5 Leo Breepoel en Gerrie van Boven afgezwaaid bij Zeeuwse duivenbond 33 Roadhouse twee keer onderuit Johnny Hoogerland reed vorig seizoen naar de vijfde plaats in de Tirreno-Adriatico. Ik durfm'n hand in het vuur te steken voor nagenoeg alle renners uit het peloton. Johnny Hoogerland, hier in actie tijdens de beklimming van de Tourmalet in de Tour de France van 2012, traint in voorbereiding op het nieuwe seizoen en kele maanden in de buurt van Benidorm. archieffoto Bas Czerwinski renners verdelen. „We hebben af gelopen seizoen nog niet geëvalu eerd, dat gaan we waarschijnlijk volgende week doen. Dan gaan we ook m'n trainingsschema verder bekijken. Hoe m'n wedstrijdkalen der er na het voorseizoen uitziet, weet ik nog niet. Dat hangt voor een groot deel af van hoe het verlo pen is. In principe kies ik niet voor de Giro. Als je die rijdt, heb je er al snel zestig koersdagen opzitten. Als ik in het vervolg van het sei zoen goed wil presteren, moet je de Giro niet rijden. Maar stel dat je vroeg in het seizoen ziek wordt of geblesseerd raakt, dan zou het op eens zo maar kunnen dat je de Gi ro juist wel wilt rijden." Zijn manier van rijden staat wat betreft Hoogerland niet ter discus sie. Het leek er het afgelopen jaar op dat hij minder aanvallend reed, maar de renner zelf ziet dat an ders. Hij heeft niet het idee dat hij behoudender heeft gekoerst. En hij is ook niet van plan om dat te veranderen. Vorig jaar kreeg hij na Milaan-San Remo kritiek van de ploegleiding dat hij te vroeg voor de aanval koos. Niet op de laatste puist, de Poggio, ging hij er van door, maar op de voorlaatste, de Cipressa. „Er wordt altijd wel wat gezegd", kijkt de Bevelander terug. „Ik moet niet tot de laatste kilometer wachten om weg te kome. Dat werkt niet bij mij. Mijn strategie is niet veranderd." door Fred Rabout MIDDELBURG - Leo Breepoel en Ger rie van Boven hebben tijdens de najaarsvergadering afscheid geno men van de Zeeuwse afdeling van de duivensportbond. De 68-jarige Breepoel uit Hoek was 27 jaar ac tief in diverse functies in het afde lingsbestuur. Van Boven (60) uit Middelburg fungeerde twintig jaar als secretaris. Het duo maakte in 1996 de fusie van de zaterdag- en zondagsvlie gers mee. Van Boven, afkomstig van de zaterdagtak, kan zich nog al tijd goed herinneren dat fusiebe sprekingen in de beginfase moei zaam verliepen. „Het vertrouwen ontbrak", zegt hij. „De zondagsvlie gers waren qua ledental duidelijk in de meerderheid, maar daar te genover beschikten wij over betere middelen zoals een wagenpark. Er moesten zelfs externe adviseurs aan te pas komen, maar in 1996 was de fiisie een feit." Het dagelijks bestuur van de zater dagvliegers, bestaande uit voorzit ter Rinus Laban, penningmeester Theo Oudeman en secretaris Ger rie van Boven, werd meteen het dagelijks bestuur van de fiisie- bond. „Bestuurlijk liep het meteen als een trein, maar er waren toch nog sentimenten. Met name de vroegere kring West en Walcheren lag nog een poosje dwars." Zowel Breepoel als Van Boven heeft de duivensport zien verande ren. Van Boven: „Ik herinner me nog dat ik voor een algemene jaar vergadering met elf kilo papier naar het postkantoor ging. Dat ik op zondag mijn vrouw en kinde ren naar moeder en schoonmoe der stuurde en ik thuis langs de ta fel liep om de boekjes voor de jaar vergadering in elkaar te steken. Ik had 's avonds geen vingers en tong meer over van het likken om de papiertjes in de juiste volgorde te krijgen. Met de komst van de com puter en e-mail is dat allemaal ver anderd." Van Boven kwam op dertienjarige leeftijd in zijn toenmalige woon plaats Oost-Souburg via zijn buur man Luciën Braet in aanraking met de duivensport. In 1973 trad hij toe toe tot het bestuur van De Scheldevliegers in Vlissing. Vol gend jaar hoopt hij daar zijn veer tigjarig jubileum als bestuurslid, waarvan grotendeels als secretaris te vieren. Breepoel zag vader Wies de dui vensport beoefenen, maar begon pas vier jaar na zijn eerste huwe lijksdag met de actieve dui vensport. Via PV de Reisduif in Philippine werd hij bestuurslid bij PV de Vrede in Sas van Gent. Breepoel maakte toen ook al gerui me tijd deel uit van het voormali ge kringbestuur, alvorens de Zeeuws-Vlaming toetrad tot het af delingsbestuur van de zondagvlie gers. Het tweetal kijkt met genoegen te rug op hun bestuurlijke loopbaan. „Uiteraard krijg je kritiek maar per saldo was de waardering groter", beamen Van Boven en Breepoel. Zij werden tijdens de jaarvergade ring van de Zeeuwse bond be noemd tot erelid van de Afdeling Zeeland '96. woensdag 12 december 2012 NIEUW-NAMEN Angelo Verbraeken vertrekt bij Hulsterloo Angelo Verbraeken stopt aan het eind van het voetbalseizoen als trai ner van Hulsterloo. Hij is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zon dag-vierdeklasser. De oefenmeester uit Hulst ziet, mede door de mati ge trainingsopkomst van de eerste selectie, geen uitdaging meer in de ploeg uit Nieuw-Namen. „Ook wor den we dit jaar getroffen door de nodige blessures, terwijl de selec tie in de breedte sterker leek te zijn geworden." Vorig seizoen handhaafde Hulster loo zich via de nacompetitie. MIDDELBURG Westerweele langer bij Colijnsplaatse Boys Kees Westerweele is ook volgend seizoen trainer van de voetballers van Colijnsplaat. De oefenmeester uit Vlissingen be gint dan aan zijn tweede jaar bij de Bevelandse zaterdag-vierdeklasser. Colijnsplaatse Boys staat in de com petitie op de zevende plaats met ze ventien punten uit twaalf wedstrij den. Koploper is Walcheren met 33 punten uit evenzoveel duels. DÜSSELDORF Stadionverbod voor dronken 'stipdief Fortuna Düsseldorf heeft de toe schouwer die na afloop van de be slissingswedstrijd tegen Hertha BSC de penaltystip stal een stadion verbod opgelegd. De brooddron ken supporter spitte na de zege, die promotie naar de eerste Bun- desliga betekende, de kalkplek voor een van de doelen uit en nam de kluit als aandenken mee naar huis. De man kreeg ook een boete. Het geld gaat naar een goed doel. WOKING McLaren wil pitstop van twee seconden Het Formule i-team van McLaren wil in 2013 nog snellere pitstops realiseren dan afgelopen seizoen. Sportdirecteur Sam Michael onthul de dat de Britse renstal mikt op een bandenwissel van twee secon den. McLaren noteerde dit jaar tij dens de GP van Duitsland de snel ste pitstop aller tijden. De crew wisselde de banden van de bolide van Jenson Button in 2,3 seconden. jaasajgasaamiepbm^^ wu i«ii MIDDELBURG - In de nationale twee de divisie van de poolcompetitie verloor The Roadhouse uit Middel burg met 2-5 van Snookerpalace 1 uit Delft en met 3-4 van Scooby's Good Fellas in Zevenbergen. Tegen Snookerpalace hadden al leen Atong Wu en Marco van Tiel iets in de melk te brokkelen. Tegen koploper Scooby's won Wutwee keer het straightpool en Johan van Oorschot het 10-ball. Wu boekte nog wel een persoonlijk succes door zich te plaatsen voor het straight, 9-ball en S-balL Roadhouse Blues plaatste zich door zeges op Haagse Bluf en Los Diablos uit Rotterdam voor de fi nale in de regionale bekercompeti tie en de eerste ronde van het NK voor teams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33