Provincie Luchtstromen dubbeldak verminderen fossiel brandstofgebruik Provinciehuis dicht Jeffrey Oudeman over kansen Nieuwjaarsbijeenkomst 2013 gaat niet door Provincie centraal gehuisvest in Abdij Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Provincie maakt mogelijk Vierendertig jaar geleden werkte akkerbouwer Izaak op "t Hof het idee al uit: gratis koude of warme lucht creëren via een dubbeldak en dat gebruiken voor het koelen of opwarmen van zijn bewaarproducten. Toen was hij bezig met een nieuwe schuur voor het bewaren van zijn aardappelen, maar was de realisatie van een dubbeldak nog onhaalbaar. Vorig jaar was hij weer toe aan de bouw van een nieuwe bewaarloods voor uien en pootaardappelen, waarin hij ook graszaad kan drogen. Hij haalde daarom zijn idee van zolder. Het provinciehuis is gesloten van maandag 24 december tot en met dinsdag 1 januari 2013. In deze week liggen verschillende stukken ter inzage in het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. Het bezoek adres is Kousteensedijk 7 in Middelburg. Kijkt u voor de openingstij den van de Zeeuwse bibliotheek op www.zeeuwsebibliotheek.nl. De medewerkers van het provinciaal informatiecentrum beantwoor den uw informatieaanvragen graag weer vanaf 3 januari 2013. Het provinciebestuur van Zeeland wenst u fijne feestdagen toe! Provinciale Staten mt—m—mmm Zeeland mmmmmomom Het huidige woonhuis is van circa. 1850. Echter sinds ongeveer 1700 is er al een boerderij op deze locatie. Welkome steun Samen met zijn broer Jaap Jan runt Izaak op 't Hof akkerbouwbedrijf Op 't Hof in Sirjansland met een oppervlakte van 140 hectare Izaak: 'Om een pril idee. dat eventueel zou kunnen werken in de praktijk uit te voeren, is een gok met een behoorlijke prijskaart. Zonder back-up durfden wij dit niet aan. We bouw den eerst op kleine schaal een dubbeldak waar met een ventilatortje lucht doorgezogen werd. Zodoende verzamelden we data wat betreft het opwarmen. Na het doorrekenen van deze data. bleek dat het ren dabel was om op deze energiebesparende wijze, te drogen en te koelen. We hebben wat rond gegoogled naar innovatieve subsidies en zo kwamen we terecht bij de subsidieregeling voor haalbaarheidsstudies betreffende duurzame energie van de Provincie Zeeland. De verkregen subsidie na het schrijven van een haalbaarheidsstudie is ingezet voor de financiering van het dubbeldak: een welkome steun in de rug!' Ook elders in Nederland Het systeem staat nog in de kinderschoenen. Door meer ervaring zal vooral de automatisering nog geperfectioneerd moeten worden. Izaak: 'Inmiddels hebben, voor zover wij weten, minimaal vijf landbou wers verspreid over Nederland het systeem gekopieerd. De subsidie van Provincie Zeeland heeft het mogelijk gemaakt dat een idee dat leefde, in de praktijk, kon worden getest. Inmiddels passen we het toe en helpt het zó mee in de vermindering van fossiel brand stofgebruik.' Meer informatie http://provincie.zeeland.nl/milieu_natuur/duurzame_energie/ Provinciale Staten en het College van Gedeputeerde Staten hebben besloten dat de nieuwjaarsbijeen komst 2013 niet doorgaat. Dit in het licht van de komende bezuinigingen en de openbare afscheidsre ceptie van de commissaris van de Koningin op 8 februari 2013. Per 2 januari 2013 is Provincie Zeeland centraal gehuisvest in de Abdij in Middelburg. Werk aan onder meer de provinciale (water)wegen, bruggen en sluizen wordt gedaan vanuit de diverse steunpunten in de regio. Een kleinere, flexibele en samenwerkende organisatie vormt de basis om de bestuurlijke ambities de komende jaren waar te maken. Bij de overgang naar deze nieuwe organisatie hoort ook het afscheid van een aantal medewerkers en een nieuw organisatiemodel. Benieuwd hoe onze organisatie er straks uit ziet7 Op www.zeeland.nl vindt u het nieuwe model. Het adres per 1 januari 2013; Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Postadres: Postbus 60014330 LA Middelburg. Telefoon: 0118 - 63 10 11. e-mail: provincie@zeeland.nl Volop kansen voor Zeeland! Jeffrey: 'De werkgelegenheid in Zeeland staat momenteel behoorlijk onder druk. Door recente faillissementen van grote bedrijven zoals Thermphos. Neckermann en Zalco en door opschaling en het weg trekken van Rijksdiensten komen veel mensen zonder werk te zitten. Dat is een trieste ontwikkeling. Maar ik ben wel van mening dat het belangrijk is om ook naar de werkgelegenheidskansen te blijven kij ken en daarop in te spelen. Ik zie die onder meer in de sectoren waar wij in Zeeland sterk in zijn, zoals op de eerste plaats de havens en industrie, maar ook het toerisme, de landbouw en de visserij. De havens hebben grote behoefte aan de komst van een container- terminal zoals de VCT, die op korte termijn het meest realistisch is. En juist die relatief korte termijn is voor mij belangrijk, want die levert snel nieuwe werkgelegenheid op. Ten aanzien van de industrie zie ik grote mogelijkheden voor de bio- based economy. Samen met onze buurregio's, onze chemische bedrijven en onze landbouwers kunnen we hier een belangrijke nieuwe banenmotor creëren. De overheden moeten vergroening en innovatie van de industrie breed stimuleren. Daarvoor hebben Provinciale Staten onlangs de Economische Agenda aangenomen. In deze agenda wordt in totaal 16,5 miljoen euro beschikbaar gesteld om de Zeeuwse economie te bevorderen. Namens het CDA diende ik een' motie in om, ter versterking hiervan, een Zeeuwse Digitale Agenda op te stellen.' Sterke lobby 'Ik ben me ervan bewust dat we alleen iets voor elkaar krijgen als we met elkaar de schouders eronder zetten en samen voor een sterke lobby in Brussel en Den Haag gaan. Een goed voorbeeld hiervan is de grote kans op de komst van de marinierskazerne in Vlissingen, een kans die wij Zeeuwen samen gecreëerd hebben.' Volg Jeffrey op Twitter via twitter.com/jeffreyoudeman Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 14 december vindt de openbare Provinciale Statenverga dering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Kijk op: ps.zeeland.nl voor de agenda. Provincie Zeeland Profiel: Jeffrey Oudeman (29) is in alle opzichten op dit moment het jongste staten lid Op 28 september 2012 is hij beëdigd als Statenlid voor het CDA. Hij is al jaren actief in de politiek en bekleedde diverse functies binnen het CDA en CDJA (de jongerenor ganisatie van het CDA). De vrijgezel Jeffrey woont in Kloetinge, maar groeide op in Kattendijke, waar zijn ouders nog steeds wonen. De afgelo pen drie jaar was Jeffrey werkzaam in het onderwijs, als docent economie aan het Luzac. Inmiddels geeft hij als zelfstandig ondernemer bij- les in onder meer de vakken economie, wiskunde en management en organisatie aan middelba re scholieren en studenten. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Jaap Jan op 't Hof. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocen- trumisfceeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 28 september 2012 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerst volgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 9 januari 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14