Laatste bijzondere datum van de eeuw 221 zeeland 13 huwelijken Timo Lijbers 12 op 12-12-12 Omwonenden vrezen overlast van hal op ZEP Snuffelhoek Vlissingen gaat naar de Gildeweg Commissieleden vrezen dat Delta afziet van verhuizing naar Ramsburg Beroepsbrandweer nog niet op 1 januari over naar Veiligheidsregio Kerstmarkt Chronisch zieke kinderen gratis naar het circus woensdag 12 december 2012 door Theo Ciele MIDDELBURG - Bewoners aan de rand van de Middelburgse wijk Mortiere vrezen nachtelijke over last als de evenementenhal op het ZEP open gaat. Namens de vereniging Parelvis (ge noemd naar het type woning) werd dinsdagavond in de raads commissie Algemeen Bestuur ge vraagd pas een nachtvergunning aan exploitant Frans Lievens te ver strekken als absoluut zeker is dat geen decibel uit de hal kan ont snappen. De woningen aan de Muddy Wa terstraat zijn 220 tot 250 meter van de hal verwijderd. Tussen de hal en de huizen ligt een braakliggend terrein. De nachtvergunning maakt het mogelijk om na 2.00 uur 's nachts de hal open te hou den. Onder welke voorwaarden de hal wordt gebruikt moet in een ex ploitatievergunning geregeld wor den. Burgemeester Harald Berg- mann toonde begrip voor de zor gen van de omwonenden. Hij zei dat in de exploitatievergunning za ken als geluid, beveiliging, begelei ding van het verkeer bij drukbe zochte evenementen geregeld wor den. Die exploitatievergunning moet nog verleend worden. Berg- mann zegde toe dat de voorwaar den voor de exploitatievergunning ter kennis van de raad komen. w&axBEBsnssaaa MIDDELBURG - De beroepsbrand weerlieden van de stadsgewestelij ke brandweer Middelburg-Vlissin- gen zullen niet per 1 januari de Vei ligheidsregio Zeeland als formele werkgever hebben. De brandweer in de twee Walcher- se gemeenten valt onder een zoge heten gemeenschappelijke rege ling, te vergelijken van de GGD of de muziekschool. Aan de overdracht van het perso neel zitten nogal wat haken en ogen. Volgens de Middelburgse burgemeester Harald Bergmann wordt de komende maanden beke ken hoe het brandweerpersoneel moet worden overgedragen naar de Veiligheidsregio. Een en ander heeft overigens geen gevolgen voor hun dagelijkse werk zaamheden. SHEaMSMMeeS®! VLISSINGEN - Kringloopwinkel De Snuffelhoek verhuist naar de Gilde weg. De Vlissingse winkel annex klussenbedrijf zit nu nog op de hoek President Roosevelt-/Irislaan maar moet daar weg omdat dat pand gesloopt wordt. Vrijwilligster Mieke Beekmans be nadrukt dat de gemeente en wo ningbouwvereniging l'escaut niet geholpen hebben bij de zoektocht naar een nieuw onderkomen, on danks tal van beloftes. Een klant gaf haar de tip, zo vertelde ze gis termiddag. Ze heeft, zo bekende ze, lang getwijfeld of ze wel moest verhuizen naar de Gildeweg. Voor al omdat de huur aanzienlijk ho- ue&e*ussGSi0ss8B«utmmiUBetiWBfs>x&aiataBS8Xi VLISSINGEN - In het Atrium van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen wordt vandaag, evenals gisteren, een kerstmarkt gehou den. Er zijn zo'n honderd kraam pjes. De kerstmarkt is vanaf 10.00 uur te bezoeken. Op donderdag 20 december is er een kerstbuffet, met bingo. Geïnte resseerden hiervoor dienen zich voor 15 december aan te melden via 0118-448448 of 0118-448567. Bij beschikking van de Kantonrechtger te Mid delburg d.d. 29 november 2012 is Dhr. B.A. de Jong, geboren op 18-11 -1977, wonende te 4462 W Goes, Wilgenstraat 136, met ingang van 30 november 2012 onder curatele gesteld met benoeming van mr B. Kwakkenbos, kan- toorhoudende te 4481AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Na twaalf jaren met bijzonde re data die voor trouwlustigen een aantrekkingskracht had den, is vandaag 12-12-12 de laatste bijzondere datum van deze eeuw. Op Walcheren stappen vandaag 26 mensen in het huwelijksbootje. door Theo Giele Als we dan toch op een bijzondere da tum 12-12-12 trou wen, dan maken we het compleet door ook nog eens om 12.12 uur te trou wen." Wim Lensen en Anne-Ma- rie D'hert uit Middelburg trouwen vandaag in het oude stadhuis in Veere. In totaal dertien stellen op Walche ren geven elkaar het ja-woord op deze twaalfde van de twaalfde. Heel wat meer dan op een gewone winterse woensdag in december. Het is vandaag ook de laatste kans in deze eeuw om op zo'n dag te trouwen. In Vlissingen gebeurt dat vijf keer, in Middelburg vier keer en in de gemeente Veere ook vier keer. Er wordt vandaag meer getrouwd dan normaal op 12 december, maar er zullen in Nederland geen records gebroken worden, aldus het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Mensen trouwen liever in een pe riode dat het mooi weer is, dan in de winter. Voor sommigen is een mooie trouwdatum alleen niet voldoen de. Zo trouwen vandaag Jan Moens en Emma Nijsse in Middel burg. Vorig jaar verloofden ze zich al op 11-11-11. Bijzonder is nog dat vader Paul Moens uit Arnemuiden het huwelijk voltrekt. Om 12 uur. 12-12-12 Is de laatste in een speciale reeks. De eerste 01-01-01 viel af als trouwdatum. Op nieuwjaarsdag kan er niet getrouwd worden. Door op 02-02-02 te trouwen ves tigden prins Willem-Alexander en In Vlissingen worden vandaag 5 huwelijken gesloten, in Middelburg 4 en in Veere ook 4. Maxima de aandacht op de keuze voor een bijzondere datum. Maar veel navolging kregen ze op Wal cheren dat jaar niet. Geen enkel huwelijk die dag in Vlissingen en Middelburg en slechts twee in de gemeente Veere. Dat 2 februari 2002 op een zaterdag viel, had daar wellicht wat mee te maken. De trouwmaand bij uitstek is uiter aard mei, maar het lot wilde dat 05-05-05 op Hemelvaartsdag viel. Bovendien is Bevrijdingsdag voor ambtenaren een vrije dag. Daarom kozen heel wat bruidsparen 20-05-2005 al second best. Toptrouwdatum van de afge lopen eeuw was, ondanks de extra kosten vanwege de zaterdag, 7 juli 2007 (Middelburg en Vlissingen elk 9 en Veere 6 hu welijken). Wie vandaag niet trouwt, heeft zijn kans op een gemakkelijk te onthouden trouwdatum voorlopig verkeken. Het wachten is op de tweeëntwintigste eeuw. Hoewel, 20-12-2012 is natuurlijk ook niet te versmaden voor een trouwlustige, rechtgeaarde cijferfe- tisjist ger is dan het bedrag dat ze nu nog moet betalen. Ze hoopt dan ook dat de gemeente en de wo ningbouwvereniging nu hun ver antwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren voor de huur van het nieuwe pand. De Vlissingse PvdA-fractie wil van het gemeentebestuur uitleg over wat er gedaan is om de Snuffel hoek te helpen. De Snuffelhoek moet op 28 december ontruimd zijn. Beekmans hoopt echter dat ze enkele weken uitstel krijgt om de verhuizing naar het andere pand goed te kunnen regelen. „We kunnen er namelijk pas per 1 ja- Timo Lijbers boft vandaag: hij is niet alleen jarig, het is ook nog eens op een woens dag en dat betekent een hele mid dag vrij om met zijn klasgenoten van de Theo Thijssenschool uitge breid feest te vieren. Maar wat het echt bijzonder maakt, is dat het vandaag de twaalfde van de twaalf de van het jaar tweeduizendtwaalf is en hij precies op die dag twaalf jaar wordt. Timo werd in Vlissin gen geboren en daar woont hij nog steeds. Hij leeft al lang naar de ze verjaardag toe. Toen hij vorig jaar elf werd op 12-12-11 had hij al in zijn hoofd dat het een jaar later wel een heel bijzondere reeks zou worden. Geboren zijn in 2000 heeft nog een voordeeltje: „Je hoeft nooit uit te rekenen hou oud je wordt" vyj3sszasassss333seawsssss& GOES - Het kerstcircus dat van 21 december tot en met zes januari in Goes bij de Zeelandhallen staat, heeft 250 kaartjes beschikbaar ge steld voor chronisch zieke kinde ren die behandeld worden bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Alle kinderen met diabetes heb ben inmiddels via het ADRZ een uitnodiging gekregen. De afdeling kindergeneeskunde verdeelt de rest van de kaarten onder de ande re chronisch zieke kinderen. Per ge zin worden maximaal vier kaartjes voor het circus beschikbaar ge steld. De circustent is verwarmd. Er kunnen 1500 mensen in. door Emile Calon MIDDELBURG - Delta blijft interesse hebben in nieuwbouw op Rams burg, zo verzekerde wethouder Jo- han Aalberts de leden van de Mid delburgse raadscommissie. Maar hij kon hen geen enkel zekerheid geven dat het Zeeuwse nutsbedrijf ooit daadwerkelijk gaat verhuizen van de Poelendaelesingel naar het industrieterrein aan de noordkant van Middelburg. Delta heeft al tijden terug het oog laten vallen op een locatie nabij de tunnel onder het Kanaal door Wal cheren. Vorig jaar besloot de directie van het bedrijf de plannen voor de bouw van een nieuw hoofdkan toor voorlopig te bevriezen. En Aalberts heeft nog geen signalen gekregen van het bedrijf dat het de optie die het heeft op het perceel langs de N57 daadwerkelijk wil gaan gebruiken. Integendeel. Delta heeft een aantal bijgebouwen ach ter het hoofdkantoor aan de Poe lendaelesingel verbouwd zodat per soneel dat elders gehuisvest was, nu ook daar kan werken. De wethouder hield de commissie leden voor dat een dergelijke ver bouwing in de regel niet voor een beperkte periode wordt gedaan. „De afschrijftermijn voor zoiets is meestal toch wel een aantal jaren." Volgens hem heeft Delta een optie van drie jaar op de bewuste kavel op Ramsburg genomen. Eén jaar is daarvan verstreken. Het nutsbedrijf heeft volgens de wethouder tot nu toe wel alle voor- bereidingskosten betaald die de ge meente heeft gemaakt. En Delta draait ook op voor de rentelasten van de bouwlocatie. Verschillende commissieleden lie ten weten dat ze bang zijn dat Del ta nooit daadwerkelijk zal verhui zen naar Ramsburg. Volgens de wethouder moet er nog gewacht worden. „De directie wil eerst in tern orde op zaken stellen." Op Walcheren treden vandaag dertien stellen in het huwelijk, onder wie Jan Moens en Emma Nijsse (foto rechts) die zich op 11-11-11 verloofden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22