'Rot op, rijke klootzak' economie 113 Banengroei Maasvlakte valt tegen Cadeautip: KPN Prepaid Minister stuurt Arbeidsinspectie naar Aldi kpn winkel kpn.com door Paul Bots Als Belg woon je in Monaco 'tax free', als Fransman niet Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk en Europa, wekte verontwaardiging met zijn voornemen Belg te worden. foto Ym Yik/EPA Grote ophef toen miljardair Bernard Arnault, de rijkste Fransman, aankondigde de Belgische nationaliteit te wil len aanvragen. En hij is echt niet de enige. Toen het de Franse rocker Johnny Hallyday enkele jaren geleden niet lukte om de Belgische nationali teit te krijgen, ondanks het feit dat zijn vader een Belg was, week hij in arren moede uit naar Zwitser land. Daar kocht multimiljonair Hallyday, inmiddels 69 jaar oud, Meer nieuws zie: www.pzc.nl een chalet in Gstaad om niet lan ger het juk van het Franse belas tingstelsel te hoeven voelen. Tallo ze andere beroemdheden gingen hem voor. Formule i-coureur Alain Prost woont al sinds men senheugenis in Zwitserland, net als zanger Charles Aznavour, ac teurs Alain Delon en Isabelle Adja- ni en tennissers Amélie Maure- smo, Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet en Yannick Noah. Hun vertrek naar fiscaal vriendelij ker oorden zorgde echter niet voor zoveel ophef als de aankondiging dat miljardair Bernard Arnault een huis in de Brusselse luxewijlc Uk- kel heeft gekocht en een verzoek heeft ingediend om de Belgische nationaliteit te verkrijgen. Arnault is de baas van LVMH, het huis Louis Vuitton, Moët, Hennessy met luxemerken als Dior, Given- chy, Lacroix, Tag Heuer, Kenzo en Guerlain. Hij is de rijkste Frans man, de rijkste Europeaan en staat met zijn geschat vermogen van 32 miljard euro vierde op de wereld ranglijst van de rijken der aarde, achter Carlos Slim, Bill Gates en Warren Buffett. Arnault, bijgenaamd de 'Wolfin kasjmier', heeft in alle toonaarden geprobeerd te ontkennen dat hij zich om fiscale redenen in België wil vestigen, maar in Frankrijk ge looft vrijwel niemand daarin. De link met het plan van president Francois Hollande om een belas ting van 75 procent in te voeren voor mensen met een miljoen of meer op hun bankrekening was meteen gelegd. De reacties waren heftig. De krant Libération kopte zelfs woest: 'Cas- se-toi, riche con!', ofwel 'Rot op, rijke klootzak!' België is aantrekkelijk voor de su perrijken. Het land kent geen ver mogens- of winstbelasting en de successierechten zijn maar een fractie van wat in Frankrijk moet worden betaald. Om onder het Bel gische belastingstelsel te vallen is het echter niet nodig de Belgische nationaliteit te hebben. „Het gaat erom dat je er woont", aldus een fiscaal specialist in Brussel. „De plek waar je pantoffels staan en je bankrekening." MARKT; Aardappelen droog uit de schuur, 40 mm opw, vast) Frites geschikt: 25,00 - 26,25; Export: 22,50 - 25,00. Zaaiuien droog uit de schuur, levering bin nen drie weken): 10,50 - 12,50. Granen, zaden en Peulvruchten Tarwe, Maal: 252,00; Tarwe, Voer: 242,00; Blauw maanzaad: Geen handel; Kapucijners: Geen handel; Karwijzaad: Geen handel; Brouwgerst: Geen handel; Voergerst: 230,00; Bruine Bonen: 850,00. Prijzen per 1000 kg excl. btw uit opslag col lecterende handel Nieuwe Oogst (per ton Weidehooi: 100,00; Roodzwenkhooi, uit de schuur: 100,00; Engelsraaihooi, uit de schuur: 75,00 - 85,00; Veldbeemdhooi, uit de schuur: 95,00 - 115,00; Tarwestro, grote pakken, uit de schuur: 70,00 - 77,50; Tarwestro, kleine pakken, uit de schuur: 95,00 - 100,00; Gerstestro, uit de schuur: 85,00; Bonenstro: 70,00. ROTTERDAM - Het aantal nieuwe banen dat de Tweede Maasvlakte bij de Rotterdamse haven ople vert, valt veel lager uit dan oor spronkelijk gedacht. Dat stelt direc teur Hans Smits van het Havenbe drijf Rotterdam. Oorspronkelijk werd uitgegaan van 8.000 tot 10.000 nieuwe arbeidsplaatsen. „Dat cijfer is geen gemiddelde bere kening meer, maar hooguit het maximaal haalbare", aldus Smits. De directeur sprak gisteren tijdens het jaarlijkse Havendebat van het Nieuwsblad Transport. Nieuwe containerterminals zijn zo geavan ceerd dat minder personeel nodig is. Rotterdamse banen verdwijnen verder landinwaarts naar logistie ke centra waar containers worden over- of uitgeladen. Vooral voor ongeschoolde haven werkers is minder werk. Zij moe ten goed opgevangen worden als omscholing niet lukt, stelt Smits. Hij roept de vakbonden op om niet in de verdediging te schieten, maar mee te denken over oplossin gen. DEN HAAG - Minister Asscher van Sociale Zaken stuurt de Inspectie SZW (voormalige arbeidsinspec tie) op supermarktconcern Aldi af De minister wil zich op de hoogte stellen van vermeende misstanden bij de discounter. Asscher deed die belofte tijdens een debat over ar beidsomstandigheden. Er zijn meer dan 200 meldingen binnen gekomen bij een speciaal meld punt voor werknemers van Aldi dat vorige maand werd geopend door CNV Dienstenbond. Aldi wil niet reageren op de kwestie. woensdag 12 december 2012 KPN Prepaid Samsung Galaxy Y 200 MB gratis bij je eerste keer €20.- opwaarderen" KPN Prepaid Nokia Lumia 610 200 MB gratis bij je eerste touchscreen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13