge van de openbare basisschool in het vissersdorp viert op 12-12-12 haar twaalfde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57