241 zeeland In het belang van alle wietrokers' Goes moet snijden intratuin woensdag 12 december 2012 TERNEUZEN - Dimitri Breeuwer van de landelijke stichting WeSmo- ke toog gisteren vanuit zijn woon plaats Terneuzen naar Den Haag om bij de Tweede Kamer 45435 handtekeningen aan te bieden te gen repressief cannabisbeleid. Maar wat is Breeuwers échte doel? Het belang van de Nederlandse cannabisroker of het vervullen van zijn wens om zelf een coffeeshop te beginnen? Breeuwer en zijn compagnon Will van Looy proberen in Zeeland na melijk al jaren een coffeeshop van de grond te krijgen. Toen de ge meente Terneuzen zich boog over de verplaatsing van de megashop Checkpoint naar het buitengebied, opperden Breeuwer en Van Looy tevergeefs een 'drugsboot' te begin nen nabij Terneuzen. Daarna richt ten zij zich op Middelburg, maar ook daar stierf een idee voor een coffeeshop bij het NS-station een stille dood. Nu proberen Breeuwer en Van Looy de gemeente Terneuzen te overtuigen van de noodzaak van een 'cannatheek', een non-com merciële coffeeshop. In de canna theek wordt wiet verkocht en in een aanpalend sociaal-cultureel centrum mag het worden opge rookt, is de gedachte. Het is dus niet zo heel vreemd om te stellen dat Breeuwer gi.steren in Den Haag niet alleen het belang van in elk geval 45435 sympathi santen behartigde, maar ook dat van zichzelf. De Terneuzenaar be seft dat ook. „Maar ik sta er niet meer hetzelfde in als acht jaar gele den", vertelt hij. „Ik snap dat er mensen zijn die denken dat wij uiteindelijk alleen maar geld wil len verdienen met softdrugs. Oké, het zou leuk zijn als het ooit nog lukt om zelf een coffeeshop te be ginnen, maar het is geen hoofd doel meer." Cannabisconsumentenorganisatie WeSmoke zag het levenslicht in Middelburg. „Daar waren zoveel vragen over het lokale coffeeshop- beleid, dat een aantal blowers een site opende. Niet veel later zijn wij benaderd om mee te doen. Inmid dels is WeSmoke tot in Groningen bekend en hebben we overleg met Jj tal van organisaties en coffees hops." En dus maakte Breeuwer in Den Haag, aan de vooravond van de po litieke discussie over de wietpas, andermaal duidelijk dat WeSmoke een gereguleerd cannabisbeleid predikt. Breeuwer: „Mijn indivi duele wens is daarbij van onderge- rf schikt belang." 2,7 miljoen bezuinigen Barbara de Loor geeft schaatsles door Luc Oggel 1 ■as GOES - Goes krijgt vanaf 2017 2,8 miljoen euro per jaar minder van het Rijk als gevolg van de bezuini gingen die het kabinet aan ge meenten wil opleggen. Dat blijkt uit een berekening die de gemeen te voor zichzelf heeft gemaakt. „Daar zijn we nogal van geschrok ken", zegt wethouder Loes Meeu- wisse (WD, financiën). Het kabi net Rutte-II wil de gemeenten in totaal voor een miljard euro kor ten. Hoewel er nog moet worden onderhandeld tussen het Rijk en de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG), vreest Meeuwis- se dat 'dit doorgaat'. „Wij beschou wen deze cijfers als een gegeven, maar we weten nog niet hoe we er mee moeten omgaan. Dat zal pas volgend jaar bij de perspectiefbrief (het doorkijkje naar de begroting, red.) zijn." Wel duidelijk is volgens Meeuwisse dat er 'drastische mid delen' nodig zullen zijn. „Het zal niet simpel worden, want dit kun je niet zomaar uit je begroting ha len." Goes gaat de korting op het gemeentefonds vanaf 2014 al mer ken (-390.000 euro). Die loopt daarna fors op: 1,9 miljoen in 2015, 2,4 miljoen in 2016 tot structureel 2,8 miljoen vanaf 2017. De korting op de huishoudelijke hulp is bij overheveling naar de gemeenten dan nog niet eens meegerekend. MIDDELBURG - Kinderen van Praktijkschool Het Bolwerk in Middelburg krijgen op de tijdelijke ijs baan op de Markt schaatsles van Barbara de Loor (rechts). De oud-wereldkampioen schaatsen was maandag al op de overdekte kunstijsbaan in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen om les te geven aan leerlingen van basisscholen uit deze gemeen te. De ijsbaan in Middelburg is afgelopen zondag open gegaan. De baan wordt vrijdag ook officieel geopend: om 19.30 uur door burgemeester Ha- rald Bergmann. Hij opent dan ook Middelburg Winterstad. Verder wordt de nieuwe sfeerverlich ting in enkele winkelstraten officieel in gebruik genomen. Op en rond de ijsbanen in Middelburg en Vlissin gen worden veel extra activiteiten georganiseerd. De geplande clinics van het Eru Jong Oranje IJs- hockeyteam donderdagavond in Vlissingen gaan niet door. Deze worden op een nog nader te be palen avond in januari gegeven. De ijsbanen zijn elke dag geopend, die in Middel burg tot en met 6 januari, in Vlissingen tot en met 20 januari. foto Ruben Oreel Kerststuk Diverse kleuren. Q99 Amaryllis Rood of wit. Per stuk 2." Nu 3 stuks 11 geeft aan groen Intratuin Kerstster Hoogte 20 cm, halfschaduw, potmaat 9 cm. Perstuk 1." Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24