Zeeuwse dagattracties verenigd Ondernemer gedupeerd bij inbraak Mijlpaal voor Tafelen in de Buurt SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Foto ai_ WOENSDAG 12 december 2012 21 Club van 32 bedrijven wil kortingpas voor inwoners Zeeland door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Van Zeeuws- Vlaanderen tot Schouwen-Duive- land werken 32 dagattractiebedrij- ven samen in een stichting. Promo tie, opleidingen en contacten met de verblijfsrecreatie doen ze voortaan samen. Eén van de doe len is de uitgave van een korting pas voor Zeeuwen. „We zijn supertrots op onze stich ting Dagattracties Zeeland", zei voorzitter Ad Kemeling gistermid dag in Burgh-Haamstede, waar de samenwerking werd gepresen teerd. De stichting is opgericht op advies van Rabobank Nederland, die de club met 25.000 euro ondersteunt. De aangesloten bedrijven betalen - afhankelijk van hun omvang - 200 tot 1000 euro contributie per jaar. De commissies 'Samen sterk' en 'Samen zichtbaar' verzamelen in september wensen en ideeën van de aangesloten bedrijven. De plan nen die daaruit voortvloeien, wor den in april aan de leden voorge legd en omstreeks juni in uitvoe ring genomen. In september wordt bekeken hoe de plannen hebben uitgepakt. Meer kwaliteit en meer omzet zijn de doelen van de stichting. Ander doel is de uitgave van een kortings pas voor Zeeuwen. Want de Zeeuwse dagattracties zijn er beslist niet alleen voor de toeristen. Kemeling: „Onze bedrij ven halen een belangrijk deel van hun omzet uit de lokale markt van scholen, verenigingen, bedrijven en families. Gewoon: het kinder partijtje." De Attractiepas Zeeland staat voor 2014 op het programma van de stichting. „We willen iets aan loyal- tymanagement doen. Weten wie onze trouwe klanten zijn en daar mee een band aangaan", aldus Ke meling. De stichting Dagattracties is opge zet naar het voorbeeld van Ar- doer-campings. Ardoer-oprichter Krijn-Jan Coppoolse uit Oostkapel- le was gisteren dan ook ingehuurd voor de peptalk. Ardoer, voorheen Zeeland Campings, is opgericht om gezamenlijk de concurrentie met Roompot Recreatie aan te kunnen. Zo'n gezamenlijke concurrent heb ben de dagattracties niet. Keme ling: „Nee, en zo werkt het in de dagrecreatie ook niet. Want als Neeltje Jans erg succesvol was of Zeeland een Efteling had, dan pro fiteerden wij daar allemaal van." KERKWERVE - Het derde seizoen van project Tafelen in de buurt bereikte gisteren in het dorpshuis van Kerkwerve een mijlpaal; de 500ste deelnemer - Koos Hart, geheel links op de foto - kon verwelkomd worden. Wet houder Gilles Houtekamer zette haar in het zonnetje. „Het is een succesvol project", stelt Mels Hoogenboom van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland vast „We begonnen met gemiddeld tien a vijftien mensen per maaltijd en we zitten nu op een gemiddelde van 25 deelnemers per maaltijd. Niet alleen het aantal deelnemers groeit, maar ook het aantal locaties waar gezamenlijk genoten kan worden van de door leerlingen van Pontes Pie- ter Zeeman gemaakte maaltijden. „We zitten nu op zes locaties, maar na de herfstvakantie komen er twee bij; het dorpshuis in Renesse en seniorenwooncomplex Steenzwaanshof in Nieuwerkerk." foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel NIEUWDORP - René Wisse uit 's-Heerenhoek baalt als een stek ker en dat is zacht uitgedrukt. In de nacht van zaterdag op zon dag is een opslagcontainer op een terrein aan de Sluisweg in Nieuw- dorp opengebroken en daar zijn voor vele duizenden euro's aan ge reedschappen van Wisse gestolen. „Ik kan nu mijn werk niet meer doen, want ik heb geen spullen meer", zegt de aangedane onderne mer. Wisse is als zelfstandige actief in het sloop-, snij-, las- en con structiewerk en had al het daarbij benodigde materiaal (onder meer kleefboormachines en slijptollen) in de opengebroken loods liggen. „Alles wat ik in vierenhalf jaar heb Tip? redactie@pzc.nl opgebouwd, is weg." Tot over maat van ramp waren de spullen niet verzekerd, want de verzeke ring eiste dat er een hek rond de loods zou worden geplaatst. „Dat zou in februari worden geleverd", zegt Wisse. De gedupeerde ondernemer looft duizend euro uit voor de gouden tip die leidt naar het terugvinden van zijn spullen. Bij dat Vlissingse zwembad moest af gelopen weekeinde weer een nieuwe lichting waterratjes op voor het A-di ploma. Ondanks het zeer vroege tijd stip zat het bad vol met ouders en opa's en oma's die, gewapend met fo to- en filmapparatuur, de mijlpaal van hu n kind of klein kind graag wil den meemaken. Zo ook die ene opa, die zich met zijn camera op de rand van het zwembad had geposteerd om een zo mooi mo gelijk kiekje te kunnen maken. Hij liet het apparaat echter uit zijn han den glippen en een paar seconden la ter lag het op de bodem. De badmees ter, die het zag gebeuren, zei vervol gens hardop wat iedereen dacht: „Heb je wel mooie onderwaterfo to's!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41