'Over vijfjaar gebrek aan vakmensen1 21 zeeland V 'Sloop Thermphos niet aan de orde' woensdag Kerstkaartjes De krant 6 weken voor 18 euro! - I an af nu wore écht gewer aan 35 comf appartemi (III m II woensdag 12 december 2012 door Cuido van der Heijden Het eerste kerstkaartje van mijn zoon is weer binnen. Het viel uit zijn rugzak. Een klein kaartje, want alle kinderen in groep zes geven elkaar kleine kerstkaartjes. „Wij kopen dit jaar ook kleine kerstkaartjes", zei ik te gen mijn vrouw. Want mijn vrouw, hoe lief en at tent ze verder ook is, is wel een beetje een rare. Laat ik het anders zeggen: apart Exotisch. Een paradijsvogeltje. En als ik haar niet uitdrukkelijk verzoek om precies dezelfde, klei ne kerstkaartjes te kopen als die andere kindjes krijgen, komt ze aan met wat ze uit de kaartenla graait Wij hebben een la, nee, lades vol ansichtkaarten. Gratis Boome rang-kaarten, boekjes met uit scheuransichtkaarten uit Mün- chen in de jaren zeventig of uit Istanboel, mooie, oude zwartwit- kaarten, jarenvijftigpinups etce tera. Een zootje ongeregeld, als je het mij vraagt. Zelf kijk ik zelden in die laadjes, want ik stuur niet zo- colofonmmmBSSSÊm PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.ni Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeujen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur 055- 5388 000 088-0139 999 0900- 6743 836 Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt €27,50 per maand Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nmb) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (nh28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) |P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van m Rekeningnummer n rekening af te schrijven. Handtekening 0e PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft nadere informatie arm „We moeten elkaar door deze moeilijke tijd heen helpen." René Meyboom, regiomanager Zuid van Bouwend Nederland veel kaarten meer. Mijn vrouw nog wel. En zeker met Kerstmis spreekt ze haar collectie weer eens aan. En och, dat ons zoontje dan zijn klasgenootjes verrast met vergeelde 'kerstkaarten' met afbeeldingen van schaars geklede bosjesvrouwen, het veerplein van Breskens of met klederdracht uit Spakenburg. „Dat vinden die kin deren toch leuk?", zegt mijn vrouw als ik protesteer. Ik werd gepest op school en ik wil echt voorkomen dat mijn zoon ook wordt gepest op school. Wie buiten de groep valt, wordt gepest. En dus pas ik me aan en koop kleine kerstkaartjes. Toege geven: het is een laffe knieval voor de groepsdruk, maar zo gaat het nu eenmaal, als je kind op de basisschool zit. Geef dezelfde kerstkaartjes. Deel dezelfde traktatiezakjes uit op verjaardagen. Zorg ervoor dat je kind niet van die rare ouders heeft. Dat van die ouders kan ik niet re pareren. Dat van die kerstkaarten wel.. Alle beetjes helpen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Over vijfjaar is er woningnood, waarvoor we nu de bouwstenen leg gen. Woningcorporaties zetten hun renovatieprojecten in de ijskast, par ticulieren houden hun hand op de knip en overheden zijn voorzichtig. René Meyboom: „We realiseren ons nog niet hoe ernstig de crisis is." door Edith Ramakers René Meyboom is regio manager Zuid van Bouwend Nederland. Over de aderlating bij Heijmans Bouw in Zeeland zegt hij dat het de zoveel ste tegenslag in de bouwwereld is. „Zowel grote als kleine bouwbe drijven worden door de crisis ge troffen en moeten maatregelen ne men. Niemand stuurt voor de lol mensen naar huis, maar ze kun nen niet anders. En over vijf jaar? Wies Saman foto Lex de Meester Dan wordt er geschreeuwd om vakmensen in de bouw." Mey boom is verantwoordelijk voor de districten Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Hij heeft net met de provincie Limburg afspraken ge maakt om de bouw te stimuleren. „Dat wil ik ook in Zeeland komen doen. Ik weet dat de bomen nu even nergens tot in de hemel groeien. Maar binnen alle beper kingen is er toch misschien meer mogelijk dan aanvankelijk gedacht wordt. We moeten elkaar door de ze moeilijke tijd heen helpen." Als er gebouwd wordt, dan heb ben aanpalende sectoren daarvan profijt. „In je nieuwe of opgeknap te huis, wil je een keuken plaatsen, een badkamer, vloerbedekking en zovoort. En die aankopen geven de economie een stevige push." Wies Saman van de Brabants- Zeeuwse werkgeversvereniging ver zucht dat het werk opdroogt. „Er is nog nooit zo weinig gebouwd in Nederland. Dat gaan we voelen. In 1980 was er ook een ernstige crisis in de bouw en net als toen namen aannemers projecten aan tegen de kostprijs. Want het laatste wat je wil, is afscheid nemen van de men sen. Zeker als je weet dat je ze later weer hard nodig hebt." Voor de tachtig mensen die ontsla gen zijn, biedt de Zeeuwse arbeids markt weinig soelaas. Het aanbod bij het in onder meer de bouw ge specialiseerde uitzendbureau Ar tec is illustratief. Er zijn een paar vacatures te verdelen: voor beton- timmerlieden, een werkvoorberei der, een meewerkend voorman en een opruimer in de bouw. Lege bouwplaatsen door de ingezak te woningmarkt, zoals op deze ar chieffoto. foto Willem Mieras M M JijtiMMMn - ï-, door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zolang de curatoren en de mogelijke overnamekandida ten van Thermphos met elkaar pra ten, is sloop van de fosforfabriek in Vlissingen-Oost niet aan de or de. Dat antwoordt minister Henk Kamp (Economische Zaken) op vragen van D66-Kamerlid Stientje van Veldhoven. Uit een intern document van het ministerie van Economische Za ken, dat onder meer in bezit is van deze krant, blijkt dat het Rijk een strop van honderden miljoenen euro's boven het hoofd hangt als fosforfabriek Thermphos failliet gaat. Het moet opdraaien voor het afvoeren en ontmantelen van ra dioactief besmette (afval)stoffen en fabrieksinstallaties. Volgens Kamp is het 'voorbarig om nu al te spreken over schade en vast te stellen of er kosten voor rekening van de overheid komen'. Van Veldhoven vroeg Kamp het document (vertrouwelijk) naar de Kamer te sturen. Hij ontwijkt de vraag met het antwoord dat hij niet weet om welk document het gaat. Uit alles blijkt dat Kamp een moge lijke overname niet wil frustreren. Kamp belooft de Kamer wel te in formeren als een overname van Thermphos definitief van de baan is. Pas dan kan een schatting wor den gemaakt hoeveel het kost om het bedrijf te slopen en wie die dat moet betalen, aldus Kamp. Op de vraag hoeveel het kost om Thermphos te slopen en het ter rein op te ruimen, antwoordt Kamp dat dat afhankelijk is van de grootte van het bedrijf en de mate van radioactieve besmetting van de fabriek. De minister benadrukt nog eens dat de curatoren van Thermphos, met steun van de provincie Zee land en het ministerie van Econo mische Zaken, in gesprek zijn met mogelijke overnamekandidaten. Kamp stelt dat hij inzet op 'een duurzaam perspectief voor de fa briek in Vlissingen'. Als dat slaagt zou Thermphos zelf standig moeten kunnen blijven voortbestaan en zich richten op het maken van 'groene' fosfor uit afvalstromen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2