Zeeuwse dagattracties verenigd WALCHEREN Banketletteractie Arnemuiden: 22.222,22 euro voor Roemenië Norovirus ook in De Vurssche Axel almanak Foto WOENSDAG 12 december 2012 21 Timo en Anne 12 op 12-12-12 22 en 23 Barbara de Loor geeft schaatsles 24 en 25 f.*. .1 M' /T 2 Club wil kortingpas voor inwoners Zeeland Olldc kfrltUl tilt WCCf door Ton van den Nouweland BURCH-HAAMSTEDE - Van Zeeuws- Vlaanderen tot Schouwen-Duive- land werken 32 dagattractiebedrij- ven samen in een stichting. Promo tie, opleidingen en contacten met de verblijfsrecreatie doen ze voortaan samen. Eén van de doe len is de uitgave van een korting pas voor Zeeuwen. „We zijn supertrots op onze stich ting Dagattracties Zeeland", zei voorzitter Ad Kemeling gistermid dag in Burgh-Haamstede, waar de samenwerking werd gepresen teerd. De stichting is opgericht op advies van Rabobank Nederland, die de club met 25.000 euro ondersteunt. De aangesloten bedrijven betalen - afhankelijk van hun omvang - 200 tot 1000 euro contributie per jaar. De commissies 'Samen sterk' en 'Samen zichtbaar' verzamelen in september wensen en ideeën van de aangesloten bedrijven. De plan- ne die daaruit voortvloeien, word- ne in april aan de leden voorge legd en omstreeks juni in uitvoe ring genomen. In september wordt bekeken hoe de plannen hebben uitgepakt. Meer kwaliteit en meer omzet zijn de doelen van de stichting. Ander doel is de uitgave van een kortings pas voor Zeeuwen. Want de Zeeuwse dagattracties zijn er beslist niet alleen voor de toeristen. Kemeling: „Onze bedrij ven halen een belangrijk deel van hun omzet uit de lokale markt van scholen, verenigingen, bedrijven en families. Gewoon: het kinder partijtje." De Attractiepas Zeeland staat voor 2014 op het programma van de stichting. „We willen iets aan loyal- tymanagement doen. Weten wie onze trouwe klanten zijn en daar mee een band aangaan", aldus Ke meling. De stichting Dagattracties is opge zet naar het voorbeeld van Ar- doer-campings. Ardoer-oprichter Krijn-Jan Coppoolse uit Oostkapel- Ie was gisteren dan ook ingehuurd voor de peptalk. Ardoer, voorheen Zeeland Campings, is opgericht om gezamenlijk de concurrentie met Roompot Recreatie aan te kunnen. Zo'n gezamenlijke concurrent heb ben de dagattracties niet. Keme ling: „Nee, en zo werkt het in de dagrecreatie ook niet. Want als Neeltje Jans erg succesvol was of Zeeland een Efteling had, dan pro fiteerden wij daar allemaal van." ARNEMUIDEN - De jaarlijkse banket letteractie in Arnemuiden heeft dit jaar 22.222 euro en 22 cent voor een project in Roemenië opgele verd. Het bedrag werd dinsdagmiddag bekendgemaakt door burgemees ter Harald Bergmann. Hij deed dat in basisschool Oleanderhof De opbrengst van de actie bestaat uit de verkoop van zo'n duizend banketletters en giften vanuit het Arnemuidse bedrijfsleven. Het geld is voor de de Stichting Arne muiden helpt Teius. Het wordt be steed aan de zorg voor gehandicap ten in deze Roemeense plaats. Al sinds de val van het communis tisch regime in 1989 wordt vanuit Arnemuiden steun gegeven aan projecten in Roemenië via de stich ting Arnemuiden helpt Teius. Na eerst een paar jaar goederen naar het land te hebben gestuurd, werd in 1995 besloten om geld in te za melen. AXEL - Enkele tientallen bewoners van woonzorgcentrum De Vurs sche in Axel zijn sinds eind vorige week waarschijnlijk ziek geworden door het zeer besmettelijke norovi rus. „Het is niet zeker of het inder daad om het virus gaat, maar we gaan er gewoon van uit", zegt Peter Couwenberg van zorgorgani satie SVRZ. „We hebben meteen maatregelen genomen om verdere verspreiding tegen te gaan en we houden de zieke mensen extra VLISSINGEN - De gerestaureerde Scheldekraan is dins dag in gebruik genomen. De kraan hees de hoogaars Al- cyon uit het Dok op het Scheldeterrein in Vlissingen zo dat het schip in de Machinefabriek onderhouden kan worden. Om de Scheldekraan in een goede conditie te houden, is het volgens de gemeente nodig om de kraan regelmatig in te zetten. De Stichting Behoud Maritiem Erfgoed Vlissingen in oprichting zal op termijn het be heer en onderhoud van de Scheldekraan op zich ne men. De kraan is eigendom van de gemeente Vlissin- kraanmachinisten hebben zich de afgelopen maanden gemeld om de kraan te bedienen. Met veel enthousiasme zetten zij zich vrijwillig in om de Scheldekraan als industrieel erfgoed in goede condi tie te houden. De kraan is 62 jaar oud. In 2000 werd ze buiten gebruik gesteld. Zeven jaar later volgde demonta ge. Dit jaar is de kraan gerestaureerd en weer in elkaar gezet. Twee weken geleden lukte de heringebruikname niet omdat er een motorstoring optrad. Gisteren, ter wijl tal van oud-medewerkers van De Schelde toekeken en commentaar leverden, lukte het wel. foto Ruben Oreel goed in de gaten." Het norovirus gaat gepaard met braken en diar ree. Ook op andere locaties van SVRZ, de Molenhof in Zaamslag en Ter Schorre in Terneuzen, heb ben bewoners last van buikklach ten. Ook daar is het niet zeker of het om het norovirus gaat. Uit voorzorg zijn de kerstmarkten in De Vurssche en Ter Schorre af gelast en ook het oliebollenfestijn. Couwenberg hoopt dat eind deze week de situatie weer normaal is. OOSTKAPELLE Koor Sing@Sea houdt sing-in Koor Sing@Sea houdt vanavond een actie die in het teken staat van Serious Request, de inzameling van 3FM om babysterfte tegen te gaan. In sporthal De Halve Maan in Oostkapelle wordt van 19.30 tot 21.30 uur een sing-in gehouden. De toegangsprijs is 10 euro. Dit geld gaat naar de Serious Request-actie in Oostkapelle, waar ook een Gla zen Huis wordt gebouwd. Tip? redactie@pzc.nl Bij dat Vlissingse zwembad moest af gelopen weekeinde weer een nieuwe lichting waterratjes op voor het A-di- ploma. Ondanks het zeer vroege tijd stip zat het bad vol met ouders en opa's en oma's die, gewapgnd met fo to- en filmapparatuur, de mijlpaal van hun kind of kleinkind graag wil den meemaken. Zo ook die ene opa, die zich met zijn camera op de rand van het zwembad had geposteerd om een zo mooi mo gelijk kiekje te kunnen maken. Hij liet het apparaat echter uit zijn han den glippen en een paar seconden la ter lag het op de bodem. De badmees ter, die het zag gebeuren, zei vervol gens hardop wat iedereen dacht: „Heb je wel mooie onderwaterfo to's!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21