Roelof Kruisinga overleden 50% korting 7 Grap met rouwrand verdeelt diskjockey's 'Vriendin zat achter moord in Marum' Cel geëist voor gijzelen inbreker Aboutaleb reikt vuurwerkbril uit Speciale aanbieding 24 maanden op een abonnement én een Samsung ACE t.w.v. 299,-(«2IJ2) rQ Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 dinsdag 11 december 2012 In Memoriam 1922 - 2012 door Dick van Rietschoten Het leven van de politi cus Roelof Kruisinga, het laatste boegbeeld van de Christelijk Histo rische Unie, werd gekenmerkt door enkele wonderlijke wendin gen. Hij was werkzaam als keel-, neus- en oorarts, werd topambte naar in Den Haag en stapte in de politiek, waar hij het bracht tot staatssecretaris van Volksgezond heid, staatsseceretaris van Verkeer Roelof Kruisinga is met na me bekend door zijn korte ministerschap. Na amper drie maanden nam hij al ontslag uit protest tegen de neutronenbom. en Waterstaat, CHU-fractieleider en minister van Defensie. In laatstgenoemde functie hield hij het echter na krap drie maan den al voor gezien. Tot verbijste ring van zijn politieke geestver wanten trad hij af uit protest tegen de Amerikaanse plannen tot ont wikkeling van de neutronenbom, een atoombom met een relatief ge- .ringe explosiekracht maar sterke straling, waardoor mensen werden gedood en elektronica lamgelegd, maar gebouwen en infrastructuur overeind bleven. Roelof Jan Hendrik Kruisinga werd geboren in het Groningse Grijpskerk als zoon van een huis arts. Z'n moeder overleed al op z'n achtste. In 1955 promoveerde Kruisinga cum laude tot doctor in de geneeskunde. Nauwelijks vijf jaar later werd hij inspecteur volks gezondheid in Friesland. De toen- door Hans Goossen HILVERSUM - Diskjockey Giel Bee- len (Vara 3FM) was stikjaloers toen hij hoorde hoe zijn Australi sche collega's informatie over de zwangerschap van prinses Kate wisten te achterhalen door zich per telefoon te melden als prins Charles en koningin Elizabeth. „Misschien wel de beste radiograp ooit, maar zo gaat-ie niet de ge- I schiedenisboeken in." De grap heeft een diepzwarte rouwrand ge kregen door de zelfmoord van de verpleegster die zich liet bedotten door Mel Greig en Michael Christi an. De dj's zijn ondergedoken. Hun programma is uit de lucht ge- .haald en het duo, dat op tv hui lend spijt betuigde, moet vrezen voor zijn carrière. „Dat gaat mij veel te ver. Van helden zijn het op eens moordenaars. Het is een hefti ge druppel, maar die grap kan nooit dé reden voor de zelfmoord zijn geweest", zegt Beelen, zelf ui terst bedreven in het genre van de neptelefoontjes. Stof tot nadenken biedt de affaire de populaire disk jockey alleen in de sfeer van 'oeps, wat als mij dit was overkomen?' 3/4 dgn MUNSTERLAND malige minister van volksgezond heid Veldkamp haalde hem naar zijn ministerie in Den Haag. Daar klom hij snel op tot directeur-ge neraal Volksgezondheid. In 1967 werd Kruisinga staatssecretaris van Volksgezondheid en vervolgens van Verkeer en Waterstaat. On danks de plannen van de confessio nele partijen KVP, ARP en CHU om te gaan fuseren, weigerde de CHU als enige van deze drie deel te nemen aan het 'te progressieve' kabinet-Den Uyl. De CHU ging de oppositie in, onder aanvoering van Roelof Kruisinga. Toen er in december 1977 een eerste kabi net-Van Agt kwam, kreeg Kruisin ga daarin Defensie toebedeeld. Nog geen drie maanden later dien de hij zijn ontslag in. Met een be roep op zijn pacifistisch getinte op voeding in de doopsgezinde kerk zei hij geen medeverantwoordelijk heid te kunnen dragen voor het VS-plan tot ontwikkeling van een neutronenbom. Na zijn aftreden werd Kruisinga adviseur bij de wereldgezondheids organisatie van de Verenigde Na ties, de WHO, en tussen 1981 en 1991 ook lid van de Eerste Kamer. Roelof Kruisinga overleed afgelo pen vrijdag in Wassenaar, 90 jaar oud. INBRENG VOOR VOLGENDE VEILING GEVRAAGD MIDDELBURGS VEILINGHUIS 1vww.m1ddelburgsveilinghuis.nl info@middelburgsveilinghuis.nl +31 (118) 62 76 391 +31 (0)6 - 389 307 33 I DEN BOSCH - Tegen een 27-jarige Bosschenaar is gisteren 2,5 jaar cel straf geëist omdat hij op 4 juni een jonge inbreker anderhalf uur heeft vastgehouden, mishandeld en ver nederd. De 18-jarige inbreker uit Den Haag moest zijn kleren uittrekken, werd geslagen en opgesloten in de schuur. Na anderhalfuur belde de Bosschenaar de politie. De verdachte greep de jongen toen hij in totaal twee inbrekers betrap te. De verdachte legde gisteren uit dat hij de jongen heeft vastgehou den omdat er 2.500 euro en een mobiele telefoon was verdwenen. De moeder van de inbreker werd gebeld om de schade te vergoeden. „Ik snap dat je boos bent Gepast geweld mag je gebruiken maar de jongen was onder controle. Ander half uur is verschrikkelijk lang. Ver dachte is volkomen over de schreef gegaan", legde officier van justitie Roel Krijtenburg uit. fSaKaSS555®iS^ZiSSSaSH0 ROTTERDAM - Ruim 53.000 leerlin gen uit het basis onderwijs en spe ciaal onderwijs krijgen een week voor Kerst gratis een vuurwerkbril van de gemeente Rotterdam. Bur gemeester Ahmed Aboutaleb van die stad reikte maandag de eerste bril uit op basisschool 't Landje. De gemeentelijke sponsoring is be doeld voor alle kinderen uit de groepen 1 tot en met 8 op in totaal 220 scholen. De actie wordt gehou den omdat ieder jaar relatief veel kinderen letsel aan hun oog of zelfs beide ogen oplopen tijdens het afsteken van vuurwerk. GRONINGEN - De vriendin van de doodgeschoten Jan-Hendrik Elzin- ga uit Marum heeft de opdracht ge geven haar vriend te vermoorden. Dat zegt de man die daadwerkelijk de trekker overhaalde. Motorcrosser Elzinga werd op 10 juli in alle vroegte in zijn borst ge schoten op de parkeerplaats van een zwembad. Zijn moordenaar heeft inmiddels bekend. De 35-jarige man uit Zwolle heeft volgens zijn advocaat gezegd dat hij van de vriendin van Elzinga de opdracht had gekregen hem te ver moorden. Over het motief is niets bekend. Drie mannen uit Kampen en Zwol le stonden gisteren voor de moord terecht voor de rechtbank in Gro ningen. Omdat het onderzoek nog niet afgerond is, werd de zaak te gen het drietal aangehouden. De politie hield vorige week de 33-jarige vriendin van Elzinga én haar 30-jarige broer uit Twijzel (Friesland) aan. Zij zijn uitgebreid verhoord en er zijn huiszoekingen gedaan in woningen in Marum, Twijzel en Nieuw-Roden. vodafone SAMSUNG ll 3,5-inch kn» TFT A W Android ^^0 Navigeren display duizenden Apps Ci Smera 1 videorecorder J ^Google Maps Vodafone Voordeel Web Min 60 120 180 SMS Internet Normaal Actieprijs 40 200 Mb €30;- €15,- 80 200 Mb €35,- €17,50 120 300 Mb €40.- €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Jg ?ij» p.p.. feiin» anders vermeid. °ii)zea zijn exclusief tesensriogstosien en Calèmiteiiênfenc!- Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 750 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7