Zorgen CDA over Gat van Nieuwerkerk r^- Gemeentegeld voor info distributiesysteem 22 Glazen Studio op Midwinterfestival De Figurant maakt grote polikliniek mogelijk Bijzondere datum iï Thoolse foto's digitaal op site gemeente woensdag 12 december 2012 Fractie wil duidelijkheid over afspraken door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse CDA-fractie maakt zich zor gen om de mogelijke invulling van het Gat van Nieuwerkerk. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van de fractie aan het college van B en W van Schouwen-Duiveland. Het 'Gat van Nieuwerkerk' is een al meer dan 30 jaar braakliggend terrein aan de Stolpweg bij Nieu werkerk. Ooit waren er plannen voor een motel, maar men is nooit verder gekomen dan de fundering. Daarna zijn er nog allerlei ideeën over invulling van het gat geko men, maar tot dusverre heeft nog geen enkele plan de uitvoeringsfa se gehaald. In de detailhandelhandelsstruc- tuurvisie Schouwen-Duiveland meldt het college dat de twee loka le supermarkten (C1000 en Aldi) zich samen in het gat mógen vesti gen. Daar wordt aan toegevoegd dat men zich realiseert dat als C1000 en Aldi bij elkaar in 'het Gat' gaan zitten dat ten koste kan gaan van de supermarkten in Oos- HULST - Tijdens het Midwinterfesti val op vrijdag 14 december in Hulst installeert Omroep Hulst TV een Glazen Studio in het leeg staande winkelpand 's Gravenhof. Dat gebeurt in samenwerking met het Rode Kruis Afdeling Hulst. De glazen Studio komt op de hoek van de Steenstraat met de Van Waesberghestraat. Bezoekers van het midwinterfestival kunnen hier GOES - Stichting De Figurant uit Goes heeft ervoor gezorgd dat een polikliniek in het Oegandese Soro- ti kon worden uitgebreid met een tweede verdieping. De Figurant bracht ook al de middelen bijeen voor de het eerste deel van de kli niek. In Soroti leidt Els van Teijlin- gen een tehuis voor aidswezen, Het geld is bijeengebracht door de Zeeuwse Kerken, bedrijven, parti culieren en uit eigen middelen van de stichting. www.pzc.nl Bij beschikking van de Kantonrechtger te Mid delburg d.d. 29 november 2012 is Dhr. B.A. de Jong. geboren op 18-11 -1977, wonende te 4462 W Goes, Wilgenstraat 136, met ingang van 30 november 2012 onder curatele gesteld met benoeming van mr B. Kwakkenbos, kan- toorhoudendete4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. ATTRACTIES Zeeuwse Dagattracties werken sa men. Video op www.pzc.nl (op de foto voorzitter Ad Kemeling) KIEK NOE! Schouwen-Duivelandse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op www.pzc.nl/kieknoe TIP? schouwen-duiveland@pzc.nl WMd Veel mensen hechten waarde aan een bijzondere 1 datum, 12-12-2012 geldt als zo'n dag. Een mooie datum om jarig te zijn of om te trouwen. b •'qj Leuke data in het komend jaar zijn bijvoorbeeld: 1-3-13 en 11-12-13. terland en Bruinisse. Het college stelt dat er in het verleden afspra ken zijn gemaakt waar de gemeen te zich nu aan dient te houden. Het CDA wil weten wat dat dan precies voor afspraken zijn en in welke contractvorm die afspraken zijn vastgelegd. Ook willen de christen-democra ten weten op basis van welke gege vens of onderzoeken het college negatieve gevolgen verwacht en hoe reëel die risico's worden inge schat. Verder wil het CDA duide lijkheid over mogelijke gevolgen van clustering van C1000 en Aldi in het gat van Nieuwerkerk voor de uitvoering van het Centrum plan voor Bruinisse. Het CDA vreest dat als het Gat gevuld wordt door C1000 en Aldi de geplande verplaatsing van de supermarkt in Bruinisse niet doorgaat. Het CDA maakt zich tevens zor gen over de leefbaarheid in Ooster- land als de levensvatbaarheid van de lokale Spar-supermarkt wordt aangetast als gevolgd van de ont wikkelingen in Nieuwerkerk. Het college moet zich nog buigen over de vragen van het CDA. voor vier euro hun kerst- of nieuw jaarswens inspreken voor de came ra. De boodschappen worden dan respectievelijk rond kerst en nieuwjaar uitgezonden op Om roep Hulst TV. De opbrengst komt ten goede aan de 3FM Serious Re quest Actie. Het Glazen Huis staat dit jaar van 18 tot en met 24 de cember op de Oude Markt in En schede. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland betaalt ruim 40.000 euro aan stichting Promo tie Zeeland Delta voor het project Zeeuws Informatie Distributie Sys teem, (ZIDS). De gemeente doet dat omdat zij een grote meerwaarde in het sys teem ziet voor het beter invullen door recreatieondernemers van hun gastheerschap. ZIDS speelt in op de behoeften van de bezoeker van Schouwen-Duiveland. Die wil namelijk 24 uur per dag over actue le informatie beschikken op het moment dat het hem of haar uit komt. Naast internet, sociale me dia en app's vervult het ZIDS pro ject hier een goede rol in. Daar naast past het project bij de ambi ties die de gemeente Schou wen-Duiveland verwoord heeft in beleidsplan Tij van de Toekomst en het actieprogramma van de ge meente 'Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme'. Het ZIDS draagt hier aan bij, want in princi pe is iedere ondernemer met dit informatiesysteem in staat zelf over actuele VW-informatie te be schikken en deze te verstrekken. Overigens heeft de gemeente aan de PZD wel een aantal voorwaar den meegegeven. Zij vindt het on der andere belangrijk dat er bij de ontwikkeling van het systeem reke ning wordt gehouden met de wen sen van lokale ondernemers. Ook moet het systeem gemakke lijk aangepast kunnen worden aan de nieuwste technologieën en aan sluiten bij andere digitaliserings projecten, zoals de Schouwen-Dui- velandpas. Promotie Zeeland Del ta verwacht het ZIDS in mei 2013 te kunnen introduceren. THOLEN - De gemeente Tholen lan ceert morgen een nieuwe website van het gemeentelijk archief. Op www.archieftholen.nl staan dui zenden documenten die de afgelo pen jaren zijn gedigitaliseerd. De medewerkers van het gemeen tearchief hebben dat samen met een aantal vrijwilligers gedaan. Het gaat om onder meer 40.000 fo to's van gebouwen, straten en per sonen, ruim 600.000 namen van personen en alle doop-, trouw-, be graaf- en lidmaatschapsregisters tot en met 1811. Verder zijn alle be volkingsregisters van 1811 tot en met 1940 op de website te vinden, alsmede de namen in de weeska merakten en transportakten. Ook de rest van de fotocollectie zal de komende jaren worden ingescand. Schouwen-Duivelandse archieffo to's zijn al langer te bekijken op de website van de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42