7 verjaardagen Anne Crootens 12 op 12-12-12 Jarige bibliotheek in Vlissingen trakteert 23 Aannemersbedrijf Restauratie kerk in Zierikzee vordert gestaag woensdag 12 december 2012 Zeven kinderen op Walcheren vieren hun twaalfde verjaardag op de twaalfde van de twaalfde van 2012. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 MIDDELBURG Lezing over de ster van Bethlehem Ad Franse van Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen geeft van avond een lezing over de ster van Bethlehem. Het kerstverhaal ster renkundig bekeken: Was het een komeet, een supernova of een bij zondere samenstand van planeten? En was het precies in het jaar o? De lezing start om 20.00 uur en de deuren van de sterrenwacht aan de Herengracht 52 in Middelburg gaan om 19.30 uur open. Toegang is 2 eu- Bijzonder getal G Twaalf is in de Bijbel een getal van volmaaktheid: 12 apostelen, 12 stammen van Israël. De tijdmeting kent 12 uren en 12 maanden. O Taalkundig rijmt er geen enkel woord op twaalf. In de Griekse mythologie wonen 12 goden op de Olympus. Er zijn 12 sterrenbeelden in de as trologie. Nederland heeft 12 provincies. O De Europese vlag heeft 12 sterren. Twaalf is de sterkste windkracht op de schaal van Beaufort. Anne Grootens uit Vlissin- gen vindt het wel heel bij zonder dat ze op precies 12-12-12 twaalf jaar wordt. Maar tot voor kort had ze er zelf nog niet bij stil gestaan dat haar verjaardag zo'n mooie getallenreeks oplever de. „Dat was pas een maand geleden. Toen zei iemand tegen mij: weet je dat je twaalfde verjaardag op 12-12-12 valt. Maar ik vind het wel heel leuk." De leerlinge van basisschool VSV viert haar verjaardag vandaag met haar familie en ze wil later nog met haar klasgenootjes een feestje houden. Dat ze in het jaar 2000 geboren is, heeft ook zo zijn voordelen. „Men sen kunnen dat heel gemakkelijk onthouden." Anne Grootens WESTKAPELLE Hygiëa houdt kerstmarkt in sporthal Gymnastiekvereniging Hygiëa houdt vandaag van 15.00 tot 18.00 uur haar jaarlijkse kerstmarkt in sportzaal De Beliink aan de Molen wal te Westkapelle. Nieuw dit jaar: de opbrengst van de wafelverkoop gaat volledig naar Serious Request in Oostkapelle. De kraam met zelf gemaakte kerststukjes is ook dit jaar goed gevuld. Verder zijn er zelf gemaakte kerstversieringen. Ook aan de kleintjes is gedachL Tijdens het shoppen bestaat de mogelijk heid iets te nuttigen in de kantine. GOES Figurant maakt grote polikliniek mogelijk Stichting De Figurant uit Goes heeft ervoor gezorgd dat een poli kliniek in het Oegandese Soroti kon worden uitgebreid met een tweede verdieping. De Figurant bracht ook al de middelen bijeen voor het eerste deel van de kliniek. De Figurant ondersteunt ook een tehuis voor aidswezen in Soroti. Het geld voor de nieuwe verdie ping is bijeengebracht door de Zeeuwse Kerken, bedrijven, parti culieren en uit eigen middelen van de stichting. ZIERIKZEE - De restauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee vordert. In hoog tempo verdwijnen de stei gers aan de buitenzijde. De restau ratie wordt naar verwachting in fe bruari 2013 afgerond, maar daar mee is het werk nog niet gedaan. Het is de bedoeling dat de oude vloer eruit gaat waarna vloerver warming wordt geïnstalleerd en een nieuwe vloer gelegd. De ge combineerde licht- en verwar mingsarmaturen verdwijnen en ten behoeve van een betere kli maatbeheersing komt er een soort tochtsluis tussen ingangshal en de eigenlijke kerkruimte. Er komt ook een verrijdbaar podium. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VLISSINGEN - De bibliotheek in Vlissingen bestaat honderd jaar en dat betekent dat er vandaag wordt getrakteerd. Vanaf 10.00 uur krijgen de eerste honderd bezoekers een stukje taart. Iedereen die vandaag tussen 10.00 en 16.00 uur iets leent bij de auto matische uitleenbalie, maakt kans op een e-reader als ze hun uitleen bon in een speciale verzamelbak deponeren. Uit alle deelnemers worden tussen 16.00 en 17.30 uur winnaars getrok ken. Er worden drie e-readers en zes cadeaubonnen voor een biblio theekabonnement weggegeven. De winnaars moeten wel bij de be kendmaking aanwezig zijn om hun prijs in ontvangst te nemen. Voor de kleintjes is er tussen 14.30 en 17.30 uur een ballonnenclown aanwezig. Van 16.00 tot 17.30 uur is er nog een feestelijk programma in de bi bliotheek. Burgemeester René Roep opent een foto-expositie, di recteur Kees Hamann vertelt over honderd jaar Vlissings bibliotheek werk, de winnaar van de luchtbal- lonnenwedstrijd wordt bekend ge maakt er er is muziek van de band Straight Ahead. Verder zijn er hap jes en drankjes voor alle aanwezi gen. Wim Lensen en Anne-Marie D'hert op de boulevard in Vlissingen, de plaats waar ze elkaar voor het eerst ontmoetten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23