Anne wordt 12 op 12-12-2012 zeelandI 23 Laatste kans Nieuwe Kerk is na ingrijpende restauratie bijna uit de steigers Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Zieke kinderen gratis naar circus woensdag 12 december 2012 Vandaag 12-12-12 is de laatste mogelijkheid van deze eeuw om op een triple double digit in het huwelijk te treden. Op Schouwen-Duiveland doen vijf paren dat vandaag. Dat zijn er vier meer dan op een 'normale' woensdag. Anne Ravia uit Zierikzee glim lacht en is het volledig eens met de constatering: Een mooiere combinatie is niet denkbaar: twaalf jaar worden op 12 decem ber 2012. Zij is ervan overtuigd dat ze vandaag een fijne verjaar dag gaat beleven. door Ali Pankow Haar geboortejaar 2000 vond ze zelf eigenlijk nooit zo bijzonder. An ne kan zich nauwelijks voorstellen dat de mensen destijds vele jaren naar die eeuwwisseling hebben toegeleefd. Die datum van 12-12-T2 houdt haar veel meer be zig. Vooral omdat ze zelf ook nog eens 12 jaar oud wordt Misschien is dat nog wel leuker dan trouwen op deze dag, wat overigens behoor lijk wat paartjes doen vandaag. „Ik ben een Boogschutter volgens de sterrenkunde, maar die voor spellingen lees ik eigenlijk nooit. Daar geloof ik niet in", zegt Anne. Zij zit in groep 8 van katholieke ba sisschool Willibrordus in Zierik zee. Het is een klas met 26 leerlin gen, onder wie Iris, Elke en Liza, haar beste vriendinnen. „Ik ga in de klas cupcakes trakte ren, cupcakes met een Smiley er op", geeft Anne alvast prijs. Zij laat ook weten dat er nog meer zoets aan te pas komt deze dag. Van- Anne Ravia viert vandaag op 12 de cember 2012 haar 12e verjaardag. Mooier kan de combinatie niet wor den. Dat alleen al maakt deze dag bijzonder. foto Ronald den Dekker avond gaat ze namelijk taarten bak ken en versieren met haar vrien dinnen. „Het echte feestje voor mijn verjaardag met muziek en een dj houden we vrijdagavond in de werkplaats van mijn vader." De ouders van Anne zijn enkele ja ren geleden gescheiden. Op basis van de regeling binnen gecoördi neerd ouderschap woont Anne de ene week bij haar moeder en de andere week bij haar vader. „Dat gaat best goed. Ze zijn vrijdag ook alletwee bij mijn feestje hoor." Veel leuker nog dan de combinatie van datum en leeftijd vindt Anne het cadeau dat zij vandaag krijgt: een eigen mobiele telefoon, een Samsung Ace. Ze had de afgelopen maanden al een mobieltje, maar dat was een ouwetje van haar moe der. Zo'n gloednieuwe smart- phone echt van haarzelf is toch wel wat anders. Voor Anne begint vandaag dus weer een nieuw levensjaar. Een be langrijk jaar alleen al door de over stap van basisschool naar middel bare school. Zij gaat naar Pontes Pieter Zeeman. Ze hoopt dat de Ci- totoets over enkele maanden de eerdere indicatie van brugklas ha vo zal bekrachtigen. Anne heeft nog geen idee over wat zij later worden wil. Geen profvoetballer in elk geval, al speelt ze met veel plezier in het meidenteam Dl van MZC in Zierikzee. De afgelopen weken was ze overigens even ge blesseerd. Een wat ongelukkig ver lopen klauterpartij op de brulboei op het Kraanplein resulteerde in verwonding aan been en voet. An ne kijkt verder graag naar GTST op televisie en houdt van 'gewoon kletsen' met haar vriendinnen. ZIERIKZEE - Het gaat hard met de restauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De entree aan de Kerk pleinzijde was al eerder ontdaan van steigers en nu verdwijnen in rap tempo ook de andere steigers aan de buitenzijde. Alleen aan de kant van de Dikke Toren houden de steigers nog even stand. De res tauratie wordt naar verwachting in februari 2013 afgerond, maar daarmee is het werk nog niet ge daan. Het is de bedoeling dat de oude vloer eruit gaat waarna vloer verwarming wordt geïnstalleerd en een nieuwe vloer gelegd. De ge combineerde licht- en verwar mingsarmaturen verdwijnen en ten behoeve van een betere kli maatbeheersing komt er een soort tochtsluis tussen toegangshal aan de Kerkpleinzijde en de eigenlijke kerkruimte. Er komt ook een ver rijdbaar podium in de kerk. HAAMSTEDE Kinderkerst Gala in jeugdcentrum Big-S In jongerencentrum Big S in Haam stede wordt vrijdag 21 december een kinderkerstgala gehouden. De kinderen worden om 19.00 uur in gala-kleding verwacht bij Big S. En tree is 2 euro en daar krijgen de kin deren een geheel verzorgde avond voor. Zaterdag 12 januari 2013 ko men de dialectrockers van Surren der naar het Haamsteedse jongeren centrum voor een concert. Aan vang 20 uur. ZIERIKZEE Koffieochtend in kantine MZC'11 De diabetesvereniging Nederland houdt woensdag 19 december een koffieochtend in de kantine van MZC'11 aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Mevrouw Arkes - apothe ker te Zierikzee - geeft voorlichting over medicijngebruik in relatie met diabetes. Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Iedereen is welkom. De koffie ochtend begint om 09.30 uur. BROUWERSHAVEN Zanguur in Grote- of Sint Nicolaaskerk In de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt maandag 24 december een kerstzanguur gehou den. De kerst wordt dan traditiege trouw verlichting met kaarsen. Het koor Jubilate Deo zingt onder lei ding van dirigente Joke den Boer-Dalebout kerstliederen. Ma rien Stouten bespeelt het monu mentale orgel. Het kerstzanguur be gint om 19.00 uur. BROUWERSHAVEN Brouwse Vrouwen van Nu vieren kerst De afdeling Brouwershaven van de Vrouwen van Nu houdt woensdag 19 december de jaarlijkse kersta vond. Matty Hage leest een kerst verhaal voor en enkele muzikanten van Nut en Uitspanning uit Zonne- maire spelen bekende kerstliede ren. Na afloop van de kerstavond ontvangen alle aanwezigen een pre sentje. De kerstavond wordt gehou den in het Tonnenmagazijn. Aan vang 20 uur. ZIERIKZEE Kerstmarkt in en rond Willibrorduskerk De Willibrorduskerk in Zierikzee staat zaterdag 15 december geheel in het teken van een kerstmarkt. Te koop aangeboden worden onder meer kerststukken, kerststallen, re ligieuze artikelen en nog veel meer. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Er wordt soep geser veerd en men kan er ook terecht voor glühwein. De kerstmarkt be gint om 09.30 uur. BRUINISSE Theo van Teijlingen op adventzondag Theo van Teijlingen is de voorgan ger zondag 16 december tijdens een speciale kerkdienst in de gere formeerde kerk aan de Noorddijk in Bruinisse. Bernard van Noord- wijk bespeelt het orgel op deze der de adventzondag. Er is een kinder- nevendienst voor kinderen tot twaalf jaar en er wordt gecollec teerd voor Stichting De Figurant De dienst begint om 10.00 uur. Bij NADER O]HHi In het artikel in de krant van dins dag over de kerstviering van de af deling Duiveland van Vrouwen van Nu is een storende fout geslo pen. De kerstviering is niet zoals abusievelijk vermeld op 18 decem ber, maar op woensdag 19 decem ber. De viering wordt gehouden in dorpshuis Oosterhof. F. van der Heijde trakteert de dames op Zeeuwse kerstvertellingen. De kerstviering in Oosterhof begint om 19.30 uur. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113 - 21 66 77 GOES - Het kerstcircus dat van 21 december tot en met zes januari in Goes bij de Zeelandhallen staat, heeft 250 kaartjes beschikbaar ge steld voor chronisch zieke kinde ren die behandeld worden bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Alle kinderen met diabe tes hebben inmiddels via het ADRZ een uitnodiging gekregen. De afdeling kindergeneeskunde verdeelt de rest van de kaarten on der dé andere chronisch zieke kin deren. Per gezin worden maximaal vier kaartjes voor het circus be schikbaar gesteld. Alleen aan de kant van de kerk bij de Dikke Toren houden de s stand. foto Dirk-J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43