Boeren willen een afkoelingsperiode zeeland 125 Speeltuin onder skihal Terneuzen m Asbest in scholen Hulst Ondernemer gedupeerd bij inbraak in Nieuwdorp roen COLIJN Denk leasen|É|nk AU< STURM Steek uw licht op bij A Interieur Paauwe tijdens de lichtadviesdag PAAUWE woensdag 12 december 2012 Landbouwers in conflict met elektriciteitstransporteur Tennet door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Borselse boe ren die protesteren tegen grondon derzoek op hun land door elektrici teitstransporteur Tennet, willen een afkoelingsperiode in het con flict. „Zodat partijen tot bezinning kunnen komen in deze kersttijd en misschien tot onderhandelin gen en een oplossing kunnen ko men." De betrokken landbouwers reage ren met deze verklaring op uitspra ken van burgemeester Jaap Gelok van afgelopen maandag in deze krant. Gelok zei dat hij met iedere individuele boer wil praten om tot een oplossing te komen. Hij gaat ze ook vragen of zijn bemiddelen de rol tussen hen en Tennet op prijs wordt gesteld. De betrokken boeren hebben eer der aangegeven geen vertrouwen te hebben in de burgemeester, om dat hij gehoor geeft aan het ver zoek van Tennet de boeren een ge- doogverplichting op te leggen. De landbouwers mogen het grondon derzoek door deze gedoogverplich- ting niet weigeren. ,tVan bemiddeling tussen Tennet en de burgemeester kan voorlopig geen sprake zijn. Het vertrouwen zal eerst moeten worden hersteld." Ze pleiten nog steeds voor make- BEVEILIGING I INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING I BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-ï laar en taxateur Berry Kooiker, te vens fractievoorzitter van Lokale Partij Borsele, als hun bemidde laar. „De heer Kooiker zal vanuit zijn vakkennis de burgemeester moeten bijstaan met onderhande len. De burgemeester is niet opge wassen tegen het machtige Ten net." De boeren zijn altijd bereid tot een gesprek, maar ze willen eerst een schriftelijke bevestiging van de burgemeester dat het opleggen van de gedoogbeschikking in de ijs kast wordt gezet tot minimaal 31 ja nuari 2013. „In die tussentijd is er ruimte voor een gesprek, of meer dere gesprekken." HULST - Drie basisscholen in de ge meente Hulst zijn met onmiddellij ke ingang uit voorzorg gesloten omdat er asbestvezels zijn aange troffen. Het gaat om de Moer- schansschool in Hulst, de Oostvo gel in Lamswaarde en de Sint jozef school in Nieuw-Namen. De scholen zijn gesloten omdat een nader onderzoek noodzakelijk is. Dat begon gisteren al en ook vandaag gaat het door. Verwacht wordt dat de resultaten vrijdag be kend zijn. Tot die tijd kunnen de kinderen niet naar school. Als blijkt dat de verwijdering van het asbest lang duurt zou het wel eens tot begin volgend jaar kunen du ren voordat de scholen weer open kunnen. De asbestvezels zijn aan getroffen in convectorputten van de centrale verwarming, maar niet in de klaslokalen. Om te bepalen of en in welke mate de vezels door de school zijn verspreid moeten er luchtmetingen worden gedaan. TERNEUZEN - Exploitant Nicky Broos van Skidóme in Terneuzen gaat ervan uit dat het Friese be drijf Ballorig volgend jaar een over dekte speeltuin bij de skihal opent Broos neemt de exploitatie voor zijn rekening. „Er zijn nog een paar puntjes die nader beke ken moeten worden, maar ik ga er van uit dat het rond komt." Een woordvoerder van Ballorig, dat al 25 vestigingen heeft in Ne derland, verwacht dat de overdek te speeltuin in het voorjaar vol gend jaar geopend wordt „We praten al lang over een vesti g»BfiB«S»S8^Baa ging in Terneuzen en het ziet er nu heel serieus uit. Als de handte keningen gezet zijn, kunnen we meteen met de bouw beginnen." Volgens Broos komt er ook Glow- golf bij de Terneuzense skihal. Dat is mini-golf in een feeëriek de cor van sneeuw en ijs. door Luc Oggel NIEUWDORP - René Wisse uit 's-Heerenhoek baalt als een stek ker. In de nacht van zaterdag op zondag is een opslagcontainer op een terrein aan de Sluisweg in Nieuwdorp opengebroken en daar uit zijn voor vele duizenden euro's aan gereedschappen van Wisse ge stolen. „Ik kan nu mijn werk niet meer doen, want ik heb geen spul len meer", zegt de ondernemer. Wisse is als zelfstandige actief in het sloop-, snij-, las- en construc tiewerk en had al het daarbij beno digde materiaal (onder meer kleef- boormachines en slijptollen) in de loods liggen. „Alles wat ik in vie renhalf jaar heb opgebouwd, is weg." Tot overmaat van ramp wa ren de spullen niet verzekerd, want de verzekering eiste dat er een hek rond de loods zou wor den geplaatst. „Dat zou in februari worden geleverd", zegt Wisse. Hij looft duizend euro uit voor. de gou den tip die leidt naar het terugvin den van zijn spullen. Mensen die iets denken te weten, kunnen bel len naar 06-13546993 of met de po litie via 0900-8844. Amundsenweg 39 4462 GP Goes Noordweg 467 4333 KE Middelburg 0118-612042 lease@autosturm.nl Kerstbomen 12 t/m 18 december 2012. Op=op. GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl Dwergspar Picea glauca'Conica'. Hoogte ca. 50 cm. Potmaat 15 cm. Per stuk van 4-39 voor Gratis persoonlijk lichtadvies 15 dec. van 10.00 -16.00 uur interieur-paauwe.nl of via (0111) 40 13 18 a Dit is nou echt een dag waarop heel wat van onze klanten het licht zullen zien. Ook zal het verbazen hoezeer uw interieur opleeft van perfect uitgebalanceerde verlichting'. Een lichtplan op maat is vakwerk en daar helpen wij u graag bij. Tijdens de Lichtadvies-dag is een persoonlijk lichtadvies van een adviseur van Paauwe helemaal gratis. Steek geheel vrijblijvend uw licht op bij Paauwe en ervaar wat een professioneel lichtplan met uw interieur doet. Meld u vandaag nog aan via www.interieur-paauwe/adviesdag. INTERIEUR ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (011140 13 18 info@interieur-paauwe.nl www interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25