Ex-Rabo's: ploegpresentatie in de zon sport i 31 Lesley Kerkhove stuit nu al vroeg op Kiki Bertens ADO en PSV in BeNe League A Anderlecht gelijk in beker bij Gent 'Dit was er één die je in de laatste minuut bij een 1 -O-voorsprong uit de bovenhoek tikt. We hebben nu alles weer in eigen hand.' Henk Timmer, directeur van AGOW 'De club betaalde gewoon de salarissen maar bleek ook een caravan vol schulden achter zich aan te trekken.' Istvan Bakx over de situatie bij zijn club AGOW-aanvaller Istvan Bakx wordt tijdens het duel met FC Dordrecht belaagd door verdediger Marvin Peersman. foto Laurens Lindhout/VI Images ook nog maar een half jaar bij de club is. Ik ben op voorspraak van Ulderink en Timmer naar hier ge komen. Toen had ik vertrouwen in ze en nu nog steeds." De huidige situatie van zijn club past wel in de moeizame jaren die nu achter Bakx liggen. Geen speeltijd bij Racing Genk, verhuurd aan FC Den Bosch, weer terug naar Genk en dan naar Wil lem II, waar hij zijn middenvoets beentje breekt. Bakx: „Door om standigheden, maar ook door me zelf is het niet geworden wat ik er vijfjaar geleden van verwachtte. Na Genk was ik bij iedere club waar ik kwam wel basisspeler. Bij Willem II ging het lekker, tot ik ge blesseerd raakte. De club promo veerde, er liepen weinig contrac ten af, ze gingen op zoek naar ver sterking en voor mij was geen ruimte. Achteraf is het allemaal makkelijk praten. ]e had dit of dat moeten doen. Maar een seizoen loopt zoals het loopt. Soms kan een blessure veel veranderen. Dit seizoen heb ik al vijftien competi tiewedstrijden gespeeld. Dat was wat ik wilde." Hoeveel er nog bijkomen is de vraag. Voor de winterstop nog drie, zoveel is zeker. Maar maakt AGOW ook in 2013, wanneer de club honderd jaar bestaat, nog deel uit van het Nederlandse prof landschap? Niemand kan nu het antwoord geven. Bakx blijft posi tief en geeft zijn voetbaldroom niet op. „Iedere dag op het veld staan, dat is wat ik de komende ja ren wil doen. Ik zie het ook niet als werk. Ik vind het nog steeds een voorrecht dat ik profvoetballer ben." Hij vergelijkt het met het werk van zijn vader, die stuurman op een sleepboot is. „Als ik zie wat mijn vader moet doen om geld te verdienen en wat ik ervoor moet doen, dan hoor je mij niet klagen. Dat wil ik nog wel een paar jaar zo houden." Met of zonder hobbels op de weg. „Dit had ik niet kun nen voorzien bij mijn keuze voor AGOW. Ik wilde lekker trainen en voetballen. Hopelijk lukt dat tot het einde van dit seizoen." door Ad Pertijjs LAS PLAYITAS - Nog geen nieuwe hoofdsponsor, maar wel een ploeg presentatie op het niet naast de deur liggende zonnige Canarische eiland Fuerteventura. Je kunt er volgens de voormalige Raboploeg ook de logica van inzien. „Het is goedkoper om een groepje journa listen naar hier te halen, dan de he le ploeg met personeel overvliegen naar Nederland", zegt communica tie-directeur Richard Plugge van uit het vissersdorpje Las Playitas, waar donderdag vooral het nieuwe tenue van het team zal worden onthuld. Een andere logica is dat het trai ningskamp op Fuertaventura het enige moment in het seizoen is dat het hele team bij elkaar is. Na het weekeindje stoeien bij de com mando's in Roosendaal, kwam de ploeg maandag bijeen op het ei land. „Ook de Australiërs zijn naar hier gekomen", zegt Plugge. „En van hieruit vertrekt ook weer de ploeg die in Australië de Tour Down Under gaat rijden." De ploeg die nog altijd op zoek is naar een nieuwe hoofdsponsor presenteert morgen in ieder geval de naam waaronder in 2013 ge koerst gaat worden. Bij de UCI staat het team voorlopig te boek als 'Voorheen Rabobank'. Intern wordt gesproken van het Whi te-Label-team (de internationale term voor een sponsorloze forma tie) en vermoedelijk wordt geko zen voor een naam waarin het wit te aspect terugkomt. Voor alle dui delijkheid: de naam Rabobank keert nergens terug op tenue of wagenpark. De bank betaalt in 2013 wel alle kosten, van salarissen tot hotelovernachtingen. In 2014 worden alleen nog de salarissen be taald van de huidige Raborenners met doorlopende contracten tot 2015. Begin volgende maand stopt Team Argos-Shimano ook alle journalis ten en niet de renners in een vlieg tuig voor de jaarlijkse ploegpresen tatie. „Wij ontvangen de pers lie ver in onze eigen natuurlijke habi tat, dan in één of ander theater", zegt teambaas Iwan Spekenbrink over de ontvangst in Altea Hills, de trainingsbasis van de ploeg aan de Spaanse Costa Blanca. Vacansoleil-DCM, de derde Neder landse World-Tour-ploeg, gaat over enkele weken minder ver van huis om haar ploeg aan de wereld te presenteren. Het team van Daan Luijkx ontvangt pers en genodig den in het Amsterdam filmmu seum EYE. *Wij ontvangen de pers liever in onze eigen na tuurlijke habitat, dan in één of ander theater' De leiding van de Russische wie lerploeg Katoesja heeft dinsdag uit gehaald naar de internationale bond UCI. Die gaf de wielerploeg maandag geen licentie voor de World Tour, waardoor het voor deelname aan grote wedstrijden af hankelijk is van wildcards. Het team liet in een verklaring we ten hogelijk verbaasd te zijn over de hele gang van zaken. „Op dit moment hebben wij geen info ont vangen waarom de UCI dit heeft besloten. De bond handelt in strijd met de sportethiek en ver oorzaakt onherstelbare morele en psychologische schade aan de atle ten." Bij Katoesja rijdt onder anderen de Spanjaard Joaquim Rodriguez. Hij beëindigde het seizoen als nummer één van de wereld. Rodri guez eindigde dit jaar als tweede in de Giro en als derde in de Vuel- ta. Bovendien won hij de Waalse Pijl en de Ronde van Lombardije. woensdag 12 december 2012 ROTTERDAM - Lesley Kerkhove heeft dinsdagavond haar duel in de eerste ronde van de KNLTB Tennis Masters simpel gewonnen. De Zierikzeese titelverdedigster was met tweemaal 6-4 te sterk voor Marrit Boonstra. Ze treft nu vanavond in de kwartfinales Kiki Bertens, de nummer één van de plaatsingslijst. De 21-jarige Zeeuwse brak in de eerste set al snel twee keer de servi- ce van de 24-jarige Groningse, die al jaren geen internationale toer nooien meer speelt. Boonstra zet te daar één break tegenover, waar door de set naar Kerkhove ging. De tweede set verliep nagenoeg identiek, waardoor de onge plaatste Schouwse doordrong tot de laatste acht. In de kwartfinales kruist Kerkhove vanavond al de degens met Ber tens. Het duel met haar is een her haling van de finale van vorig jaar. De Schouwse was toen de under- dog, maar ze won met 1-6 6-4 6-3. Ook vanavond geldt de tennisster uit Wateringen, die de nummer 63 van de wereld is, als favoriete. Kerkhove staat immers 318e op de WTA-ranking. Eerder op de dag speelt Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke nog haar eersterondepartij te gen Daniëlle Harmsen. RIJSWIJK - De voetbalsters van ADO Den Haag hebben zich on danks een nederlaag verzekerd van plek in de BeNe League A, met de beste Belgische clubs. De Neder lands kampioen verloor dinsdaga vond met 3-2 van PEC Zwolle maar kreeg steun van FC Twente. De koploper, al lang zeker van deelname in de elitegroep, ver sloeg Telstar in Enschede met 1-0. - Ellen Jansen scoorde 5 minuten voor tijd. PSV/FC Eindhoven zal na de win terstop ook actief zijn op het hoog ste niveau na de 2-0-winst bij FC Utrecht. Ajax, dat door de slechte gesteldheid van het veld in Fries land niet in actie kwam tegen sc Heerenveen, gaat met PEC en Tel star uitmaken wie als vierde door gaat. De voetbalsters uit Amster dam hebben de beste papieren. tummmmmmmmmimmmmmssesimm - GENT - Trainer John van den Brom heeft met Anderlecht redelijke za ken gedaan in het toernooi om de Belgisch beker. De formatie uit Brussel, met Bram Nuytinck in de basis, speelde dinsdag het heen duel in en tegen Gent met 1-1 ge lijk. Beide doelpunten vielen al in het eerste kwartier van de wedstrijd. Milan Jovanovic zette Anderlecht na twaalf minuten op voorsprong. Ilombe Mboyo maakte drie minu ten later al gelijk namens de thuisclub, waar de Nederlandse keeper Sergio Padt het doel verde digde. De return in Brussel is op 16 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31