Rutte-ll kost Goes 2,8 miljoen Ondernemer gedupeerd bij inbraak Mooi ingepakt BEVELANDEN/THOLEN almanak Foto WOENSDAG 12 december 2012 21 door Luc Oggel GOES - Goes krijgt vanaf 2017 2,8 miljoen euro per jaar minder van het Rijk als gevolg van de bezuini gingen die het kabinet aan ge meenten wil opleggen. Dat blijkt uit een berekening die de gemeen- I te voor zichzelf heeft gemaakt. „Daar zijn we nogal van geschrok ken", zegt wethouder Loes Meeu- wisse (WD, financiën). Het kabi net Rutte-II wil de gemeenten in totaal voor een miljard euro kor ten. Hoewel er nog moet worden onderhandeld tussen het Rijk en de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG), vreest Meeuwis- se dat 'dit doorgaat'. „Wij beschou wen deze cijfers als een gegeven, maar we weten nog niet hoe we er mee moeten omgaan. Dat zal pas volgend jaar bij de perspectiefbrief (het doorkijkje naar de begroting, red.) zijn." Wel duidelijk is volgens Meeuwis- se dat er 'drastische middelen' no dig zullen zijn. „Het zal niet sim pel worden, want dit kun je niet zomaar uit je begroting halen." Goes gaat de korting op het ge meentefonds vanaf 2014 al merken (-390.000 euro). Die loopt daarna fors op: 1,9 miljoen in 2015, 2,4 mil joen in 2016 tot structureel 2,8 mil joen vanaf 2017. Overigens is de korting op de huishoudelijke hulp bij overheveling naar de gemeen ten dan nog niet eens meegere kend. De Raad voor het openbaar be stuur (Rob) en de Raad voor de fi nanciële verhoudingen (Rfv) heb ben dinsdag in een brief aan de mi nister van Binnenlandse Zaken al forse kritiek geuit op de voorgeno men bezuinigingen. Volgens de ad viesraden leiden die tot 'structure le ontwrichting'. De Rob en Rfv maken in hun gezamenlijk advies bezwaar tegen een aantal voorge nomen maatregelen die gemeen ten hard gaan treffen, zoals het af schaffen van het btw-compensatie- fonds ('innerlijk inconsistent'), het weghalen van geld voor onderwijs huisvesting ('principieel onjuist') en het inboeken van besparingen door gemeentelijke schaalvergro ting. 'Dat is onvoldoende onder bouwd en in strijd met de beginse len van behoorlijke bestuurlijke verhoudingen', aldus de twee ad viesraden. 'Diekendamme kent alleen winnaars' 22 en 23 van voorgenomen bezuiniging door kabinet GOES - Misschien is het aardig om je bij het in ontvangst nemen van een kerstpakket eens af te vragen: 'Wie heeft dat zo netjes ingepakt?' Een hele grote kans dat het antwoord luidt: mensen van de Betho. Want die zijn daar meesters in. Momenteel pakt een deel van de Bethowerknemers kerstpakketten in voor het Goese bedrijf Trendz, gespecialiseerd in ge schenken. In de paketten die Trendz laat sa menstellen gaan veel luxeproducten met een Zeeuws tintje. De Bethowerknemers, die in een loods naast de tijdelijke huisvesting aan de Scottweg in Goes werken, doen heel graag kerstpakketten omdat het werk afwisselend is en het resultaat bijzonder feestelijk. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel NIEUWDORP - René Wisse uit 's-Heerenhoek baalt als een stek ker en dat is zacht uitgedrukt. In de nacht van zaterdag op zondag is een opslagcontainer op een terrein aan de Sluisweg in Nieuwdorp opengebroken en daar zijn voor ve le duizenden euro's aari gereed schappen van Wisse gestolen. „Ik kan nu mijn werk niet meer doen, want ik heb geen spullen meer", zegt de aangedane ondernemer. Wisse is als zelfstandige actief in het sloop-, snij-, las- en construc tiewerk en had al het daarbij beno digde materiaal (onder meer kleef- boormachines en slijptollen) in de loods liggen. „Alles wat ik in vie renhalf jaar heb opgebouwd, is weg." Tot overmaat van ramp waren de spullen niet verzekerd, want de verzekering eiste dat er een hek rond de loods zou wor den geplaatst „Dat zou in februari worden geleverd", zegt Wisse. Hij looft duizend euro uit voor de gou den tip die leidt naar het terugvin den van zijn spullen. Mensen die iets denken te weten, kunnen bel len naar 06-13546993 of met de po litie via 0900-8844. Bij dat Vlissingse zwembad moest af gelopen weekeinde weer een nieuwe lichting waterratjes op voor het A-di- ploma. Ondanks het zeer vroege tijd stip zat het bad vol met ouders en opa's en oma's die, gewapend metfo to- en filmapparatuur, de mijlpaal van hun kind of kleinkind graag wil den meemaken. Zo ook die ene opa, die zich met zijn camera op de rand van het zwembad had geposteerd om een zo mooi mo gelijk kiekje te kunnen maken. Hij liet het apparaat echter uit zijn han den glippen en een paar seconden la ter lag het op de bodem. De badmees ter, die het zag gebeuren, zei vervol gens hardop wat iedereen dacht: „Heb je wel mooie onderwaterfo to's!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49