SJUüu 241 zeeland 'Zorg dat mensen het jou gunnen' Ondernemer gelooft in verkoop grotere kavels aan fraaie kreek Duizenden documenten op site Thools archief yj intratuin Vuurwerkshow aan kanaalkade bij Praxis Goes Nu ook norovirus aangetroffen in zorgcentrum De Vurssche in Axel woensdag 12 december 2012 door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Mensen willen wel wonen aan de fraaie Valkreek aan de rand van Colijnsplaat als de bouwkavels maar ruim zijn, ge looft oud- wegenbouwer en Aan nemer M. Rijnberg. Daar schort het aan bij nieuwbouwplan De Valkreek, stelt Rijnberg. Hij wil naast De Valle op de grond van zijn dochter aan de Ringweg tien huizen bouwen; vijf in een rij en drie vrijstaande huizen en twee twee-onder-een-kapwoningen aan de kreek. Op kavels van vier- a vijf honderd vierkante meter. „Op zo'n mooi plekje zijn die kleine perceeltjes van de Valkreek verre van ideaal", stelt Rijnberg. Eerder bouwde hij de Hamerstedestraat in Kats. Het bouwplan komt voort uit de ontsluitingsweg die over zijn grond moest komen van de Ringweg naar de nieuwbouwwijk van 27 woningen die Stam en De Koning Zwijndrecht ontwikkelt langs de Valkreek, in de richting van de Havelaarstraat. In het bouw plan van Rijnberg krijgt de weg een mooier verloop en maakt hij het doorsneden kavel van nut. Zijn bouwplan kan wellicht de wijk Valkreek een zetje geven, denkt Rijnberg. Voorlopig trekken de vrijstaande woningen, 2-on- der-i-kappers, rijtjeswoningen en seniorenwoningen niet genoeg ko pers om te gaan bouwen; sympto matisch voor de vastzittende wo ningmarkt. Een uitbreidingsplan van de dorpskom tot aan de Mo lenweg is na lang dralen uitgesteld tot na 2020. Ook een aantal kleine bouwprojecten elders op Noord-Beveland is voor onbepaal de tijd op de plank gelegd, met na me in Kamperland. Het voormali ge Ciooo-terrein aan de Veerweg in Kamperland (starterswonin- gen); de Peppeldreef (grotere ge zinshuizen); de plek van het oude Casembroothuis (seniorenwonin gen), alles blijft voorlopig leeg. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen lan ceert morgen een nieuwe website van het gemeentelijk archief. Op www.archieftholen.nl staan dui zenden documenten die de afgelo pen jaren zijn gedigitaliseerd. De medewerkers van het gemeen tearchief hebben dat samen met een aantal vrijwilligers gedaan. Het gaat om onder meer 40.000 fo to's van gebouwen, straten en per sonen, ruim 600.000 namen van personen en alle doop-, trouw-, be graaf- en lidmaatschapsregisters tot en met 1811. Verder zijn alle be volkingsregisters van 1811 tot en met 1940 op de website te vinden, alsmede de namen in de weeska merakten en transportakten: De komende jaren zal de website nog worden aangevuld met scans van de originele weeskamerregis ters en transportregisters. Weeska mers hadden als doel het toezien op de financiële belangen van we zen. In transportregisters werd de overdracht van onroerend goed be schreven. Ook de rest van de foto collectie zal de komende jaren wor den ingescand. Burgemeester Nuis zal de website morgen om 16.00 uur lanceren. door Rob Paardekam COES - Handelstunter geeft vrijdag 14 december een vuurwerkshow aan de AJoachimikade en Houtka de in Goes. Aan de kanaalkade bij het Praxis-parkeerterrein geeft een py- rotechnisch bedrijf een voorproef van de komende oud- en nieuw jaarsviering. De show begint om 20.00 uur. Er wordt een aantal prijzen ver loot onder de bezoekers, er is een oliebollekraam en er wordt glüh wein en warme chocolademelk ge schonken. De vuurwerkhandel is ingetrokken bij Tegelhandel Wee- zepoel aan de Westhavendijk. Spar-uitbater Arjan van Ommen zou er verstan dig aan doen om zijn ge vecht tegen de komst van twee grote super markten in Tholen en Sint-Anna- land te stoppen. Dat stellen de ex ploitanten van deze twee toekom stige winkels. „Van Ommen moet uitgaan van zijn eigen kracht", zegt Jurgen Stroot van de C1000 in Tholen. „Met dit gedrag gooit hij enkel zijn eigen glazen in." De twee bestaande Ciooo-super- markten in Tholen en Sint-Anna- land krijgen binnen afzienbare tijd nieuwe winkelpanden. Die in Tho len verhuist naar de nieuwe wijk Vestetuin, terwijl in Sint-Anna- land een nieuw winkelpand zal verrijzen aan het Havenplein. Om dat C1000 als merk verdwijnt, wor den de supermarkten in de toe komst respectievelijk een Albert Heijn en een Jumbo. Ze worden een stuk groter dan de bestaande winkels. Arjan van Ommen - uitbater van de Spar-supermarkten in Sint- Maartensdijk en Oud-Vossemeer - komt daartegen in het geweer. Vol gens hem worden de winkels in de kleine kernen kapot gemaakt als de plannen voor de nieuwe gro te supermarkten doorgaan. Hij pro beerde de komst van de nieuwe su permarkt in Tholen tegen te hou den bij de Raad van State, zonder succes. Onlangs luidde hij weer de noodklok bij de politieke partijen in de gemeente. Jurgen Stroot van de C1000 in Tho len, die straks ook de nieuwe su permarkt in Vestetuin gaat uitba ten, zegt zich een beetje te storen aan het gedrag van Van Ommen. „In het begin héb ik nog wel eens met hem over de plannen gepraat. Toen vond hij het allemaal best. Maar ineens veranderde hij van mening en nu blijft hij maar door gaan met protesteren. Volgens mij kan hij zijn energie veel beter ste ken in het bedenken van een goe de formule voor zijn eigen win kels." Stroot zegt dat Van Ommen veel meer van zijn eigen kracht zou moeten uitgaan. „Nu zegt hij in fei te dat het de schuld is van de con currentie dat het straks slecht zal gaan met hem, maar hij zou ook andersom kunnen redeneren: wat kan ik, dat die grote winkels niet kunnen? Service en persoonlijke aandacht zijn de kracht van super markten in kleine kernen." Daar is Bert Slingerland van de C1000 in Sint-Annaland (straks Jumbo) het mee eens. „Als Van Ommen zich onderscheidt met maximale dienstverlening, hebben zijn supermarkten ook in de toe- AXEL - Enkele tientallen bewoners van woonzorgcentrum De Vurs sche in Axel zijn sinds eind vorige week waarschijnlijk ziek geworden door het zeer besmettelijke norovi rus. „Het is niet zeker of het inder daad om het virus gaat, maar we gaan er gewoon van uit", zegt Peter Couwenberg van zorgorgani satie SVRZ. „We hebben meteen maatregelen genomen om verdere verspreiding tegen te gaan en we houden de zieke mensen extra goed in de gaten." Het norovirus gaat gepaard met braken en diar ree. Ook op andere locaties van SVRZ, de Molenhof in Zaamslag en Ter Schorre in Terneuzen, heb ben bewoners last van buikklach ten. Ook daar is het niet zeker of het om het norovirus gaat. Uit voorzorg zijn de kerstmarkten in De Vurssche en Ter Schorre af gelast en ook het oliebollenfestijn. Couwenberg hoopt dat eind deze week de situatie weer normaal is. Kerststuk Diverse kleuren. ^99 11 geeft aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Intratuin Kerstster Hoogte 20 cm, halfschaduw, potmaat 9 cm. Perstuk 1." Amaryllis Rood of wit. Per stuk 2.49 Nü 3 stuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52