het is kommer en kwel Met Messi is niets voor de eeuwigheid Lage bezoekersaantallen FC Omniworld VV Emmen RKC TOP dinsdag 11 december 2012 25 De clubs die de laatste jaren mochten terugkeren in het betaalde voetbal zijn niet bepaald publieksmagneten. RKC is de slechtst bezochte club in de eredivisie met net iets meer dan 6000 bezoekers. Almere City FC is met slechts 1200 toeschouwers de minst bezochte betaalde club. De grootste groeistad van Nederland blijft op betaald voetbalge- bied een lachertje. De ambities begonnen ooit in Amsterdam waar FC De Sloterplas, voorheen De Zwarte Schapen, besloot naar Almere te verhuizen. Daar werd de club om gedoopt in Sporting Flevoland en die club betrad als FC Omni world in 2005 het prof voetbal. Eigenlijk ging het bij de start al mis. De allereerste wed strijd ooit, thuis tegen Veendam werd afge last, omdat het kunst grasveld in Almere werd afgekeurd. De club, die inmiddels Al mere City FC heet, ein digde nooit hoger dan de dertiende plaats. In 2011 zou de club zelfs gedegradeerd zijn naar de Topklasse, maar bleef profclub foto ANP omdat RBC toen fail liet ging en er een plaatsje in de eerste di visie over bleef. Alme re trekt in de regel slechts zo'n 1.200 be zoekers. Emmen speelde nooit eerder profvoetbal en maakte het debuut in de eerste divisie pas in 1985. Drenthe was tot dan een witte vlek op de profvoetbalkaart. Marktonderzoek van de KNVB wees uit dat er draagvlak zou zijn voor een betaalde club. Maar die voor spellingen zijn nooit meer dan een papie ren waarheid gewor den. Emmen ontsteeg nimmer de eerste divi sie, maar was wel een paar keer heel dicht bij promotie. Van 1996 tot 2003 ken de de club een goede periode, maar daarna begon het grote afglij- foto Pro Shots den. Emmen werd in de zomer van 2012 ter nauwernood behoed van het faillissement en bivakkeert al jaren in de kelder van de eerste divisie. Stadion Meerdijk is niet be paald een toeschou wersmagneet. FC Em men, zoals de club nu heet, trekt gemiddeld net iets meer dan 2.000 toeschouwers. dat er meteen gelouter de profspelers werden aangetrokken. In 1988 promoveerde RKC al naar de eredivisie. In 1991 bleek waardoor RKC in de voorgaande tien jaar zo succesvol was geweest. De Fiod onthulde een groot zwartgeld-circuit bij de Brabanders. In 2009 was RKC op ster ven na dood, door een tekort van drie mil joen euro. Op het nip- foto ANP/Pro Shots pertje werd de boel ge saneerd en sindsdien gaat het sportief pri ma met de Waalwij- kers. Wel blijven de toeschouwers-aantal len erg laag. ren. Tot succes heeft die beslissing nooit ge leid. TOP, later omge doopt in TOP Oss en nu spelend onder de naam FC Oss, bungelt in de regel in het twee de rijtje van de eerste divisie. Slechts een maal kwam TOP in de buurt van promotie via de nacompetitie, maar in drie duels had NAC vooral meer maz zel. In 2010 kwam het dieptepunt, de Ossena- foto Albert van den Boomen ren degradeerden naar de nieuwe Top klasse. Daarin werden ze weer kampioen, waardoor ze sinds 2011 weer in de eerste divisie spelen. De Rooms Katholieke Combinatie werd in 1940 opgericht en groeide langzaam maar zeker tot een grootmacht in het amateurvoetbal. In 1981 en 1982 werden de Waalwijkers lands kampioen bij de ama teurs en in 1984 trad de club toe tot de eer ste divisie. Met succes, want RKC draaide ge lijk mee, vooral door door Roel Wiche BARCELONA - Met een onwaar schijnlijk doelpuntenrecord dacht Gerd Müller de eeuwigheid in te gaan. Maar niets is voor de eeuwig heid als Lionel Messi de bal beto vert. Zijn 86 goals in 2012 bewij zen dat wonderkinderen nog steeds geboren worden. Gerd Müller (67, bijnaam Der Bomber) was gisteren een van de eersten die Lionel Messi (25, De Vlo) publiekelijk de hemel in prees nadat zijn eigen doelpunten record verbroken was. De spits met de turbodijen en massieve borstkas vond in het kalenderjaar 1972 85 keer het doel. De ongrijpba re, wervelende tovenaar met het vlieggewicht heeft dit jaar al 86 goals op de teller, met nog drie wedstrijden te gaan. Waar Müller een onverzadigbare scoringsdrift had en zijn duurste doelpunt (WK-fmalé 1974) met een onoog lijk roll er t je maakte, brengt Messi met zijn fabelachtige voetbewegin gen liefhebbers over de hele we reld in vervoering. Eén ding heb ben ze in ieder geval gemeen: een grondige afkeer van sterallures.Lio- nel Messi lijkt nog altijd op de jon gen die stiekem uit de aardrijks kundeles is ontsnapt om op het schoolpleintje te gaan voetballen. „Hij is een ontzettend aardig per soon en een voorbeeldige prof', Tot Ons Plezier trad in 1954 toe tot het prof voetbal, maar dat avon tuurtje duurde niet langer dan twee sei zoenen. Bij de ama teurs werd TOP lang zaam een echte groot macht De club werd kampioen in de hoofd klasse zondag in 1986, 19S8 en 1991. In dat kampioensjaar werd ook besloten het weer bij de profs te probe- zei Müller gisteren over zijn opvol ger. „Hij heeft in zijn leven maar één fout gemaakt: hij speelt niet voor Bayern München." Bij Newell's Old Boys, de vijfvou dig Argentijns kampioen uit de provinciestad Rosario, vloeken ze nog steeds dat ze ooit hun wonder kind hebben laten lopen. De club weigerde de medicamenten te be talen die de kleine, bleke Lionel nodig had voor zijn groeiproble- men, waarop de hele familie Messi het geluk zocht in Barcelona. Ma nager Carlos Rexach kon bij een proeftraining zijn ogen niet gelo ven en liet de dertienjarige balvir tuoos zijn handtekening zetten op de achterkant van een servet. Ruim een decennium later is diens hemelbestorming nauwe lijks in woorden te beschrijven. Be halve de doelpuntenregen in 2012 heeft Messi een ongelooflijk aantal records in bezit. Zo is hij seizoen topscorer aller tijden in alle compe tities (73 goals), koning van de hat trick in Spanje (acht in één sei zoen) en de eerste speler die vijf keer scoorde in de Champions Lea gue (tegen Bayer Leverkusen). Johan Cruijff zei eerder dit jaar al eens dat Messi zeker 'zes of zeven keer' de Gouden Bal gaat winnen. De diamant van Bar^a is al drie voudig wereldvoetballer van het jaar en is nu opnieuw de gedood verfde favoriet. HEERENVEEN Erik Pieters maakt rentree bij Jong PSV Erik Pieters heeft maandag dan toch zijn rentree gemaakt bij de be loften van PSV. De verdediger, die bijna acht maanden aan de kant stond met een voetblessure, deed een uur mee in de wedstrijd tegen Jong sc Heerenveen/Emmen (4-4). Pieters zat zondag al op de bank bij het eerste elftal en mocht ook even warmlopen, maar kwam niet in het veld tijdens de topper tegen FC Twente (3-0). De 24-jarige verdediger zou eigen lijk vorige week maandag al zijn rentree maken bij de beloften, maar dat ging niet door. PARIJS Ancelotti heeft Sneijder niet nodig Carlo Ancelotti heeft bij Paris Saint-Germain geen plek voor We sley Sneijder. Dat zei de Italiaanse trainer van de Franse topclub maandag naar aanleiding van ster ke geruchten over de komst van de Nederlandse spelmaker, die in de winterstop waarschijnlijk vertrekt bij Internazionale. „Sneijder kan bij clubs over de hele wereld spe len, maar dat betekent niet dat hij naar ons komt. Dat is zeker", zo zei Ancelotti stellig. „Alleen Lucas Moura komt in de winter." Sneij der heeft een conflict met de club leiding van Inter over zijn contract. ROTTERDAM Sparta-coach Vonk krabbelt terug Trainer Michel Vonk van Sparta Rotterdam is teruggekrabbeld na zijn controversiële uitlatingen na de verloren derby tegen Excelsior. Vonk verdedigde toen zijn speler Donovan Deekman, die rood kreeg nadat hij op een speler van Excel sior was gaan staan. Dat kwam hem op veel kritiek te staan. KN- VB-voorzitter Michael van Praag zei maandag zelfs: „Zulke trainers horen in onze sport niet thuis". Vonk zei tegen RTV Rijnmond ge schrokken te zijn van alle ophef. „Misschien had ik me wel anders moeten uitdrukken." MIDDELBURG Boaz Kalkhoven wint Topjudotoernooi Boaz Kalkhoven uit Middelburg heeft tijdens het vijfde Topjudo toernooi Haarlemmermeer een eer- steb plaats behaald in de klasse -6okg, -17 jaar. De Zeeuwse judoka van Geelhoed behaalde vijf over winningen tegen Nederlandse en enkele judoka's uit het buitenland. Het toernooi was bestemd voor ju doka's uit Nederland die aangeslo ten zijn bij de Judo Bond Neder land en voor buitenlandse judoka's die aangesloten zijn bij een door de Internationale Judo Federatie er kende bond. MIDDELBURG Duel Schouws elftal gaat niet door De oefenwedstrijd tussen het Schouws elftal en VC Vlissingen gaat niet door. Het duel stond voor woensdaga vond op het programma, maar is af gelast wegens de slechte gesteld heid van de voetbalvelden. Het veld van MZC '11 in Zierikzee is on bespeelbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61