50.000 euro opruiming zeeland23 Verschillen en overeenkomsten tussen drie dorpen Joris Meijaard vandE Aannemersbedrijf kinderen gratis www.pzc.nl r naar het circus geen hoofddoel meer' De winnaar van het duurzaamste dorpsplan 'Duurzaam Diekendamme' krijgt vijftigduizend euro. Het Zeeuws Klimaatfonds reikt een waarderings- prijs uit voor het beste plan om het dorp klimaatneutraal te maken. Joris Meijaard maakt deel uit van het dorpsteam van Baarland. Dit team krijgt met de teams van Ovezande en Nisse nog één kans hun plannen voor een duurzaam en klimaat neutraal dorp te presente ren aan de jury en de dorpsgenoten. TEEpE SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl GOES Rondetafelaars geven nestkasten aan uilen De werkgroepen voor de kerk- en steenuilen van Stichting Land schapsbeheer Zeeland krijgen de werkinzet en materialen voor de bouw van vijftig nieuwe nestkas ten van serviceclub Round Table 39 Schouwen-Duiveland. De werk groepen verzorgen en controleren nestplaatsen voor deze uilensoor ten in heel Zeeland. Zaterdag 15 de cember gaan de rondetafelaars met de werkgroep aan het timmeren. Wie belangstelling heeft voor deel name aan de werkgroep kan schij ven aan mfo@natuurbelevenis.nl. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113 - 21 66 77 Franca van den Akker (Ovezande) en Joris Meijaard (Baarland) strijden met Nisse om de hoofdprijs van Duurzaam Diekendamme. foto Willem Mieras door Frank van Cooten De plannen van genomi neerde dorpen worden volgens Levien de Puttter van de werkgroep Duurzaam Die kendamme gekenmerkt door een verrassend hoge kwaliteit. De ideeën zijn tevens zeer verschil lend. Van een dorpstuin, de oprichting van een volleybalclub en digitale communicatie tot een natuur- zwembad, een eigen dorpsmunt en diverse culturele activiteiten. „Dat zijn uitgewerkte voorstellen die in de drie dorpsplannen staan. Ik zeg niet in welk dorpsplan welk idee staat. Anders zou ik wellicht een voorkeur uitspreken en dat wil ik niet", zegt De Putter. „Behal ve de verschillen komt in alle drie dorpsplannen wel het milieuterug. Zoals bijvoorbeeld het verwerken van afvalwater en de oprichting van een energiecoöperatie." Tijdens de feestelijke bijeenkomst in 'de Buffer' vanavond vanaf 19.00 uur op het terrein van de Sto omtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekenskerke krijgen de drie teams van Baarland, Nisse en Ove zande nog één kans om hun plan nen voor een duurzaam en kli maatneutraal dorp te presenteren aan de jury, dorpsgenoten en geno digden. Volgens de jury geven de drie plan nen aan waartoe een dorp in staat is, wanneer een team van vrijwilli gers, in samenspraak met de dorps raad en bewoners, zich sterk maakt voor de leefbaarheid en de toekomst van hun dorp. Figurant maakt grote polikliniek mogelijk Stichting De Figurant uit Goes heeft ervoor gezorgd dat een poli kliniek in het Oegandese Soroti kon worden uitgebreid met een tweede verdieping. De Figurant bracht ook al de middelen bijeen voor de het eerste deel van de kli niek. In Soroti leidt Els van Teijlin- gen een tehuis voor aidswezen, dat ook regelmatig ondersteuning krijgt van De Figurant. Het geld voor de verdieping is bijeenge bracht door de Zeeuwse Kerken, bedrijven, particulieren en uit ei gen middelen van de stichting. woensdag 12 december 2012 chronisch zieke Kijk».™-ha laatste nieuws ook op: 'Coffeeshop beginnen is goes - Het kerstcircus dat van 21 december tot en met zes januari in Goes bij de Zeelandhallen staat, heeft 250 kaartjes beschikbaar ge steld voor chronisch zieke kinde ren die behandeld worden bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Alle kinderen met diabetes heb ben inmiddels via het ADRZ een uitnodiging gekregen. De afdeling kindergeneeskunde verdeelt de rest van de kaarten onder de ande re chronisch zieke kinderen. Per ge zin worden maximaal vier kaartjes voor het circus beschikbaar ge steld. De circustent is verwarmd. Er kunnen 1500 mensen in. terneuzen - Dimitri Breeuwer van de landelijke stichting WeSmo- ke toog gisteren vanuit zijn woon plaats Terneuzen naar Den Haag om bij de Tweede Kamer 45.435 handtekeningen aan te bieden te gen repressief cannabisbeleid. Maar wat is Breeuwers échte doel? Het belang van de Nederlandse cannabisroker of het vervullen van zijn wens om zelf een coffeeshop te beginnen? Breeuwer en zijn compagnon Will van Looy proberen in Zeeland na melijk al jaren een coffeeshop van de grond te krijgen. Nu willen ze de gemeente Terneuzen overtui gen van de noodzaak van een 'can- natheek', een non-commerciële coffeeshop. Het is dus niet zo heel vreemd om te stellen dat Breeuwer gisteren in Den Haag niet alleen het belang van in elk geval 45.435 sympathi santen behartigde, maar ook dat van zichzelf De Temeuzenaar beseft dat ook. „Maar ik sta er niet meer hetzelfde in als acht jaar geleden", vertelt hij. „Ik snap dat er mensen zijn die denken dat wij uiteindelijk al leen maar geld willen verdienen met softdrugs. Oké, het zou leuk zijn als het ooit nog lukt om zelf een coffeeshop te beginnen, maar het is geen hoofddoel meer." ima Alle dagen mj BT| voorstellingen gfrfl Ipsa om 14u. en 17.30u. gfétniëre Jcen voorstellingen op 24 december en 1 januari •«I» öe gamiafe&^c-iteèiandBaUén' voor into nr.: 0644042311 www.Kersfdrcusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51